Pravítka v grafech na MyPower.CZ

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Pravítka v grafech na MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Hoj, připravil jsem takovou vychytávečku, která by měla být funkční ve FF a Chrome.

Leckdy se stává, že je vhodné srovnat na grafu jeden kus křivky s druhým kusem o kousek vedle. Oči už jsou unavené a tak se člověk nemůže dohledat jestli to je víc nebo míň, když je to skoro stejné a tak jsem si řekl, že s tím něco udělám, protože tyhle situace dobře znám :D

:wood:

Mějme tedy graf obecný, klasický standardní mypowerovitý.
Třeba měření napětí u mě na baterkách *batt* a panelech ::pv::

Obrázek

Odedneška, když na graf najedeme kursorem myši, zobrazí se nám speciální ikonka se symbolem jakýchsi tečkovaných čárek, něco jako "guidelines", měřítka, pravítka, léry, nebo tak něco .. :D

Obrázek

Když se opravdu hodně přiblížíme k ikonce až nad ni, ikonka zmizne a místo ní se nám objeví dvě pravítka.

Obrázek

Když pohneme kursorem myši, ty pravítka jdou s náma :yes:

Obrázek

Můžu tak teď o něco snáze zjistit, že z neděle na pondělí jsem vypínal monitor a šel spát za o něco lepší kondice baterek, než předchozí den ...

Obrázek

... nebo že v momentě východu slunce v neděli byly baterky po noci o něco více vybitější, než den před tím.

Obrázek

Stejně tak se můžu přímo na hlavní stránce dopídit a rovnou "wod woka" přiměřit, že jedna z absorbcí byla více krutější, než ty dvě předtím.

Obrázek

Celé to funguje takřka všude, i ve wattstatistikách. Pokud si člověk zavolá pomocí URL adresy přímo obrázek nějakého grafu, tak to samozřejmě nefunguje, je potřeba kolem toho pár javascriptových funkcí. Schválně, najde je někdo v kódu webu mypower.cz, které to jsou? :ugeek:

Obrázek

Zapoměl jsem dodat, že pravítek se zbavíme tak, že jednoduše vyjedeme kursorem myši mimo graf a je po nich :)) Samozřejmě proces se opakuje znovu po najetí kursoru myši nad graf včetně funkce zapnutí pravítek objevivší se ikonkou.

Jakpak se to asi bude chovat na zařízeních s dotykovým ovládáním? Půjde to vůbec nějak? :) Používá se tam onmouseover, onmouseleave, onmousemove. To jsem zvědav, jestli tohle všechno půjde dotykem.

PS: Při ladění téhle feature u grafů ve wattstatistikách v chrome jsem si všimnul, že wattstatistiky jsou poněkud ještě rozbitější více, než by bylo záhodno. Jsem teď na firefoxu, konkrétně iceweasel a tak mi občas něco na chrome ulítne, ale budu ladit wattstatistiky i pro chrome, už kvůli známému bugu s obráceným řazením roků, měsíců a dnů, oproti řazení ve firefoxu.

:))

EDIT: Finta fň: když na graf najedeme myší ze směru z levého horního rohu a trefíme se správně, tak ani neuvidíme ikonku a hnedka vyfasujeme pravítka :D
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravítka v grafech na MyPower.CZ

Příspěvek od mobilik »

Funguje mi to aj na chorome aj na IE11. Na IE11 to ide akurát tak neohrabane, kedze ho pouzivam na dotykovom tablete, ale po pripojeni klavenice s mysou to funguje bezvadne. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Pravítka v grafech na MyPower.CZ

Příspěvek od Frenky »

Ahoj
Potvrzuji funkčnost na zařízení PCDUINO2. Funguje to bezvadně. Na PCDUINO2 je nainstalováno ubuntu a web prohlížeč je Chromium. Parádní vylepšení, konečně mohu cestovat po grafech vestavěnýmmi pravítky a nemusím odhadovat údaje. :yes: Mám ještě jeden nápad, nevím, zda to půjde zrealizovat. U pravítek by se mohly zobrazovat hodnoty. (Jak šmejdím pravítkem po grafu, tak by se v políčkách ukazovaly hodnoty). Ale to je jen takový nápad. Děkuji adminovi za vylepšení.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pravítka v grafech na MyPower.CZ

Příspěvek od PavelR »

dobra funkce. na firefoxu funguje, na maxthonu taktez.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Pravítka v grafech na MyPower.CZ

Příspěvek od Frenky »

Na tabletu to funguje také. Musím jenom být více trpělivý. Poklepu dvakrát na požadovanou křivku na grafu a pravítko se mi tam ukáže také. :yes:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek