Chtěl mi RWE nenápadně půjčit 8000Kč na >30% úrok?

Nezařaditelné
radex
Příspěvky: 60
Registrován: pon lis 07, 2011 3:06 pm

Chtěl mi RWE nenápadně půjčit 8000Kč na >30% úrok?

Příspěvek od radex »

K pořádnému řešení (vlastní výroba) zásobování plynem má moje rada daleko, ale možná to někomu teď pomůže. Letos na jaře mi RWE poslal vyúčtování spotřeby plynu. Plynoměr jsem sledoval a tak jsem předpokládal, že budeme asi 5000Kč doplácet. Místo toho mi ale napočítali a poslali přeplatek 3000Kč.
Přiznám se, v první chvíli jsem jásal jako ten pošuk z jejich reklamy ;) . Ale nedalo mi to a pustil se do luštění vyúčtování. Zjistil jsem, že mi spotřebu stanovili AUTOMATICKÝM ODEČTEM o 670 m3 (8000Kč v tehdejší ceně) nižší než byla skutečná. Jenže předpokládám, že jednou se na ten plynoměr někdo podívá a já ten reálně spotřebovaný plyn budu muset zaplatit. Ale jako bych ho spotřeboval v nových a to podstatně vyšších cenách. Během letoška zvedlo RWE ceny o 30 %. http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/cl ... ?id=722629
Tak nevím jestli ten jejich nepřesný automatický odečet byl náhoda nebo pěkná "vyjebávka". Každopádně jsem rád, že jsem v okamžiku vyúčtování byl čerstvě od nich pryč. Bohužel mi dost dlouho došlo, že můžu spotřebu hlásit sám. Kdybych to udělal v létě, tak bych na tom trochu vydělal (PPAS 6/2011 byla levnější než RWE 2010). I tak doufám, že jsem té jejich lichvě unikl.
Takže radím hlásit stavy plynoměrů v okamžiku zdražení.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Chtěl mi RWE nenápadně půjčit 8000Kč na >30% úrok?

Příspěvek od mypower.cz »

drsna finta :( a draha ..