Grid Tie měnič 260w a tři panely 180W

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Grid Tie měnič 260w a tři panely 180W

Příspěvek od honzasl »

ČEZu taky nikdo nekontroluje zda má na elektrárnách plomby. Kdo by to měl kontrolovat?
Takže, předávám ověřenou informaci.
Světe div se, na každé elektrárně, včetně Temelína, je jeden jediný zaplombovaný elektroměr a zaplombované proudové a napěťové senzory, kteroé slouží jen a jedině k obchodnímu měření. Ten elektroměr vypadá skoro jako ten domácí (je malinko větší a má horší třídu přesnosti) a data se z něj odečítají dálkově po nějaké té komunikační lince.

Plomby kontroluje Energetický regulační úřad.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Grid Tie měnič 260w a tři panely 180W

Příspěvek od brumlaj »

výborně, a kabel procházející těmito senzory na straně generátoru je také zaplombován? Pokud nee, pak plomby ERU pozbývají smyslu - pakliže zanedbáme smysl estetický. Ostatní mnou řečené ve vztahu k FVE si dále nedokáži představit. To by pracovníci ERU nestíhali ani močit.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Grid Tie měnič 260w a tři panely 180W

Příspěvek od honzasl »

a kabel procházející těmito senzory na straně generátoru je také zaplombován?
Není důvod. V tomto případě, tj. klasická elektrárna, je každému vcelku fuk, jestli si tam výrobce vyčaroval elektřinu v generátoru, nebo z volné energie.

Zelený bonus je odměna za výrobu z daného typu zdroje (a ne jiného) - a očekával bych, že ten, kdo ten bonus vyplací, si chce ohlídat, ze není očuráván. Asi si ale věří. Umím si představit ve své bujné fantazii zaplombované vstupní i výstupní svorky střídače, včetne konektorů na panelech, ale asi by to k ničemu nevedlo, na nepoctivce se prostě dá přijít jinak.

Celá ta sranda s dotacemi na FVE je prostě neštěstí...

Mmch, správní řízení skončilo, fotovoltaijník dostal pokutu 40 tis. Může se soudit s dodavatelem elektrárny a elektroměru. Myslete si o tom co chcete a nenadávejte mi, já jen prodávám, jak jsem koupil.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Grid Tie měnič 260w a tři panely 180W

Příspěvek od brumlaj »

honzasl píše:Celá ta sranda s dotacemi na FVE je prostě neštěstí...
V ČR ano, opravdu už nejde věřit nikomu. Ale celosvětově nesouhlas - dotace udělaly kusovost a kusovost udělala konkurenceschopnou cenu. A tu teď rádi využijeme. Takže pro mne byla dotace přínosem, umožnila mi snížením cen FVE panelů již za mého života rozumně řešit svou energetiku a odpoutávat se od vyhánění jiných z jejich domovů.
honzasl píše:Mmch, správní řízení skončilo, fotovoltaijník dostal pokutu 40 tis. Může se soudit s dodavatelem elektrárny a elektroměru. Myslete si o tom co chcete a nenadávejte mi, já jen prodávám, jak jsem koupil.
Není důvod Ti nadávat. To je totiž rozdíl mezi právem a spravedlností. Tu nelze očekávat. Místo aby od začátku bylo řízení vedeno na neznámého pachatele = v prvé řadě jej najít, tak se klasicky zvolila cesta říznout toho, kdo je po ruce.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Kostěj
Příspěvky: 576
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Reputace: 70
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Grid Tie měnič 260w a tři panely 180W

Příspěvek od Kostěj »

honzasl píše: Mmch, správní řízení skončilo, fotovoltaijník dostal pokutu 40 tis. Může se soudit...
Nemáte nějaké podrobnosti, nejlépe link na dokumentaci tohoto správního řízení? Nebo alespoň u jakého orgánu správní řízení probíhalo.
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Grid Tie měnič 260w a tři panely 180W

Příspěvek od honzasl »

Kostěj:
Pokusím se zjistit víc.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek