EPsolar vs Tristar

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

EPsolar vs Tristar

Příspěvek od pezizka »

Nedávno jsem si pobečel v tématu o věčně spících komponentech, co mi odešlo během vyprodukování (tam jsem napsal 25, bylo to od oka) ve skutečnosti 19kW..... Bylo tam několik reakcí, že ten EP není zas až tak špatný. Já mám za tu opravdu kratičkou chvíli (a to asi zaujatý, ale taky podložený měřením) názor jiný..... Asi hodně z Vás zkusila obě varianty, jaké máte zkušenosti? Vata pěkně napsala, že toto kolečko asi absolovoval každý... Bohužel já první nakupoval (no levně jak jinak) a teprve poté objevil toto fórum. Prostě se opožděně ptám, jaku máte zkušenost? Třeba si někdo díky tomu pořídí to ideální napoprvé. :lol: :lol: :lol:
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od pezizka »

Já vím, že většina se nad tím jen pousměje s tím, že tady není co řešit, ale docela by mne zajímalo co jste a za jakých podmínek naměřili. Já třeba alespoň zhruba toto, slunce 100%, aku 13,2V, měnič odebírající cca 40A, na displeji okolo 25A, toto se mi zdálo málo, klešťák a z EP tak 10 - 12A.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od střídač »

pezizka píše: docela by mne zajímalo co jste a za jakých podmínek naměřili
Chci spotřebu regulovat, tudíž proudy měřím a to tak, že důkladně. Měřím na odporových bočnících, každý přívod i odvod a to hned dvěma způsoby. Dokonce každý údaj i zobrazuji na panelu abych věděl jak je venku a "co to dá".

Tudíž kouknu a vidím:
victron 9,6A
EPsolar 11,2A

při stejných podmínkách. Stejné panely, stejná orientace, bez stínů.

Je skutečností, že různost výsledku u EPsolaru má značný rozsah.

Objednáván Tracer 2215BN. Nová verze starého provedení. Přes zimu ho prozkoumám a naučím lepším mravům.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od fugas »

Nezkoušel jsem to nezávisle měřit.Zatím mám také 12V systém.Přes měnič jede v podstatě jen televize,případně vysavač,nebo stolní větrák.Spotřeby mám změřené jen tím měřákem z hyper super,co se strčí do zásuvky.Podle toho to v podstatě bez problémů sedí.I když to nejde odpozorovat úplně přesně,protože třeba plazma odběr mění podle světlosti záběru a dostane se od 180W až na 290W :cry:
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od mypower.cz »

Tristar nemam, mam 3x EP solar, display od EP nemam, merim online pomoci proudovych cidel mezi panely a regulatory + napeti na panelech a bateriich, merim pouze 2 EP, treti bude mereny pozdeji, az na diry v dobijeni, ktere by se ale daly vysvetlit a zduvodnit, jsem ohledem na cenu a rychle nastaveni a rychle zapojeni naprosto spokojen. Osobne bych asi nemenil, dokud zustanu u olova, coz pokud se cena life zasadne nezmeni, tak zustavam u olova.

Ad: docela by mne zajímalo co jste a za jakých podmínek naměřili

Odpoved: Vzdy relativne odpovidajici hodnoty, tak jak bych je ocekaval.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od pezizka »

střídač píše:
pezizka píše: docela by mne zajímalo co jste a za jakých podmínek naměřili
Tudíž kouknu a vidím:
victron 9,6A
EPsolar 11,2A

Ty bočníky jsou jen na obtíž, ideální jsou kleště. Ale to jen tak na okraj. Dost mne překvapuje co píšete, já pravda během dne a půl, než se se mnou rozloučil, došel pouze k tomu co píši výše. I jsem zkoušel restartovat, ale nepomohlo to. Toto jsem stihl asi 5x.
Pro Site Admina, jestli chcete, rád svůj dislpay za rozumný bakšiš přenechám, jestli máte vůbec zájem, mně je už na houby... To olovo jsem taky zvažoval, ale nenabyl jsem dojmu, že by to mělo být ekonomičtější, ale je fakt že levnější jistě. Ale mudrovat nemůžu, ještě jsem neudělal žádnou zkušenost s LiFePo a olovo jsem nikdy neměl, ať promluví zkušení borci. Podmínky měření jsem popsal nahoře, jestli chcete něco doplnit a budu vědět.... Měřeno to bylo přesným a rychlým klešťovým ampérmetrem 60A spolu s ociloskopem, který používám při měření v autech. Vše je profesionální vercajk. Já se prostě těch relativně odpovídajísích hodnot nedočkal. Možná tam byl problém od samého začátku. Já fakt nevím.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od fukuši »

Udělal jsem 3x kontrolní měření TS vs EP měřeno profi kleštákem EP 1,2A TS 1,3A
5,6 5,8
29,2 29,4

To je celkem v pohodě horší bylo ,že při regulaci EP už nedokázal pružně reagovat na okamžitou zátěž a zahazoval i víc jak
50% výkonu a když si ještě usmyslel tak zahodil vše a stávkoval i hodinu.Třeba Juta jela úplně v pohodě rozhodně lépe jak
EP a těch cca 15% o proti TS co zahodila doháněla pořizovací cenou.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od střídač »

pezizka píše:Ty bočníky jsou jen na obtíž, ideální jsou kleště. ........ Vše je profesionální vercajk.
A jeje, profesionál. Už to vidím, 10x profi klešťový ampérmetr na DC proud s třídou přesnosti 0,5 měřící průběžně, včetně ukládání dat na WEB server. Průběžná výměna baterek proficajku. Speciální zavěšení a polohování. Správná evidence polohy a místa měření. Odstínění jednotlivých kleští, aby byl zachován ten profi ideální výsledek.

Chce to postavit se z profesionálna opět na zem.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od Frenky »

Ja mam rad oboje. Ale bocnik je bocnik. Tam vim co merim (alespon si to myslim) :D
Kleste mam taky, a je to takove divne mereni. Pokousel jsem se podle toho kalibrovat microlog a moc jsem neuspel. Presne mereni DC proudu klestakem, jakkoli profesionalnim. Neverim na presny vysledek a tudiz souhlasim se Stridacem. Bocnik je bocnik. :lol:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od pezizka »

střídač píše:
pezizka píše:Ty bočníky jsou jen na obtíž, ideální jsou kleště. ........ Vše je profesionální vercajk.
A jeje, profesionál. Už to vidím, 10x profi klešťový ampérmetr na DC proud s třídou přesnosti 0,5 měřící průběžně, včetně ukládání dat na WEB server. Průběžná výměna baterek proficajku. Speciální zavěšení a polohování. Správná evidence polohy a místa měření. Odstínění jednotlivých kleští, aby byl zachován ten profi ideální výsledek.

Chce to postavit se z profesionálna opět na zem.
Jsem profesionál ale v jiném oboru, a používám ke své živnosti opravdu slušný vercajk. K tomuto pravda není určen, a myslím si že je na toto vhodný a použitelný, ale mne by zajímalo čím tedy měříte Vy? Promiňte mne se to prostě dotklo. Kdosi navrchu se zeptal čím to měřím, tak jsem to napsal. Na žádný server nic neukládám je to pouze digitální 8 kanál s kontinuálním zápisem na HDD. Jestli máte bočník, fajn proč ne, ale každý bočník potřebuje úbytek napětí, aby bylo vlastně co měřit. Takže ztráty a navíc jste jej Vy či někdo druhý musel taky kalibrovat. Ne? Jen prostě využívám technologii kterou vlastním ač k jinačím účelům. Proto se snad do mne nemusíte hned navážet. Jen jsem tím chtěl říct, že to neměřím China A metrem za 88,- s měřícími šňůrami 0,15mm2 na kterém vznikne takový úbytek napětí, že takovéto měření je naprosto nerelevantní. Máte něco proti? Beru argumenty a jestli se mýlím umím to přiznat. Tak do mne...
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od vlkazajac »

fukuši píše:...
.... horší bylo ,že při regulaci EP už nedokázal pružně reagovat na okamžitou zátěž a zahazoval i víc jak 50% výkonu a když si ještě usmyslel tak zahodil vše a stávkoval i hodinu.......
Môžete popísať, ako ste to identifikovali ?
Mám EP 4215 a nepozorujem žiadne zahadzovanie výkonu ani "diery" v dobíjaní, ako boli popisované aj v inej téme.
Viem, že napr. po 2 hodinách absorpcie prechádza do FLOAT a snaží sa udržiavať napätie 27,6 V. Odvtedy sa pochopiteľne časť výkonu zahadzuje, ak sa nepripojí záťaž, ktorá spôsobí pokles napätia a ukončenie FLOAT. To považujem za prirodzené.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od střídač »

pezizka píše:Tak do mne...
Jsou jako vždy možnosti a účel ke kterému je měření určeno. Argument, že na bočníku vznikne napětí aby bylo co měřit je pravdivý. Aby něco změřil klešťák, tak si taky musí trošku té protékající energie cucnout. Tudíž otázka je velikost ztrát a tím i vhodnost, či nevhodnost měřící metody.

Klešťák z principu hry je nepřesný a značně ovlivnitelný okolním prostředím. Odporový bočník je z výroby dodáván s třídou přesnosti 0,5 případně lepší. Pokud budu tedy chtít proud dlouhodobě a věrohodně měřit jinou metodu než onen zatracovaný bočník jaksi nemám. Zato jsem odměněn možností tento proud změřit tím nejprimitivnějším současným měřidlem. Mám-li bočník z parametry 60mV/30A, tak vím s dostatečnou přesností, že změřím-li 5mV teče bočníkem s dostatečnou jistotou proud 2.5A. Tohoto výsledku a klešťákem nedosáhnu. Snad jedině s přístrojem za asi 50 000,-Kč

Přiznám se, že mne dostalo "Ty bočníky jsou jen na obtíž". Takový to, blbečci co tady opruzujete s bočníkama, když profíci přece měří zásadně a jenom klešťákama.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od kybos »

Já bych ty klešťové ampérmetry až tak nezatracoval. Pokud při běžných provozních měřeních vystačíme s přesností do 3%, jeví se mi tento způsob jako použitelný. Co může být problém u levnějších přístrojů je neschopnost změřit rychle se měnící hodnoty, případně získat nějaké průměrné hodnoty pomocí integrace v čase. Citlivost na působení okolních polí je ve vhodné konstalaci měricího bodu srovnatelná s možností indukce parazitního napětí do přívodů k bočníku. Osobně používám obě zmíněné metody měření proudu, ale bočníky mám v systému jen dva. Proudy v ostatních místech systému občas kontroluji právě klešťovým ampérmetrem, který má tu výhodu, že má zanedbatelný vliv na měřený obvod, což se o bočníku zrovna nedá tvrdit.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od honzasl »

Bočník vs kleště.

Nezapomínejme na důležitou věc, galvanické oddělení obvodů - při měření bateriovým měřáčkem no-problem, při připojení na nějaký logovací systém s neodělenými kanály už může vzniknout problém s různými potenciály měřených obvodů. O bezpečnosti při měření na NN ani nemluvě.

Na druhou stranu, pro bočník hraje vysoká přesnost a frekvenční (skoro) nezávislost, včetně DC.

Cena je jasná.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od pezizka »

Jsem moc rád, že byly vytknuty neoddiskutovatelné neduhy jak kleští tak bočníku. Ano s tímto již plně souhlasím. Já ze svými 19 kWh mám tak co mudrovat.... Ale znám zásady měření. DC kleště fungují na rozdíl od AC dost jinak, a magnetické pole kolem vodiče ovlivní daleko víc, že je mám připáskované na sobě, myslím tím + a 0V než nějaké kleště. Ale přiznávám že tímto jsem se nikdy nezabýval.. Ani se mi to nechce počítat, kolik výše zmíněný bočník zblajzne, a vlastně o to ani nejde, jen jsem chtěl říct že jsem ty hodnoty o kterých jsem chtěl diskutovat neměřil těmi měřícími šnůrami (napsal jsem 0,15 a beru slušné co mají 1,5) ale opravdu relevantním způsobem. Kdybych holt rozpojil okruh a použil klasika multimetr asi by to bylo blbě. Nebo ne? Měřte si kdo čím chcete, já na tom vidím své, druhý zas něco jiného. Kleště z jiného důvodu vlastním a je to strašně pohodlné. Bočník tam "smrdí" furt.... A asi u toho nesedíte furt a nehledíte na Ametr.... Prosím nechme toho, tady předce nejde o jednotky %, já něco naměřil a moc mne to zarazilo, a jak se celou dobu snažím vysvětlit relevantním způsobem, a proto jsem toto vlákno založil. Já se k EP prostě nevrátím, mne rozžhavil do červena.... Až jsem nakoupil, tak teprve poté jsem objevi toto fórum, a načerpal zde spoustu Vašich zkušeností. Proto mne napadlo, že by někdo mohl ocenit informace až se bude rozhodovat.... Nikoho jsem nenazval blbečkem, měřte si čím chcete, já vidím výhody v kleštích a že je oproti kleštím bočník komplikace mi těžko vymluvíte... Jestli chcete stavte se a uvidíme jestli bez přerušení obvodu a rychleji změříte proud obvodem já či vy... No a už se do střídače zase navážím já... Každý na tom vidíme něco jiného a není holt jeden bočník ten co by zavděčil se lidem všem. Betere? A jestli máte jakékoliv zkušenosti s EP, dejte vědět, co jste naměřil, asi ten můj byl od začátku KO. U Tristaru Ametr není ani nutný, řeší to on sám, a věřte mi že jsem ani jemu nevěřil a kontroloval jej. Tady to ale dost precizně sedí... Taky cena je jinde.... A teď jsem si ještě všiml. Ano je možné že ve finále při kontiunálním měření by kvalitní bočník sežral méně jak kleště. Mohl bych spekulovat o spuštění na omezenou dobu apod, ale o to snad nejde. Nikoho nenutím do svého názoru, ale to neznamená, že na něj nemám právo. Přece se tu nebudeme handrkovat. HOWGH.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od střídač »

pezizka píše:JPřece se tu nebudeme handrkovat. HOWGH.
To vypadá na rezignaci!

Zbývá jen poslední doplňující otázka. Čím si měří protékající proud Tristár.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od pezizka »

Berte to jak chcete. Osobně si myslím, že oním bočníkem. Dost mne překvapuje, jak EP chválíte. Ono jedna věc je momentální proud, a věc druhá dlouhodobé výsledky.. Já jsem zaujatý. Co se divit, den a půl dost divného provozu, po záruce, za to si ale můžu sám.... A co životnost, těchto zařízení? Co od toho můžu čekat? Když jsem rozebral zmrtvělou Carspu 1kW, tak jak jsem viděl výkonové odpory v těsné blízkosti elytů, a to jeden topil tak, že ač ventilátory přepojil na stabilní běh a zatížení bylo tak 300 - 350W, byla vyhnědlá od tepla i fixační hmota... Vždyť je to klasický příklad kur...ka...
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od vlkazajac »

Spôsob merania vzbudil viac záujmu, ako téma samotná. Aby sa mohli prijať Vaše kategorické vyhlásenia ku kvalitám komponentov, chýbajú predsa zásadné informácie - pri meraní prúdov ( pripusťme, že korektnom ) boli pripojené k batérii obidva regulátory súčasne, alebo vždy sólo ? Píšete, že slnečný svit bol 100 %, aký bol stav nabitia batérie ? Viete s istotou, že EP nebol vo chvíli merania prúdu v režime FLOAT ( nemám reakciu na moju otázku, smerovanú tiež fukušimu ) ? Pri pripojení záťaže šlo napätie dolu, od 13,8 V až smerom k napätiu, kedy regulátor ukončuje režim FLOAT ?
Moje hodnotenie EP nie je v ničom negatívne, splňuje to, čo sľubuje.

K meniču Carspa len krátky komentár. Môj 24 V menič je montovaný vo zvislej polohe, nelogicky orientovaný vetrákom dolu ( vetrák saje vzduch z meniča von smerom dolu !!! ). Čakal som pri dnešnej čiastočne zakrytej oblohe do okamihu, kedy dáva menič stabilný výkon do ohmickej záťaže rovných 500 W, napätie kolíše podľa osvitu medzi 26,6 až 28,0 V. Vetrák len pofukuje s premenlivými otáčkami snáď v rozmedzí 0-50 % otáčok, spína teda neskôr, ako uvádzate Vy. Môžem sa len domnievať, že výkonové odpory, ktoré spomínate, sú v 24 V verzii menej namáhané, zatiaľ som nemal dôvod menič otvárať.

Zhrnuté : Epsolar 4215 a Carspa 1000 W / 24 V doteraz urobili slušný kus práce ( 1187 kWh a 946 kWh ).
Alebo : Dobrý pocit z dobrej voľby.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od fukuši »

Naměřené hodnoty jsou zjištěny následovně.Na baterie připojeny oba regulátory pomocí pojistek se připlo napětí z panelů bud na EP nebo TS.CCa 2 min měření a zapsán průměrný výsledek.Měřeno Dc kleštákem.Nějaké mA neřeším šlo mi jen o představu jak je to s účinností.Přepnutí trvalo cca 3-5 sec.Mám i nějaké měření za silné mlhy a rozdíl byl pořád zanedbatelnej.TS při malejch hodnotách cca 0,5-4A malinko přidává kecá ale musí měřit za 60A tak se to dá pochopit ,proto
měřeno vše kleštákem.Tady problém není.Ten nastává u celodenního provozu kdy EP šel do floatu a prudce se zvedla spotřeba třeba o 40A.U baterií padalo až na 12,2 (24,4) a EP pouštěl cca 8A za slunečního svitu.Po cca 25 minutách čekání pořád 7-8A baterie 24,2V prostě zahazoval.Tak odpojit panely pak baterii připojit baterii pak panely a ejhle 42A jak vyšitejch.Takto se choval EP.Někdy to neudělal ale většinou jo.TS to je jiná float 7A zátěž a plný výkon panelů a to vždy!!!
Není co řešit EP už nikdy.Možná jsem měl vadný kus EP ale stejně už nikdy.Nakonec mi taky shořel zelený čoud a šel do věčných lovišt.Juta ta se chovala normálně za ty peníze fakt dobrá na malej systém.TS má natočené 4MWh a 3x zamrznul web ale dobíjel normálně dál.Tomu říkám reglulátor.Spíš mě udivuje že ten čínskej střídač to vše vydržel.Přeci 4MWh je na čínu slušnej výkon aspon podle mě.No a to zamrznutí EP to jak kdy ale někdy i hodinu stávkoval prostě 0A hlavně kolem poledne.Baterie 24,8V jasno a 0A.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: EPsolar vs Tristar

Příspěvek od střídač »

pezizka píše:Dost mne překvapuje, jak EP chválíte.
Nechválím, neobhajuji. Porovnal jsem dva skoro stejné regulátory a Epsolar z toho nevyšel zase až tak špatně. Z druhé strany mám jednu 4210, která vykazuje znaky jak popisuje fukuši, tudíž ke chvále hodně daleko.

Pokud by v tento okamžik Epsolar zmizel ze světa, neuroním ani slzu.

Je drobné doplnění. Kolik je zde naprosto funkčních EPsolarů, kolik s problémy, a kolik je zde popisováno Tristárů, jež se odporoučely.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek