Kombinace lázeňských kamen a boileru

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Kombinace lázeňských kamen a boileru

Příspěvek od matej »

honzasl píše:No já nevím, ale průtokový ohřev vody na sprchování potřebuje aspoň 10-15 kW výkon
Tak ja mam na chate 4kW prutokacek na baterii u sprch. koutu a je to naprosto dostacujici, kdyz otevru jenom teplou naplno je to tak akorat, kdyz trosku priskrtim uz to ma pres 40°C - moc horke.
Ale dulezite je mit i spravnou ruzici ..
Pravda a Láska zvítězí!.
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombinace lázeňských kamen a boileru

Příspěvek od honzasl »

mypower.cz píše:Premyslim .. kde mam narvat DS18B20, abych meril teplotu vody ? Nahore, dole, vlevo, vpravo, uvnitr, venku.. vsude .. ? Presneji receno, jak to u toho boileru a lazenaku udelat? Ze by nejak pribastlit pod mechanicke teplomery co jsou jak na boileru, tak na lazenacich ?
Pro to oběhové čerpadlo stačí dát čidla v obou nádržích nahoře. Potom:
if t_lazenaky>t_bojler then čerpadlo=1 (a nejaké ty hystereze).

Pro omezení nabíjení z fve naopak dát čidla dolů, resp tam, kde je mají termostaty z výroby.
Ale dulezite je mit i spravnou ruzici ..
Jo, tlak a správná sprcha dělají hodně v pocitu osprchování...
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Kombinace lázeňských kamen a boileru

Příspěvek od brumlaj »

jednoduše koupíš téčko a jímku. téčko napojíš na bojler, jímku do druhé díry, do ní DS a výstup vody bojleru je třetí díra. A pokud jímka zasahuje přes téčko až do bojleru, máš teplotu měřenou přesně, né v nějakých pochybných třetinách.... upozorňuji, že výstup teplé musí být nahoře bojleru, měříme-li studenou, je dobré čidlo dostat k termostatovým "baňkám" poblíž topné spirály. Snad každý rozumný chápe, že stoupací vedení vodu ochlazuje.... a podle toho kupil bojler s výstupem nahoře ;-)
bojler.png
a tu červenou trubku nepoužívá.....
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
hoki
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 07, 2014 10:27 am
Reputace: 0
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Kombinace lázeňských kamen a boileru

Příspěvek od hoki »

Admine, budou další fotky, výstupy z měření bojleru a nějaký komentář?
Dal jsi nakonec čidlo do té jímky (ad brumlaj)?

Původně jsem měl v plánu přilepit obyč. čidlo na ten původní mechanický měřák, ale jímka mě zaujala (a protože grafy já rád, tak bych dal jímku i na přívod - studenou vodu).

Díky
Uživatelský avatar
ladforu
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 29, 2017 8:42 am
Reputace: 1
Lokalita: Bruntál
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bruntál

Re: Kombinace lázeňských kamen a boileru

Příspěvek od ladforu »

Děkuji Adminovi za inspiraci ,téměř 2 roky jsem čekal, než narazím na někoho, kdo se jich bude chtít zbavit...hurá, jsou na chajdě, v neděli jsem pro ně byl.A také děkuji všem ostatním s radami, které jsou super. Díky chlapi ! :yes:
Přílohy
Kamna.jpg
Bez připojení k ds. Cca 8,6kwp (rozšiřuji průběžně) sys.napětí 60V, bat li ion 16s cca 1300Ah, el.peugeot 106 cca 40kWh, mppt regl 2xeasun 80a, 1x epever 60A, 1x midnite 200. 2x měnič čína à 4000 w (peak vyšší). Pořád ve výstavbě, pořád styl pavoučí hnízdo)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek