Vybijeni samostatnych clanku NiCd

NiCd baterie, zkušenosti, obnova kapacity, údržba
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Vybijeni samostatnych clanku NiCd

Příspěvek od Mikel »

Zdravim vsechny priznivce NiCd,

Chystam se menit elektrolyt v NiCd a resim jedne problem, se kterym si zatim neumim 100% poradit.
Po vymene elektrolitu provedu nabiti, zde problem neni. Problem nastava pri vybijeni clanku na napeti 1V.
Zacnu vybijet celou sadu a po nejake dobe nektere clanky se dostanou pod 1V drive. Ty odpojim a zustane me nekolik clanku, ktere jsou stale napr. na 1,27V. Jak nasledne vybit zbytek nabitych clanku na 1V, ktere zatim jeste v sade meli napeti napr. 1,27V?
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vybijeni samostatnych clanku NiCd

Příspěvek od PavelR »

no halt nektery clanky maji mensi kapacitu u teho pozor pri beznym provozu. Jdou takto stahnou i na 0V coz preziji ale asi se jim to moc nelibi.

Ja toto resil jen jednou. Nejdrive jsem vybil akupak jako takovy co to slo. Az nektere clanky sly pod 1V tak jsem vsechny clanky zapojil paralelne a vybijel .... Proud jsem meril bocnikem bo aby se to vybilo za nejaky rozumny cas tak jsem pouzil celkem velkych proudu. Jako zatez jsem pouzil medenej drat kyblu s vodou.... postupne jsem musel zkracovat jak napeti slo dolu aby vybijeci proud byl adekvatni. Takto jsem docilil vybiti na stejne napeti a kyblu horke vody ...

je to sice amaterizmus ale nechtel jsem se patlat s nejakou koser zatezi...
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Vybijeni samostatnych clanku NiCd

Příspěvek od olozx6r »

Taky mě čeká výměna elytu, ale asi budu dělat jen špatný články (zatím jsem vypozoroval 1 úplně a 2 slabší). Takže můžu vybíjet článek normálně zkratováním kabelem a ten nejlíp chladit?? Nenašel jsem totiž nic, co by vzalo tak nízký napětí jedno článku... :-(
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: Vybijeni samostatnych clanku NiCd

Příspěvek od Havlas »

Ale elektrolyt se dá měnit i při nabytých článcích, jen musíte pamatovat na to aby elektrody nevyschly na déle než 20 minut.
Což nenastane při normálním postupu a rychlosti výměny elektrolytu. Je to i v manuálu od Feraku.
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Vybijeni samostatnych clanku NiCd

Příspěvek od olozx6r »

Aha, nová informace. Takže stačí vylít, opakovaně propláchnout a nalít nový elyt?
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Vybijeni samostatnych clanku NiCd

Příspěvek od Mikel »

To je sice pravda, nicmene po vymene se musi udelat formatovani a tam je dulezite to vybijeni:)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Vybijeni samostatnych clanku NiCd

Příspěvek od olozx6r »

Takže co nejvíc vybít, vyměnit náplň a nabít. To by asi šlo. Až bude čas, musím objednat elyt.
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Vybijeni samostatnych clanku NiCd

Příspěvek od Mikel »

Vybit pod 1V, vymena elektrolytu, nabijet cca na 300% kapacity, vybit na 1V na kazdem clanku, nabit na cca 150% a pak jeste jednou vybit a nabit. Pote zmerit kapacitu a je hotovo :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek