Úprava topení na topení + TUV

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Úprava topení na topení + TUV

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

nejhorší mám snad za sebou ... pár fotek :
Kombinovaný bojler Dražice ležatý 150l
Kombinovaný bojler Dražice ležatý 150l
Přípoje vlevo vstup studené vody , vpravo výstup topné vody
Přípoje vlevo vstup studené vody , vpravo výstup topné vody
S Al-pexem je fajn práce ... pokud to teda de
S Al-pexem je fajn práce ... pokud to teda de
Armatury u kotle
Armatury u kotle
Rozvod teplé vody z kotle
Rozvod teplé vody z kotle
Trojcestný ventil na vratce
Trojcestný ventil na vratce
... no , teď ještě donutit kotel se "smart" termostatem aby začal topit dle potřeby ... snad se mi to povede :dontknow: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava topení na topení + TUV

Příspěvek od honzasl »

K čemu složí ten třícesťák?
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Úprava topení na topení + TUV

Příspěvek od abrams »

honzasl píše:K čemu složí ten třícesťák?
Zdravím ,

... ke stejnému účelu jako stykač , přepínač u poloostrovní FVE , tojest k ovládání toku energie :lol: .
Totiž tak , primární je okruh topení , bude-li potřeba nahřát vodu ale nebude el tak trojcesťák přesměruje tok topné vody z topení do bojleru . Po nahřátí se zase vrátí k topení ;) .
Utratil sem 16kKč abych snížil závislost na distributorovi el , ale zvýšila se tím závislost na distributorovi plynu :roll: ... ale natom se také pracuje :D . Zatím nebudu dráždit detaily , ale asi tak : haluze z udržby zahrady :arrow: podrtit (el z FVE samozřejmě) :arrow: usušit na *sun* :arrow: uskladnit :arrow: v zimě spálit :arrow: teplo + el = :celebrate4: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava topení na topení + TUV

Příspěvek od honzasl »

Nad přepínáním prioririty vše topení/vše bojler jsem kdysi taky uvažoval, prakticky se to ukázalo jako nepotřebné.

Pokud se normálně pravidelně topilo, tak bylo vody i tepla dost a nebylo potřeba přepínat priority. Ale to bylo topení uhlím, kde v létě jsme jeli na elektriku, zatápet kvůli bojleru nemělo ... no to se prostě člověku fakt nechce.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Úprava topení na topení + TUV

Příspěvek od joseff »

abrams píše:
honzasl píše:K čemu složí ten třícesťák?
Zdravím ,

... ke stejnému účelu jako stykač , přepínač u poloostrovní FVE , tojest k ovládání toku energie :lol: .
Totiž tak , primární je okruh topení , bude-li potřeba nahřát vodu ale nebude el tak trojcesťák přesměruje tok topné vody z topení do bojleru . Po nahřátí se zase vrátí k topení ;) .
Utratil sem 16kKč abych snížil závislost na distributorovi el , ale zvýšila se tím závislost na distributorovi plynu :roll: ... ale natom se také pracuje :D . Zatím nebudu dráždit detaily , ale asi tak : haluze z udržby zahrady :arrow: podrtit (el z FVE samozřejmě) :arrow: usušit na *sun* :arrow: uskladnit :arrow: v zimě spálit :arrow: teplo + el = :celebrate4: .

Elektronům zdar *sun*
Abrams je proste muz cinu, mezi jeho napady a realizacemi vetsinou neni dlouha prodleva! Velky obdiv! Haluze ze zahrady jsou spravna volba, rychle to schne, dokonale to hori. V podstate od doby co topim drevem jsem nikdy nepotreboval sekat trisky na zatop, klesti ze zahrady je vzdycky vic nez dost. Ani to nedrtim, staci svazat do otypek a pri ceste ze zahrady s prazdyma rukama prenasel do kotelny a tam pouzit.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Úprava topení na topení + TUV

Příspěvek od joseff »

honzasl píše:Nad přepínáním prioririty vše topení/vše bojler jsem kdysi taky uvažoval, prakticky se to ukázalo jako nepotřebné.

Pokud se normálně pravidelně topilo, tak bylo vody i tepla dost a nebylo potřeba přepínat priority. Ale to bylo topení uhlím, kde v létě jsme jeli na elektriku, zatápet kvůli bojleru nemělo ... no to se prostě člověku fakt nechce.
Ale pokud je cas, tak je to lepsi nez treba cucet na televizi. Ja to tak prechodne resil cca 2 roky pred FVE. Klesti ze zahrady dostatek, tak jsem i mimo topnou sezonu vzdycky obden nacpal kotel klestim, zapalil a byla tepla voda.
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava topení na topení + TUV

Příspěvek od honzasl »

To bylo v dobách kdy jsme topili uhlím - což znamenalo špínu prach a moc běhání kolem, včetně čudění z komína. S novým atmosem tohle odpadlo, leč klestí už došlo došlo (přerostlou zahradu jsme vyrvali vegetaci ze spárů) a peletky si šetřím na zimu. :)

EDIT: Aháá, já už jsem pochopil to zapojení......ty tlustotrubky jsou původní soustava a plynový kotel je připojen tím Al-Pexem. Už je mi to jasné....
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Úprava topení na topení + TUV

Příspěvek od abrams »

joseff píše:
Abrams je proste muz cinu, mezi jeho napady a realizacemi vetsinou neni dlouha prodleva! .
Zdravím ,

... kéžby :? věnoval-li bych se víc rozdělaným projektům , to by ste teprve zírali :shock: . Jenže su docela línej a dělám jen na tom co mě zrovna baví nebo vím jak nato . Jenže zádrhel většinou projekt pozastaví na neurčito :evil: .

Díky za uznání ;) nejen že mě potěší , ale i nakopne :celebrate3: .
Ad. drcení haluzí , člověk je chvíli na vzduchu + spotřebuje nějaký přebitky el. , drtiny zaberou míň místa a navíc snad pudou použít v tak nějak automatickým kotli :yes: . Mam toho něco přes 2 metráky (cca 1MWh tepla) , na pokusy dobrý na to že to vyrostlo na zahradě :lol: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek