Phocos CX-I

Regulátory Phocos CX
bSir
Příspěvky: 101
Registrován: sob bře 12, 2011 9:26 pm
Reputace: 0

Phocos CX-I

Příspěvek od bSir »

Pouzivate nekdo CX-I interface od Phocosu?
Ja jej mam v kombinaci s 3mi 10Wp panely a CX10 regulatorem, alke at delam co delam tak mam u "Used PV Amperhours", "Load Amperhours" a podobne jen nuly a to mi tu jede 24hod/den APcko co tak ty 6W bude brat a po vecerech si svitim 7W lampickou a dobijim mobil + iPad... a jezto mam trvale pripojeny i Ampermetr (ruckovy) tak vim, ze v dobe od 9:00 rano kdy mi zacne primo na panely svitit slunko tece z panelu 1 - 1,4A par hodin.

Tak nevim kde je chyba. "Datalogger" uz bezi 9ty den a dozvim s emax. a min. napeti na baterii jak moc je baterie nabita rano a vecer, ale udaje o spotrebe nebo vygenerovane energii nic.
Mel jsem CXCOM v nejake trojkove verzi ale po upgrade na verzi 4.2 se krom, "hezciho vzhledu" programu vlastne nic nezmenilo...
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od Toul »

Já ho používám, ale vždy mě přišlo že tyto údaje nějak moc nefungují.
Už jen to že mám CX-40 tedy max. proud 40A i když jde z panelů cca 25A tak mě nikdy nenapsal že by jím proteklo alespoň 50% jmen. výkonu, maximálně jsem se dostal na 35%.
TAkže se mi to celé zdá nějaké divné.
kuky
Příspěvky: 46
Registrován: stř dub 20, 2011 9:30 pm
Reputace: 0

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od kuky »

interface od phocosu pouzivam i s regulatorem pres dva roky a pise do doslova nesmysly.Mam to od SOLARTECU z Roznova mam jiz druhy vymeneny v zaruce tak ten druhy je taky o nicem a navic mi pousti do baterek sem tam skoro 30 volt mam system 24 volt.Ten pan co to semnou resi ty reklamace tak tvrdi ze si nikdo nastezuje jen ja.Navic jsem zjistil ze shorela nejaka mala chatka od toho regulatoru CX PHOCOS asi ho urychlene zrusim,Cus kuky
bSir
Příspěvky: 101
Registrován: sob bře 12, 2011 9:26 pm
Reputace: 0

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od bSir »

Pak je tedy ale otazkou kde presne je chyba? V regulatoru, v Interfacu nebo v programu?

Me pri kazdem spusteni CXCOM po "Read from charge" se restartoval pocitac po instalaci ovladace.
Tak jsem zkousel kde co a nakonec jsme prosel tim "proklikanim" se menu regulatoru abych jej "nastavil" aby mi s programem komunikoval. Pritom jsem ale vlastne jen udella nastaveni kdere dle papiru je v regulatoru uz od vyrobce a hle, ono to jede, tak nevim. Spis uvazuju ze asi zkusim nastavit misto toho "bidirectional" rezimu budto dataloger nebo current bo priznam se, ze moznost pouzivat excess energii me laka, ale zatim to asi neni na poradu dne, pac podle regulatoru zadna excess energy neni k dispozici. Hadam, ze tuy to zacne hlasit az pri 100% nabitri baterie, ale i tam je to nejake divne. Byl jsme ted par dni pryc, takze na regulatoru nebyl zadny spotrebic a i pres veskere nabijeni regulator tvordil "jen" 99% nabiti...

Tak jsem z toho vseho volaky zmeteny, pritom at googlim jak googlim tak se vlastne nedokazu o CXCOMu dozvedet nicjineho nez jeho oficialni navod k pouziti ktery je pro naproste dementy ve smyslu "maximalni spotreba - tato polozna uvadi vasi maximalni spotrebu"...
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od Toul »

Já už jsem od CX taky málem vyhořel:-)
Ale bylo to mojí chybou, měřil jsem proudy na multimetru tak že jsem ho zappojil pod šroubek FV panelu. a vždy když jsem doměřil a připojil jsem drát od FV panelu tak to trošku zajiskřilo. a tak se to opalovalo a opalovalo, až jednoho dne byl kontakt tak opálenej až vzniknul přechodovej odpor a plastová krabička regulátoru se tak nějak rozravila:-) Mno od té doby nic neměřím:-)
bSir
Příspěvky: 101
Registrován: sob bře 12, 2011 9:26 pm
Reputace: 0

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od bSir »

Ja tak velke proudy zatim nezpracovavam...

http://www.facebook.com/photo.php?pid=7 ... 0431783082
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od JiříK »

Moje zkušenost s CX-I je taky špatná. Ovšem, nejsem příliš zdatný přes PC. Ale je fakt, že mi to nikdy nefungovalo na 100%. Ukázalo to, kdy bylo dobito na 100%, kdy kvůli nízkému napětí odpojena zátěž a dál už nevím, je to už dávněji. Každopádně s Vistama to prostě nekomunikovalo. Jelo to pouze s XP. takže jsem to šel s díky vrátit a za ty prachy si koupil jednu baterku. Regulátor (CX10) jako takový funguje bezchybně...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
bSir
Příspěvky: 101
Registrován: sob bře 12, 2011 9:26 pm
Reputace: 0

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od bSir »

Ne ze by to bylo nejak moc relevantni, ale uz maji driver i na Visty... trochu me mrzi ten jejiuch slogan "CXCOM will help you to understand your PV system" pac s tim jak (ne)funguje je to docela naprd a spis bych potreboval pomoci "understandovat" tomu CXCOMu
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od JiříK »

Prostě po druhé do toho nejdu. Ampérmetr, voltmetr a elektroměr z roku 1931. Takže přehled mám a už se s žádným CX-I nervovat nebudu, svůj PV system pochopím i bez něj. Žena mě musela násilím odtáhnout, když jsem na to šel kladivem, abych z toho ty data vymlátil... ale jinak su celkem kliďas.... Příští regulátor ale bude Steca, nebo nějaký MPPT.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
bSir
Příspěvky: 101
Registrován: sob bře 12, 2011 9:26 pm
Reputace: 0

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od bSir »

skoda ze nejsem widli programator. V krabice mezi CXI a USB je FTDI chip - takze tupy prevodnik seriova linka <-> USB a trebas by slo komunikaci nejak odchytit... precijen, me by se docela libilo neco co by z toho regulatoru vycitalo v pravidelnych intervalech data...

Jinak mam pochopitelne jak Vmetr tak i Ametr... akorat ten Vmetr asi upravim aby nemeril v rozsahu 0 - 16V na baterce nybrz 10 - 15V coz by bylo daleko vice vypovidajici... Ametr 0 - 3A mi zatim staci ikdyz si obcas nejsem uplne jisty kde je nula :-) (bazmek nema stelovani pozicve nuly a uplnou nulu neukazuje ani bez pripojeneho FV panelu :-D )
Jiri
Příspěvky: 56
Registrován: ned bře 06, 2011 7:16 am
Reputace: 0

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od Jiri »

Phocos CX40 mám a proudová statistika nefunguje. Funguje pouze pravidelné měření napětí a ukládání do paměti.

Jeho předností je malá vlastní spotřeba 4mA. Druhou předností bych viděl výši maximálního odběru, kde dle výrobce chápu že to může být až 40A. To ale nemám ověřeno.
EdaSky
Příspěvky: 11
Registrován: čtv bře 17, 2011 9:55 pm
Reputace: 1

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od EdaSky »

Tak to jsem rad ze muj CX40 a CX-I funguji tak jak maji vcetne proudu, asi jsem mel stesti. To co namerim multimetrem
nameri i regulator, asi tak +5 -10% odchylka, regulator data sumarizuje a neukaze hned ale az po chvily moc jsem to
neskoumal na orientaci to uplne staci (i kdyz za ty prachy...)
bSir
Příspěvky: 101
Registrován: sob bře 12, 2011 9:26 pm
Reputace: 0

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od bSir »

A jakou verzi CX40 a CXCOMU mate?
Ja mam CX10 verzi 64 a CXCOM 4.2
bSir
Příspěvky: 101
Registrován: sob bře 12, 2011 9:26 pm
Reputace: 0

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od bSir »

a jeste... regulator je nastaveny na rezim "bidirectional" , "datalogger" nebo "current" ?
EdaSky
Příspěvky: 11
Registrován: čtv bře 17, 2011 9:55 pm
Reputace: 1

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od EdaSky »

Mam CX40 verzi 64 CXCOM 3.9 a rezim bidirectional, vsechno to bezi uz nekolik let virtualne ve virtualboxu a pomerne ty udaje sedej.
djirik
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 16, 2011 10:37 pm
Reputace: 0

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od djirik »

Zdravím ,mám CX 40 a CX COM v 4.2. a taky my nefunguje proudová statistika

V tématu zmiňujete nastavení "bidirectional" , "datalogger" nebo "current" .Ať koukám jak koukám nemůžu nikde najít změnu tohoto nastavení.

Poprosím tedy o radu jak na to.Děkuji
8x LDK 230Wp + eTRACER ET6415N + Pb 24V 1800aH + měnič sinus 24V / 6000W
8x LDK 230Wp + eTRACER ET6415N + Pb 24V 1600aH + měnič sinus 24V / 5000W
8x LDK 230Wp + REG 4E p.Oplocký - ohřev vody

pokud potřebujete navíc ještě revize, tak jsem i revizní technik elektro
bSir
Příspěvky: 101
Registrován: sob bře 12, 2011 9:26 pm
Reputace: 0

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od bSir »

Snazim se rozchodit pod linuxem... skousim to na cxcom 3.8

dotNet nesle pustit pres ikonu ale z prikazoveho radku spustit instalace jde
zarve spoustu chyb ale nainstaluje se
CXCOM nesel pustit ani z prikazovehoi radku ale nakonec sel takto: wine ./Setup.exe "ten dlouhej nazev s priponou.msi"
po uspesne instalacvi neslo spustit cxcom a rval na neexistenci nejakeho resource souboru po dumani nad logem jsme sezdal z eje problem s gdiplus.dll - nahral jsme jej ze svych win XP do adresare Windows/system32 a nepomohlo, tak jsem ho nahral do /usr/lib/wine a smazal tamni gdiplus.dll.so
cxcom jiz spustit jde a ted jdu dumat jak nainstalovat ten bazmek co prevadi COM port na USB...

Aktualni 32bit Debian (Squeezel) s jadrem 2.6.32-34 a wine 1.0.1
bSir
Příspěvky: 101
Registrován: sob bře 12, 2011 9:26 pm
Reputace: 0

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od bSir »

Kód: Vybrat vše

Jun 22 20:41:20 nettop kernel: [201395.780528] usb 3-1: new full speed USB device using uhci_hcd and address 2
Jun 22 20:41:20 nettop kernel: [201395.970081] usb 3-1: New USB device found, idVendor=0403, idProduct=d360
Jun 22 20:41:20 nettop kernel: [201395.970091] usb 3-1: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
Jun 22 20:41:20 nettop kernel: [201395.970105] usb 3-1: Product: Phocos CX-I  V1.0
Jun 22 20:41:20 nettop kernel: [201395.970111] usb 3-1: Manufacturer: Phocos
Jun 22 20:41:20 nettop kernel: [201395.970116] usb 3-1: SerialNumber: PHT20LRH
Jun 22 20:41:20 nettop kernel: [201395.970327] usb 3-1: configuration #1 chosen from 1 choice
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od tomas »

"ted jdu dumat jak nainstalovat ten bazmek co prevadi COM port na USB." Myslíš toto?: http://bugs.winehq.org/show_bug.cgi?id=8783
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
bSir
Příspěvky: 101
Registrován: sob bře 12, 2011 9:26 pm
Reputace: 0

Re: Phocos CX-I

Příspěvek od bSir »

Jestli nebude snazsi pustit vmware a tu komunikaci pres usb odposlechnout a slatat vlastniho klienta na cteni z cx

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek