Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...

Koupu se ve vodě ohřáté

plynem od distributora
24
19%
PB z lahví
2
2%
elektřinou od distributora
23
18%
elektřinou z FVE/VtE
36
29%
dřevem
25
20%
uhlím
3
2%
z vodovodu (distributor)
3
2%
jiným způsobem
9
7%
 
Celkem hlasů: 125

Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od mypower.cz »

tak me k tem lazenskym kamnum s elektrickym dohrevem napadlo.. co takhle udelat na vystupu teple vody jednu vetev navic do obehoveho cerpadla a teplou vodu prohnat radiatorem a zpet do vstupu studene vody? Jisteno zpetnymi ventily tak aby se studena a ochlazena voda z radiatoru nedostala na vystup teple vody atd. Proste lazenska kamna vyuzit zaroven na ohrev uzitkove vody a jeste tu teplou vodu vyuzit na rozvod tepla na vytapeni.. S moznosti celou tu vytapeci vetev uzavrit. Ma nekdo nejaky argument proc by to nemelo fungovat? Nebo to neni az tak spatny napad.. Proste vyuzit lazenska kamna zaroven na vytapeni .. ? .. to by znamenalo 4 v jednom .. Ohrev vody (1), vytapeni (2), drevem (3) a elektrikou (4) v jednom vyrobku. :repair: :home:
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od joseff »

ja myslim, ze by to fungovalo, jen by ses pak sprchoval stejnou vodou co ti tece v radiatorech a to bys po takovem sprchovani asi dvakrat cisty nebyl - teda aspon nam z radiatoru cista voda netece:)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od mypower.cz »

takze teoreticky jediny problem by mohl byt cistota toho vytapeciho okruhu? Co vlastne dela vnitrek radiatoru ? Rezavet nemuze, to by se rozpadlo zachvilku zevnitr, nebo ne ? .. a kdyz se voda kazdy den pri koupani vlastne vymeni za novou, nekdy se vyuzije i treba na neco jineho.. dejme tomu umyvani nadobi .. tedy vlastne porad se obmnenuje, tak by mohla byt celkem pouzitelna i z toho vytapeciho okruhu nebo ani tak ne? Chapu ze voda v uzavrenem okruhu ktera tam bude nekolik let treba, uz tak cista pravdepodobne nebude... i kdyz kde tam vlastne vznikne nejaka necistota? To se musi z tech radiatoru timpadem neco vevnitr uvolnovat .. treba rez... to by pak bylo jasne .. proc to neni ciste ..
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od joseff »

jasne, zkus to a pak dej vedet, zajima me to

zalezi jake (a jak stare) mas radiatory, kolik v nich mas vody - a za jak dlouho by se voda obmenila

podle me radiatory koroduji zevnitr i kdyz tam je voda, jen asi mnohem pomaleji, protoze i ve vode je rozpusteny vzduch

ted me jeste napadlo, ze pokud bys do topneho okruhu denne pridaval x l vody, tak bys to taky asi musel casteji odvzdusnovat, protoze z ohrate vody by se vzduch uvolnoval - ale v tom bych nevidel problem
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm
Reputace: 1

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od soooc »

Podle me hrozne zalezi, kolik a jake budes mit radiatory a jak moc bude poustet hnus tvoje cerpadlo :) U novych radiatoru, plastoveho rozvodu a slusneho cerpadla se to nebude spinit skoro vubec. Jen je treba tu vodu menit :) Bezne se voda v radiatorech nevypousti, takze proto se tam drzi kde co.
Antonio
Příspěvky: 48
Registrován: stř srp 24, 2011 8:58 pm
Reputace: 4

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od Antonio »

Pri vykurovaní stále novou vodou bude radiátor/ Fe/ rýchlo korodovať. Pri použití vykurovacieho telesa z nekorodujúceho materiálu by to šlo.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od mypower.cz »

a vi nekdo o nejakych nerez radiatorech krome koupelnovych ?
http://www.aaaradiatory.cz/detail.php?z ... 0-700-4664
sama ocel .. to rezavi taky ne ? Nebo jak je to s tou nerezi u radiatoru? U tech koupelnovych to se mysli nerez jako vnejsi povrchova uprava ? No a ja potrebuju vnitrek aby nedelal bordel/nerezavel .. Doporuci mi nekdo nejaky takovy co nejvhodnejsi radiator ? Se v tom nejak nemuzu vyznat .. V podstate externi chladic lazenskych kamen s predanim prebytecneho tepla z vody do mistnosti :repair:
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od JiříK »

Ocelový radiátor ti do roka shnije. Litinový sice neshnije, ale budeš se koupat pořád v rezavé vodě. A když použiješ mnoho měděných, či hliníkových radiátorů topení z auta, tak se to pro změnu zanese vodním kamenem. A vodní kámen, to je prevít :-)
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm
Reputace: 1

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od soooc »

S tema radiatorama je to prave slozite. Jednim resenim by byl vymenik, ale tam se ztraci teplo a je potreba to sofistikovane resit :)

A nebo jak tu nekdo pise zkusit chladic do auta, ono zalezi, kolik toho chces vytapet. Pokud to bude 1 - 2 radiatory, tak si myslim, ze by to slo vyresit sikovne jako 2 okruhy s prepinanim kohoutama :) Problem vzdycky bude zavzdusnovani, jak tu nekdo pise.

A nerez se da sehnat :) A vadilo by ti mit v mistnosti zebrikovy radiator? Kdyz jsem videl, jak je ta tvoje chatka :home: zbastlena, tak by se to ztratilo :)

http://www.koupelnoveradiatory.cz/cs/ne ... -radiatory
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od mypower.cz »

soooc píše:A nerez se da sehnat :) A vadilo by ti mit v mistnosti zebrikovy radiator? Kdyz jsem videl, jak je ta tvoje chatka :home: zbastlena, tak by se to ztratilo :)

http://www.koupelnoveradiatory.cz/cs/ne ... -radiatory
tohle by me vubec nevadilo .. i misto by se naslo aby to bylo sikovne schovane .. ale hlavni otazka zni.. je to nerez i vevnitr? nebo je to jen nerez uprava venku (na vnějším povrchu) a jinak je to ocelove ?
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od JiříK »

Nerez je materiál, nikoliv povrchová úprava. Takže i zevnitř je to nerez. :-)
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Chose
Příspěvky: 33
Registrován: stř zář 21, 2011 10:41 pm
Reputace: 0

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od Chose »

Podle mě dlouhý kouřovod do komína s výměníkem je jednodušší a výkonnější. Ale klidně ten
radiátor můžeš náplánovat, umím letovat i měděný trubky.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od mypower.cz »

zvazuju jestli ma vubec smysl do toho jit. V podstate kdyz zatopim v krbovkach, mam zatopeno taky a docela schopně.. Plastova trubka na horkou vodu sice neni tak draha, takze rozvody na jeden radiator trebas by byly ok, ale ty nerezove koupelnove zebriky nejsou zrovna nejlevnejsi.. a nebo jsem ty levne nenasel .. vsecko kolem 4K...
Martas
Příspěvky: 7
Registrován: sob lis 26, 2011 1:24 pm
Reputace: 0

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od Martas »

ahoj daji se obednat lazenska kamna i s vymenikem tak k bych tam dal obehovku pres termostat a bude to fungovat i jako ochrana proti uvareni. Jsou z nerezuu cena asi10 za valec . stalou vymenou vody by vam to brzy zrezlo protoze obsahuje kyslik. kdyz je tam ta voda furt stejna tak to zrezne mimalne a pak se nema zelezo s cim slucovat.
Antonio
Příspěvky: 48
Registrován: stř srp 24, 2011 8:58 pm
Reputace: 4

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od Antonio »

Pre admina: Pri úvahach o vykurovaní je na prvom mieste analýza možností zníženia tepelnej straty objektu.... A použitie Tvojho válca na prikurovanie je neefektívne. Účinnosť spaľovania je tam nízka....Tvoje sídlo treba riešiť komplexne ak tam uvažuješ žiť dlhodobo. .....
Uživatelský avatar
OTi
Příspěvky: 85
Registrován: ned črc 24, 2011 8:15 pm
Reputace: 0

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od OTi »

nemám nic proti ale když přijedu domů pak ma nech netrápí teplá voda a nedávno jsem našel tento stroječek http://aukro.cz/tepelne-cerpadlo-pro-oh ... 14684.html
já bych spíše vydal touhle cestou méne práce víc času pro rodinu manželku a oddych. takže systémy co aplikuji mohu být jenom s udržbou a ne s obsluhou totiž lidská práce je na světe tá neddražší komodita hlavně když se jedná o moji prácu.
hanyseek
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 04, 2012 12:03 am
Reputace: 0
Bydliště: Fulnek, Dolejší Kunčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od hanyseek »

ja se nyni chystam na zprovozneni ohrevu TUV pomoci lazenskych kamen. mam jedny stare, medene, ale ty pravdepodobne nevydrzi tlak vetsi nez 1bar a pokud bych omezil tlak vstupni vody, pravdepodobne by zase moc dobre nefungovala sprcha, nemate nekdo zkusenosti?? zalozni reseni je zakoupit Enbra BLE 80 vyse uvedena.

zajimavou vychytavkou , kterou obsahuje muj system je to, ze laz. kamna jsou umistena za stenou , kde jsem si postavil kachlovy sporacek, ze ktereho pres klapku mam kraticky tah prave do laz. kamen, tedy je tu moznost vyuzit v zime to, ze varime na kachlovem sporaku a teplo namisto pod trouby pustit do laz. kamen. je temer jiste, ze tento system bude velmi citlivy na dehtovani a bude nutne jej cistit rel. casto, ale je to rozumne. navic ja jsem kamnar, takze takoveto experimenty me fascinuji a patri k remeslu :) mejte se a diky za radu ohledne toho tlaku ci jine poznamky...
karel
Příspěvky: 113
Registrován: ned říj 07, 2012 3:30 pm
Reputace: 2

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od karel »

Zdravím. Narazil jsem na toto vlákno při přemýšlení jak řešit ohřev teplé vody na koupání mimo topnou sezonu pro případ, že nebude dost přebytků na ohřev boileru a nebude si mi chtít roztápět velký kotel na vyhřátí vody v boileru.

Nechci nic tlakového. Uvažoval jsem o brutaru, ale ten má moc velký průměr a do koupelny se nevejde. Ale lázeňská kamna mají průměr 380mm a jsou vysoké, to je přesně ono. Našel jsem, že se prodávají beztlaká, jen s přívodem vody na dopuštění.
Například tato, ale musel bych najít levnější, jde jen o náhodný výběr na ilustraci. http://www.koupelny-sen.cz/lazenska-ner ... -kamna-srn

Pak pod nimi zatopím a bude plno horké vody za chvilku a ještě teplo v koupelně.
A teď co mi není jasné: Dole i na těćh beztlakých je připojená sprcha.
Máte někdo z vás zkušenost, zda sprcha bude mít dostatečný tlak na osprchování?- obyčejná sprcha-žádná speciální masážní. Když to tam dávají tak to asi bude fungovat ne? Díky.
http://www.nezavislydum.cz - Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od JiříK »

Tak kamna jsou vlastně beztlaká do doby, než otočíme kohoutkem. Pak tlak studené vody vytlačuje vodu ohřátou. Takže pokud leží sprcha na dně vany, je tlak v zásobníku stanoven pouze odpory odtékající vody. Pokud je sprcha ve dvoumetrové výšce, je tlak v nádobě o 20 kPa vyšší. :mrgreen:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
karel
Příspěvky: 113
Registrován: ned říj 07, 2012 3:30 pm
Reputace: 2

Re: Lázeňská kamna s elektrickým dohřevem

Příspěvek od karel »

děkuji. Asi jsem měl ve fyzice dávat větší pozor :-). Ale nebavila mi, říkal jsem si, k čemu se ji budu učit a a ejhle už vím :-).
http://www.nezavislydum.cz - Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek