Studer HP-Compact - HPC

Měniče Studer
Odpovědět
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Studer HP-Compact - HPC

Příspěvek od vata »

Zdravím ostrovníky. Měla bych otázky ke znalcům Studeru:

z manuálu jsem nevyrozuměla, zda lze napětí integrované nabíječky změnit uživatelsky parametr po parametru, nebo jsou možnosti vyčerpány vybráním jedné z těch pěti sad (ani jedna není vhodná pro LiFe). Nevíte někdo?

Dále mě zaujala možnost dálkového zapnutí / vypnutí: z příručky mám dojem, že Studer lze vzdáleně vypínat impulzním tlačítkem / kontaktem. To by bylo ok - ale pokud jde o bezzstavové řízení, jak potom na dálku zjistit aktuální stav měniče (vypnut / zapnut)? Je tento kontakt vyveden i přímo na měniči, nebo je k dispozici pouze na té krabičce dálkového ovládání?

Díky :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm
Reputace: 12

Re: Studer HP-Compact - HPC

Příspěvek od RobertM »

Bohužel napětí u HPC změnit nelze. Serie HPC byla určena pouze pro olovo s LiFePo v té době asi nepočítali. HPC se ale už ani nevyrábí ani neprodává. Nahrazuje ho nová série Xtender (modely XTS, XTM a XTH) a zde už nastavit lze přímo na displeji RCC-02 nebo RCC-01 a taktéž už funguje podpora pro měření kapacity LiFePO prostřednictvím volitelného BSP-500 nebo BSP-1200.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer HP-Compact - HPC

Příspěvek od mopadzi »

podpora pro měření kapacity LiFePO prostřednictvím volitelného BSP-500 ... To je neoficiální FW nebo jej lze získat?
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm
Reputace: 12

Re: Studer HP-Compact - HPC

Příspěvek od RobertM »

zatím neoficiální, experimentální firmware :-) .. časem bude asi oficiální

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek