HFVE Stružnice

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
KarelSt
Příspěvky: 41
Registrován: pát čer 29, 2012 11:19 pm

Re: HFVE Stružnice

Příspěvek od KarelSt »

gupa píše:
KarelSt píše: Přístup na Wattrouter http://188.175.209.5:8080
Nějak nemohu najít v tom zařízení celkovou hodnotu v kW - připlou spotřebu ze Slunce.
Celkový výkon je vidět jen na střídači.
KarelSt
Příspěvky: 41
Registrován: pát čer 29, 2012 11:19 pm

Re: HFVE Stružnice

Příspěvek od KarelSt »

gupa píše:
KarelSt píše: Přístup na Wattrouter http://188.175.209.5:8080
Nějak nemohu najít v tom zařízení celkovou hodnotu v kW - připlou spotřebu ze Slunce.
Naposledy upravil(a) KarelSt dne sob dub 20, 2013 4:21 pm, celkem upraveno 1 x.
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: HFVE Stružnice

Příspěvek od rob.brno »

Tiger.s píše:Mám jednofázové tč o příkonu 2,7kw a topným výkonu 11kw . Záleží co je významě protože při přechodném období mi fve tepelný čerpadlo utáhla v klidu a v zimě když je do -10 a topím tč tak i 600-1200w co mi fve dá je pořád dost velká úspora.
Tedy kolik kwh asi ročně FV utopí do tč?
Taky předpokládám, že FV v jeden okamžik nekrmí jen tč a do tč jde tak jen část vyrobeného výkonu z FV.
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: HFVE Stružnice

Příspěvek od Tiger.s »

SJM píše:
Tiger.s píše:Mám jednofázové tč o příkonu 2,7kw a topným výkonu 11kw .
Je možné uvést o jaký typ a značku TČ se jedná?
Ano je to toto čerpadlo topný výkon je dokonce 11,5kw

http://www.carrierpm.cz/uploads/files/t ... ekt_cz.pdf
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: HFVE Stružnice

Příspěvek od Tiger.s »

rob.brno píše:
Tiger.s píše:Mám jednofázové tč o příkonu 2,7kw a topným výkonu 11kw . Záleží co je významě protože při přechodném období mi fve tepelný čerpadlo utáhla v klidu a v zimě když je do -10 a topím tč tak i 600-1200w co mi fve dá je pořád dost velká úspora.
Tedy kolik kwh asi ročně FV utopí do tč?
Taky předpokládám, že FV v jeden okamžik nekrmí jen tč a do tč jde tak jen část vyrobeného výkonu z FV.
Tak samozřejmě že když se u toho začne vařit tak je po výhodě letos do ted cca 150-200kwh .možná víc letos chci přikoupit elektroměr. pro celkouvou spotřebu jen čerpadla abych věděl kolik přesně za zimu spotřebuje,
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: HFVE Stružnice

Příspěvek od rob.brno »

Tiger.s píše:
SJM píše:
Tiger.s píše:Mám jednofázové tč o příkonu 2,7kw a topným výkonu 11kw .
Je možné uvést o jaký typ a značku TČ se jedná?
Ano je to toto čerpadlo topný výkon je dokonce 11,5kw

http://www.carrierpm.cz/uploads/files/t ... ekt_cz.pdf
Udávání topného výkonu bez udání spádu prim/sek. je ošemetné.
2,7kw kompresor na jedné fázi je docela slušná zátěž, kolik máte hlavní jistič?
Jak se projevuje rozběh kompresoru na ostatních spotřebičích domu(předpokládám, že máte softstarter)? U mě stejný kompresor, ale na 3f se světlama mírně blikne.
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: HFVE Stružnice

Příspěvek od rob.brno »

Tiger.s píše:Tak samozřejmě že když se u toho začne vařit tak je po výhodě letos do ted cca 150-200kwh .možná víc letos chci přikoupit elektroměr. pro celkouvou spotřebu jen čerpadla abych věděl kolik přesně za zimu spotřebuje,
Nahrubo lze spotřebu za nějaký čas i bez elměru odhadnout z naběhaných hodin(pokud provozní hodiny regulátor eviduje). Samozřejmě příkon kompresoru není stálý, ale opět se mění podle spádu na prim/sek.

Edit: Po zkouknutí odkazu(tč je vzduch-voda) to bude chtít opravdu elměr. Vzduchová tč pracují v širokém rozsahu teplot na primáru a přikon se u nich hodně hýbe.
Tiger.s
Příspěvky: 71
Registrován: ned črc 15, 2012 5:26 pm

Re: HFVE Stružnice

Příspěvek od Tiger.s »

Ano přesně tak ten příkon je opravdu rozdílný .4erpadlo nabíhá postupně ale nic sem nezaregistroval. Přitáhl jsem si do baráku přípojku cyky 4x16 od pojistkovky (do ní samo ayky 4x10 čez šetří :) ) Hlavní jistič ja klasika 25/3B samotné tč má 20A jistič. povedlo se nám ho tuhle zimu dvakrát schodit . Ale to běžela opravdu většina spotřebičů v kuchyni. Kolik má naběháno bych se musel kouknout podle mě to ta jednotka eviduje.
KarelSt
Příspěvky: 41
Registrován: pát čer 29, 2012 11:19 pm

Re: HFVE Stružnice

Příspěvek od KarelSt »

Nějak nemohu najít v tom zařízení celkovou hodnotu v kW - připlou spotřebu ze Slunce.[/quote]
KarelSt
Příspěvky: 41
Registrován: pát čer 29, 2012 11:19 pm

Re: HFVE Stružnice

Příspěvek od KarelSt »

Nějak nemohu najít v tom zařízení celkovou hodnotu v kW - připlou spotřebu ze Slunce.[/quote]

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek