EPsolar vs Tristar

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od pezizka »

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Naposledy upravil(a) pezizka dne úte črc 22, 2014 10:32 pm, celkem upraveno 1 x.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od pezizka »

rva píše:Já začínal s Tristar 60A. Po cca půl roce vyhodil jistič na výstupu, když jsem nebyl doma. Po nahození fungoval dál, pak zas jedou vypadl. Když jsem ho nahodil, Z Tristaru vyšlehl blesk + čmoud.
Popisoval jsem jinde, že příčinou kolapsu EP bylo právě odpojení aku za, asi plného výkonu. Následovalo asi toto - :hell: . V návodu o tom nebylo slovo. U Tristaru je to zmíněno jako nevhodné, alespoň tak mi to doneslo, protože moje EN jako nic moc... Taky jsem psal, že z obavy před poškozením LiFePo jsem ztropil motorizováný odpojovač aku, po zkušenosti s EP jsem dodal i odpojovač pole, který je o chlup rychlejší jak ten od aku. Docela se divím, že jsem to měl odvahu vyzkoušet s Tristarem. Žije. Pokud by mi ale vysmahla pojistka 200A u aku, no nevím. Asi tam narvu ještě větší, pro případ npuze nejvyšší.
Uživatelský avatar
Tudy
Příspěvky: 32
Registrován: pon zář 29, 2014 8:40 am
Reputace: 2
Bydliště: Brno

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od Tudy »

střídač píše:Objednáván Tracer 2215BN. Nová verze starého provedení. Přes zimu ho prozkoumám a naučím lepším mravům.
Co tím myslíš, není-li to tajemství?
Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 112
Registrován: pon říj 13, 2014 8:56 am
Reputace: 3
Bydliště: Brno

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od Mira80 »

Muzu-li rici svuj nazor.
mel jsem tu 2215RN, vydrzel mi asi mesic, pak zahadnym zpusobem prestal fungovat. tvaril se, ze zije, ale nenabijel, vyreklamovan, zakoupen misto nej 2215BN, jelikoz rada RN uz nebyla na trhu. Vydrzel mesic a po mesici pri pripojeni baterii prestal fungovat, uplne.. Momentalne je na reklamacnim rizeni.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od pezizka »

Vše je to jen technika, nic víc :lol: Tristar jsem nenačapal na holičkách možná jen štěstí, nevím. EP nechci vidět, ač je to dle všeho v China produkci docela šlechta :roll: A je taky pravdou, že cenovka je 300 procent plus :x U mne ale funguje na rozdíl od EP luxusně a hlavně bezproblémově a korektně. Jediné čeho lituji, že jsem užgrglil na 45 místo 60A :cry: Jinak :yes: :yes: :yes:
Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 112
Registrován: pon říj 13, 2014 8:56 am
Reputace: 3
Bydliště: Brno

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od Mira80 »

dokud byl pripojeny, tak fungoval bez problemu, ale na pripojeni se zda ze je haklivy.... Sympaticke je na nem RS485 rozhrani, kde lze modbusem cist hodnoty proudu/napeti na PV, bateriich i zatezi + statisticka data typu denni vyroby a spotreby.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od fugas »

Tak můj ET6415 stále jede k nejlepší spokojenosti.Chystám se koupit ještě jeden,tak uvidíme...
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od pezizka »

fugas píše:Tak můj ET6415 stále jede k nejlepší spokojenosti.Chystám se koupit ještě jeden,tak uvidíme...
Mám tendenci Vám závidět ;) Ať Vám slouží :yes:
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od goodbie »

jen dotaz kdo používá také xantrex snad tu nejsem sám?? :o a to mám dva :lol:
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Reputace: 12
Bydliště: Kvasice

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od jose »

OT: taky mám jeden Xantrex nachystaný k zapojení.
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od fugas »

pezizka píše:
fugas píše:Tak můj ET6415 stále jede k nejlepší spokojenosti.Chystám se koupit ještě jeden,tak uvidíme...
Mám tendenci Vám závidět ;) Ať Vám slouží :yes:
No,otázka zní,jestli mám kliku na dobrý kus a nebo ostatní na špatný :) To se každopádně uvidí s druhým přírůstkem.Jako základ vidím nucené chlazení.Povídání o masivním chladiči mi nějak nestačí a dva větráky z PC zdroje uživím.Proč ho nechat běhat na 50st.C,když může mít 25.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
timpomat
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 13, 2011 3:18 pm
Reputace: 4
Bydliště: Bratislava

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od timpomat »

moja tracer statistika:
4215RN, behal bohuzial naplno bez aktivneho ventilatora, po 2.5 roku skrat a koniec, kupeny cez ebay v 2012, pripojeny na 12V bat., vstup 4x 24V 180W poly

jeho nahradnik 4210RN kupeny v lete 2013 v i4wifi, beha zatial v pohode (vzhladom na 100V vstup iba na 32+32+24V stringu)

3215RN kupeny minuly rok tu cez tunajsi bazar, bezi zatial tiez v pohode

ET6415N kupeny minuly rok na jesen v i4wifi, po necelych 2 mesiacoch behu v testovacom mode skrat. Testovaci preto ze bol povodne kupeny na buduci upgrade na 24V, zatial bezal v konfiguracii 12V + 4x 180W string. Bude reklamovany, okrem toho stihol asi 2x zatuhnut sietovy modul a pomohlo len odpojenie od bateriek (a panelov samozrejme). Snad to nie je fakt velky nepodarok (vzhladom aj na kladne reakcie tu na fore), kedze i4wifi to inak dost rychlo stiahlo z ponuky (vratane EU webu).

Az na ten prvy pripad uz maju/mali vsetky aktivne chladenie.

Najlepsi regulator co som doteraz mal bola 12V/120A nabijacka http://www.aliexpress.com/store/product ... 95776.html, problem bol akurat s ovplyvnovanim logiky pri spusteni vetilatorov, pri zapnuti ventilatorov chvilu nenabijala, ale to robilo problemy hlavne pri nabijani z elektrocentraly, ked vykonovy raz neustala regulacia a istic na centrale - vyriesene samostatnym regulatorom a napajanim ventilatorov z baterkovej strany. Nejde sice o "mppt" ale porovnanim okamziteho prudu s 4215RN daval vzdy presne 3x, co presne odpovedalo konfiguracii panelov (4x 180W vs. 12x 180W , akurat poly vs. mono).
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od brin »

No tak to sem zvědavej, co to udělá. Já provizorně a do garáže na malou zkušební FVE koupil malý Tracer 10 A a ještě jeden na dočasno 20 A než koupím regulátor Victron. Doufám že se nerozpadnou hned po vytažení z krabice...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek