Syčení spínaného zdroje v mikrovlnce

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 17, 2011 11:25 am
Reputace: 0

Syčení spínaného zdroje v mikrovlnce

Příspěvek od Martin »

Tak včera jsem dotáhl domů novou mikrovlnku Gorenje. Nemá hodiny, ve stand-by svítí na displeji jen tři nuly, odběr ve staand-by se teprve chystám změřit. Jen mě trápí jedna věc: Ve stand by režimu se ozývá z té části, kde je elektronika jakoby takové slabé syčení. Nevíte někdo, co by tam tak mohlo vydávat takový zvuk a jestli to mám nějak řešit? Prosím poraďte.
Naposledy upravil(a) Martin dne čtv lis 24, 2011 1:09 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 426
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Mikrovlnka

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

to tam nejspíš sičí ta stad-by spotřeba :x .
Určitě je to spínaný zdroj napájející display a švába čekalicího na "akci" :evil: .
Podstatné je to , zda-li hned funguje po zapojení do sítě . Naše mikro. bez nastaveného času NEJEDE !!! Sviňa .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 17, 2011 11:25 am
Reputace: 0

Re: Mikrovlnka

Příspěvek od Martin »

Funguje hned po zapojení do sítě, není tam totiž funkce hodin, ale na displeji jen svítí tři nuly.
A je to syčení teda nějaká závada, nebo je to normální? A nebude to mít vliv na stand-by spotřebu a na životnost? Díky za rady. ;)
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 426
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Mikrovlnka

Příspěvek od abrams »

Pokud vím tak je normální že spínané zdroje syčí - vysoká frekvence spínání .
Tu stan-by spotřebu bych vyřešil síťovým vypínačem na přívodním kabelu . Nejlépe koupit vhodnou prodlužku
co do délky a průřezu vodičů + adekvátní vypínač pro vhodnou montáž poblíž mikro. :-) . V dnešní době
výrobci el. spotřebičů síťové vypínače ignorují - loby :twisted: .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Mikrovlnka

Příspěvek od joseff »

anebo mikrovlnku jednoduse po pouziti vytahnout ze zasuvky?:)
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 426
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Mikrovlnka

Příspěvek od abrams »

Jasně , ale když má člověk vohnou hrb a nekde něco lovit , tak se an to po čase vyprdne :? .
Vytahovat zástrčku se zásuvky je nejbanálnější , ale vypínač vedle spotřebiče se dá ovládat i loktem , né ?
Vždyť to může být i nástěný vypínač světel , 16A , velká dotyková plocha , .... :yes: .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Mikrovlnka

Příspěvek od joseff »

jasne, jasne, zalezi na tom, kde ta zasuvka je - my ji treba mame u linky v urovni prsou, takze je to maximalne pohodlne/pristupne a uz pred lety jsem manzelku naucil vytahovat po pouziti temer vsechny spotrebice (mikrovlnka/rychlovarna konvice/pracka ...)
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 17, 2011 11:25 am
Reputace: 0

Re: Mikrovlnka

Příspěvek od Martin »

Zásuvku mám za sřínkou, takže bych to musel řešit nějakým tím vypínačem na prodlužovačce. A taky proto, že tak dlouho se zástrčka vytahuje ze zásuvky, až se ze zdi vytrhne :) .
Spíš by mě zajímalo, jestli to syčení spínaného zdroje je opravdu normální, nebo je to známka nekvality a důvod k reklamaci nebo vrácení přístroje. Samozřejmě, že reklamace se lépe řeší druhý den po nákupu, než za rok. Co jsem vypátral na různých fórech, tak zdroje by syčet ani pískat neměly, i když to někdy dělají.
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Syčení spínaného zdroje v mikrovlnce

Příspěvek od kodl69 »

správná mikrovlnka má jenom dvě točítka a žádnou elektroniku... Do jednoduchýho zařízení se blbě implantují kurvítka, a když, tak se dají odhalit... V mikrovlnce má být jenom trafo, diody, mikrovlnný zářič, motorek na talíř a dva mechaniclký časovače. Syčení zdroje by normální být nemělo, většinou toto se ozývá při funkci omezení proudu výkonovými tranzistory zdroje, z jakého důvodu se toto děje je těžko určit (prasklý jádro tráfka, špatný kondíky, vadná dioda na sekundáru trafa.-ale tohle na reklamaci nikdo neuzná, dyť to funguje.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek