Objednání panelů z Číny

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Objednání panelů z Číny

Příspěvek od xmasin »

Nezkoušel někdo objednat panely přímo z Číny? Zkoušel jsem hledat a i něco poptat (chci panely Qsolar) a přišla mi nabídka na panely QSS za cenu 0,65 USD/W, ale nevím kolik by stála doprava a jak by to bylo se clem a DPH.
vitezslavgach
Příspěvky: 49
Registrován: stř úno 05, 2014 4:17 pm

Re: Objednání panelů z Číny

Příspěvek od vitezslavgach »

záleží samozřejmě kolik jich chceš dovézt. Já jsem testoval cenu za jednu paletu s 20 panely a cena je 8.500 Kč z číny do Prahy. doba transportu cca 7 týdnu. Když jsem dopravu rozpočítal na kusy a na 1W vyšlo mě nakoupím levnějí asi o 300 Kč na panel ve srovnání s dostupným velkoobchodem. To mě přišla příliš malá úspora na dobu transportu a možná rizika.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Objednání panelů z Číny

Příspěvek od xmasin »

vitezslavgach píše:záleží samozřejmě kolik jich chceš dovézt. Já jsem testoval cenu za jednu paletu s 20 panely a cena je 8.500 Kč z číny do Prahy. doba transportu cca 7 týdnu. Když jsem dopravu rozpočítal na kusy a na 1W vyšlo mě nakoupím levnějí asi o 300 Kč na panel ve srovnání s dostupným velkoobchodem. To mě přišla příliš malá úspora na dobu transportu a možná rizika.
Tak to se asi nevyplatí, já jsem chtěl tak 6 - 8 panelů Qsolar, problém je, že v Čechách moc nejsou. Jak je to se clem a DPH? Zjišťoval jste to také?
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Objednání panelů z Číny

Příspěvek od xmasin »

Teď jsem to ještě počítal a oproti maloobchodní ceně bych ušetřil cca 1500 Kč oproti maloobchodní ceně, tak si říkám, jestli by se to nevyplatilo. Otázkou je, jaké clo mě napaří.
vitezslavgach
Příspěvky: 49
Registrován: stř úno 05, 2014 4:17 pm

Re: Objednání panelů z Číny

Příspěvek od vitezslavgach »

Taky záleží jakou cenu bys platil v čechách za 20 panelů, většinou nižší než se obecně inzeruje. Asi 0,60 EUR/ Watt.
Když jich z číny musíš tak jako tak vzít 20ks tak ty ostatní musíš prodat a už se v tom vezeš. Se clem je to takhle. Na panely z číny je uvalené antidumpingové clo. Na celnici existuje seznam, podle kterého ti celník řekne jestli tvůj dovozce nebo výrobce je ve skupině se clem nebo s malým clem anebo bez cla.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Objednání panelů z Číny

Příspěvek od xmasin »

vitezslavgach píše:Taky záleží jakou cenu bys platil v čechách za 20 panelů, většinou nižší než se obecně inzeruje. Asi 0,60 EUR/ Watt.
Když jich z číny musíš tak jako tak vzít 20ks tak ty ostatní musíš prodat a už se v tom vezeš. Se clem je to takhle. Na panely z číny je uvalené antidumpingové clo. Na celnici existuje seznam, podle kterého ti celník řekne jestli tvůj dovozce nebo výrobce je ve skupině se clem nebo s malým clem anebo bez cla.
No já jich chtěl pro sebe 4 - 8, protože je v Čechách nemůžu sehnat. A kupodivu cenu, kterou mě napsali platila při odběru čtyřech panelů. Těch 0,60 EUR / Wp vychází přibližně stejně jako lepší panel, který jsem také poptával, dostal jsem cenu 0,79 USD / Wp.
Takže kvůli clu napsat na celníky výrobce a doufat, že odpoví a podle toho připočítat clo a DPH.
vitezslavgach
Příspěvky: 49
Registrován: stř úno 05, 2014 4:17 pm

Re: Objednání panelů z Číny

Příspěvek od vitezslavgach »

no jo ale když si vezmeš 4 panely tak doprava bude 6000Kč, protože tam jsou 2x fixní náklady za zasilku a ne za kg. Takže ty fixni náklady jsou 2x 75USD at máš panelu 200ks, 20ks nebo 4ks. Takže doprava jednoho panelu vyjde 1500Kg. zkus si to znovu spočítat jestli ušetříš.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Objednání panelů z Číny

Příspěvek od xmasin »

vitezslavgach píše:no jo ale když si vezmeš 4 panely tak doprava bude 6000Kč, protože tam jsou 2x fixní náklady za zasilku a ne za kg. Takže ty fixni náklady jsou 2x 75USD at máš panelu 200ks, 20ks nebo 4ks. Takže doprava jednoho panelu vyjde 1500Kg. zkus si to znovu spočítat jestli ušetříš.
Tak to se pak vyplatí vzít 20 panelů a to nespotřebuju, leda že bych sehnal nějaké další zájemce. No jdu zkusit hledat, jestli ty panely nemá někdo v rámci EU za slušnou cenu, 7 000 Kč za 250 Wp panel mě přijde moc, obzvlášť když vím za kolik jde koupit od výrobce.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek