Úspora 500mA napájení switche

Servery, desktopové počítače a notebooky, netbooky, PC monitory, periferie ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Úspora 500mA napájení switche

Příspěvek od mypower.cz »

Takovy tip.. zadny prevratny objev, uz jsem tuhle strategii pouzival i minulou zimu. Zkratka mam doma switch, ktery si vezme 500mA a mam ho napajeny z 12V rozvodu, ale jelikoz je tu vetsinu casu v provozu jen jeden pocitac a to muj notebook, tak v podstate switch propojuje pouze 2 porty a tohle umi uplne stejne obycejna propojka, ktera si ale na napajeni misto 500mA nevezme naprosto nic... A napriklad v mem pripade se tech 500mA na 12V muze dost hodit, obzvlaste ted v zime.

Obrázek

Samozrejme neni to realizovatelne vzdy a vsude. Ja mam net reseny tak, ze mam spojeni z PC do switche a odtud do P2P wifi, ktera slouzi jako router a resi NAT a chova se jako gateway. Takze v mem pripade kdy switch pouze data propousti z portu na port tohle je uspora 500mA, v pripade ze budu potrebovat zapnout miniPC (coz je dalsi PC) tak uz switch budu muset zapnout aby se miniPC dostalo taky na net.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Úspora 500mA napájení switche

Příspěvek od lwq »

A co mit misto kabelu net natahany wifinou ? :-) Nebude treba prepojovat. Pravda, ale ze ta wifina to bude zrat taky par wattu, na druhou stranu wifiny umi sleep-modes pokus nepotrebuji byt naplno online ... Zas nove switche umi taky lepe hospodarit s napajenim. Obecne dle propoctu Cisco 1 eth port = cca. 1W ... :-)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek