MeanWell TN série

Měniče značky MeanWell
Botas
Příspěvky: 252
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm
Reputace: 10

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od Botas »

hmm to se s tím budu drbat času stejně budu muset shánět konektor pájení no myslím že čas věnuji jiným věcem a radši to objednám.Nerad bych si kvůli ušetřeným par kč odpálil měnič.
Botas
Příspěvky: 252
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm
Reputace: 10

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od Botas »

Tak měnič se zatím tváří velmi ok tedy oproti nějaké noname čině.
Jen jsem velice záhy zpozoroval trošku větší problém který mi kazí radost.
Jedná se o chlazení měniče má krásné výkoné ventylátory ale jsou bud ve stavu plně zapnuto nebo vypnuto.Problém spočívá v umístění měniče jelikož fve mam v druhém patře v technické místnosti.Je fakt že rekonstruuji a chybí mi tam dveře ale prostě je to hlučné na noční provoz nepoužitelné chlazení se spíná jednou za čas troufám si říct každou hodinu i častěji.V noci na to jede pár vatu v podstatě spotřebyče ve standby kotel rybky.když jede tak vzduch snad není ani vlažný nebo chvilku ze začátku a a pak nepoznám že by nějak šel teplý vzduch třeba jak u ntb.
Nějaké nápady na umravnění?

Jiné lepší kvalitnější větráky?
Do blízkosti dovést externí přívod vzduchu?Nyní je místnost nevětraná dnes dle reglu cca 25st.C
Nějaké externí chlazení předřadit nějaké méně hlučné které třeba stale budou ochlazovat tím dojde k míň častému spínání hlavních větráků?
Ještě mě napadá miniklima ale chladit celý prostor je kvůli hluku místnost má asi 3x1,5m max a ještě je zešikmena podkrovní

V místnosti je umístěn rozvaděč kotel zásobník na tuv a cela drátovna fve regl fve rozvaděč a měnič a tak takže nějaký přesuny jinam moc nejsou real do sklepa je to sakra daleko

Kdyby někoho něco napadlo budu rád
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

jak je ten měnič sytuován ?
a) Je vodorovně na zemi
b) visí na zdi , proudění vzduchu je v souladu s fyzikálními zákony , nebo v rozporu s fyzikálními zákony ?

Můj noname číňan je nejen z pohledu aktivity větráku super :D do cca 600W jede jen občas a to velmi pomalu , od cca 600W do cca 1.500W reguluje otáčky dle zátěže a nad 1.500W jede na plno ale hluku nadělá asi jak větrák v PC zdroji :lol: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Botas
Příspěvky: 252
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm
Reputace: 10

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od Botas »

No menic je na zdi tedy spis pricce ze sadrose.a je orientovan nalezato vzduch proudi od vetraku z prava do leva.skoda ze nema plynulej nabeh vetraku.je to podkrovy a je tam tepleji ale spis de o to ze jedou na plno ikdyz v podstateskoro nehreje.o vikendu skusim promeri teplotu.nevim jestli se neda treba ponastavyt pres pc zatim nemam kabl ale moc sanci bych si nedaval
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od abrams »

Botas píše:No menic je na zdi tedy spis pricce ze sadrose.a je orientovan nalezato vzduch proudi od vetraku z prava do leva. ...
Zdravím ,

tak jej zkuste předělat na stojato , tak aby proud vzduchu šel ze spod nahoru - přirozené větrání ;) nebo-li komínový efekt :D , neuchladí velké výkony , ale pomůže právě při nízkém zatížení :arrow: třeba pak větráky dají pokoj , jsou-li řízeny termostatem a né hodinama ve švábovi :roll: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm
Reputace: 16

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od 007ToMMaS »

Na mojom meanwell meniči sa púšťal tiež v intervaloch. Menič bol primontovaný na studenej stene a teplota nestúpla v miesnosti nad 18°C. Vetrák sa pustil aj keď bol menič studený.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od abrams »

007ToMMaS píše:Na mojom meanwell meniči sa púšťal tiež v intervaloch. Menič bol primontovaný na studenej stene a teplota nestúpla v miesnosti nad 18°C. Vetrák sa pustil aj keď bol menič studený.
Zdravím ,

... hmmmmm , žeby fakt nějakej časovač bez ohledu na okolí ? :uh: .

Elektronům zdar *sun* :arrow: *cloud* :arrow: *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Botas
Příspěvky: 252
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm
Reputace: 10

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od Botas »

Hmm tak uvidíme podařilo se mi vyštrachat jeden 10 cm větráček pocitově se mi zda že fouká stejně i víc jak origo ale je mnohokrát tišší.zatím sem ho natvrdo plácl na baterku a jen tak provizorka přichytil za jeden větrák co je origo a uvydíme jak se to bude spouštět teď ten přídavnej jede furt 12v 2.5 w cca.
Pak uvidíme co bude následovat dále.
Botas
Příspěvky: 252
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm
Reputace: 10

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od Botas »

Tak nějak dnes mi měnič začíná kazit radost
Hlásí dle manuálu: Abnormal AC output voltage
Přítelkyně našla doma takto pípací měnič ráno v pohodě zátěž pár vatů.
V návodu píšou jen vypnout a zapnout měnič že si to asi vyřeší sám nestalo se
odpojil jsem odvod ac co vede do rozvaděče nepomohlo.
Odpojil sem dc nechal vybít kondenzátory a znovu nahodit nepomohlo
AC ze sítě není zapojeno pokud bylo zapojeno a měnič vyplej normálně bezproblému vše jelo.
Pokud je měnič vypnutej knoflíkem off a je k dispozici ac normálně pouští výstupem ac takto funguje vše z toho je vydno že není nikde nic ve zkratu jinak by litaly jističe v rozvaděči.Navíc to dela i s odpojeným vším.

Ještě nemám kablík k nastavování nevím jestli se tam da něco porejpat.Nemá někdo zkušenost?
michald
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 12, 2016 6:03 pm
Reputace: 6

Re: MeanWell TN série

Příspěvek od michald »

Ahoj vsetci, mne prave v piatok 1.3.2024 zdochol TN-3000-224B, nieco v nom buchlo a je citit elektronicka spalenina. Je bez znamok zivota. Kupoval som ho v 5/2021 cize este by na neho mala platit 3r globalna zaruka. Zatial som ho nahradil zaloznym slabsim 1500W modelom lebo pouzival som ho prakticky non-stop na cca 300W zataz v priemere. No ma to ale nasralo ze meanwell nevydrzi ani zaruku, ocakaval som ze bude fungovat tak 7 rokov kym nieco odide...napisem predajcovi ze co s nim...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek