ostrov chata Slapy

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
bagr
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 30, 2014 3:40 pm

ostrov chata Slapy

Příspěvek od bagr »

Zdar všichni,obracím se na vás s radou.Mám chatu kde není možnost připojení k el. síti.Rád bych realizoval ostrovní FVE ale nemám ani potuchy co to obnáší.Jestli mohu zde přítomné požádat o radu tak budu za každou rád.Jedná se mi o používání lednice,TV,nějaké LED osvícení a občasné použití vodního čerpadla.Chata má obytný prostor cca 55 m2.V oblasti elekroi¨nstalací a fotovoltaiky jsem naprostý laik a proto žádám o radu a případné přibližné propočty abych měl něco od čeho se dá odrazit.Díky Robert
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ostrov chata Slapy

Příspěvek od LIX »

Ak by si vypustil tú chladničku a čerpadlo tak by sa to dalo spraviť pomerne lacno. Chladnička a čerpadlo potrebujú pri rozbehu velký príkon a tým sa ti predražuje cena maniča. Ak by si mal TV napríklad na 12V a led osvetlenie tiež na 12V mohla by sa ti investícia podstatne zmenšiť... menič by si mohol pridať potom neskôr..
V prvom rade si začni študovať a čítať celé fórum, začínal tu tak asi skoro každý.
Základ je vypočítať si priemernú spotrebu za deň a podla toho prispôsobiť panele a batériu.
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: ostrov chata Slapy

Příspěvek od mobilik »

Presne tak, pripadne si popozeraj aj temy o hotovych ostrovnych systemoch tu na fore. Napr. aj ja mam chatu takto riesenu, mam 4 panely atd... :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek