Logování Vertex na MyPower

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm
Reputace: 6

Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od JML... »

S adminem jsme zprovoznili logování Vertexu na MyPower.cz
K logování je třeba síťová karta SNMP zasunuta do Vertexu:
vertex-snmp-karta.jpg
Potom je třeba nějaký stroj, který umí číst data přes SNMP protokol a posílat je ven přes http get. Popíšu zde Linux distribuci na OliNuxinu (stejné jako na Raspberry).
solar-aplikace-arm-board.jpg
Na OliNuxinu běží monitoring, tak jsem mu přidal jednu úlohu navíc, přečíst data, zformátovat je a poslat přes http get na log.mypower.cz:

Kód: Vybrat vše

<?php
// načtení hodnot z Vertexu ****************************************
$host_ip="192.168.10.252"; // IP Vertexu ve vnitřní síti

// SNMP OID adresy jednotlivých dat vyčtených z Vertexu
$oid_pvP="1.3.6.1.4.1.21111.1.2.6.3.1.3.1"; //výkon PV
$oid_acP="1.3.6.1.4.1.21111.1.2.5.5.1.3.1"; //AC výkon
//$oid_pvU="1.3.6.1.4.1.21111.1.2.6.3.1.2.1"; //napětí PV
//$oid_akuI="1.3.6.1.4.1.21111.1.2.3.9.0"; // nabíjecí proud Aku
//$oid_akuU="1.3.6.1.4.1.21111.1.2.3.5.0"; // napětí Aku

function snmpDotaz($host,$ip) {
	return exec("snmpget -c public -v1 -Oqvs ".$host." ".$ip);
}

$pv_p=intval(snmpDotaz($host_ip,$oid_pvP))/10;
$ac_p=intval(snmpDotaz($host_ip,$oid_acP))/10;
//$pv_u=intval(snmpDotaz($host_ip,$oid_pvU))/10;
//$aku_u=(intval(snmpDotaz($host_ip,$oid_akuU))/10)-0.9;
//$aku_i=intval(snmpDotaz($host_ip,$oid_akuI))/10;

$unix_time=time();

// poslání hodnot na mypower *******************************
$prikaz='wget -q -O /dev/null "http://log.mypower.cz/?fveid=<FVEID>&unix='.$unix_time."&p_pv=".$pv_p."&p_ac=".$ac_p.'"';
//echo $prikaz;

exec($prikaz);
?>
Pokud chcete logovat další hodnoty, které jsou v PHP skriptu zakomentovány, stačí odkomentovat a doplnit do http get.

Je třeba aby vaše distribuce PHP5 podporovala SNMP protokol, nebo celý systém SNMP spouštěný přes exec, který je také potřeba v php.ini povolit.

Kód: Vybrat vše

podpora SNMP v PHP5:
apt-get install php5-snmp

podpora SNMP v systému:
apt-get install snmp

buď jedno nebo druhé, podle toho co vaše distribuce bude umět

povolit exec v php.ini:
smazat v disable_functions = pcntl_exec
V cronovi (plán úloh v Linuxu) zadat pravidelnou úlohu za 1 minutu:

Kód: Vybrat vše

/usr/bin/php5 /var/www/mypower.php
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm
Reputace: 6

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od JML... »

Pro ty kdo se zajímáte o mikro servery, jsem včera koupil na ebay 4jádrový RK3188 s 2Gb RAM a 8Gb NAND flash a ethernetem android TV box za 640 Kč!!! A pozor dá se právě flešnout na Ubuntu nebo Debian, img s jádrem a drajvrama už mám připravené s rootfs, takže opravdu levnější a 10x výkonnější Raspi! Doufám, že to dopadne a vše se povede - pak poreferuji. Je to zajímavé i pro ty kdo si ho dají jen k TV, tento box má normální PC kolem 1400 Kč.
odkaz je zde. :yes:
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
kovec
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 17, 2014 9:11 pm
Reputace: 3

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od kovec »

Vypadá to dobře, akorát netuším jak je to s clem? Projde to ještě?
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm
Reputace: 6

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od JML... »

Je to risk, ale 99% věcí s ebaye mám bez cla a dph, a to mi stále něco chodí. Platil jsem jen jednou za IP kameru a i tak se to sakra vyplatilo.
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
kovec
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 17, 2014 9:11 pm
Reputace: 3

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od kovec »

Jasně, díky za odpověď. Máte pravdu, že se to vyplatí i s tím případným DPH a/nebo clem. Náhodou nějaké vnitřní schéma tohoto playeru byste neměl, pokud by tam totiž bylo alespoň rozhraní SPI, tak by to nebylo vůbec špatné. Díky za odpověď.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od brumlaj »

jakou to má reálnou spotřebu?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm
Reputace: 6

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od JML... »

@kovec: Schema nemám, ale pokud to je RockChips tak je to standartní ARM A9, pokud se bude chtít někomu letovat tak si tam sběrnici pro I2C TWI atd. snadno zprovozní.

@brumlaj: Spotřebu? Provozuju několik Olinuxin a ty maj do 1W (spínaný adaptér 230V) při 100% zatížení CPU (2 jádra), jinak tak do 0,5W. Tendle RK3188 odhaduju malinko víc, ale zase to je nová 28nm technologie, takže klidně i míň než 1W, ale to fakt nevím, až to přijde tak to budu přeflešovávat a pojede na tom server, dám tomu samozřejmě zahulit abych věděl jestli to má smysl. No na Raspi to nemá, to je dávno za zenitem, a hlavně neni na 24/7 provoz, vždy se mi hryzlo, a to sem zkoušel snad vše možný, přestalo mi to bavit.
U Olina mám nejdelší uptime asi 100 dní, pak restart kuvůli aktualizaci jádra, úplně nej jsou Snapdragony od Qualkomu jak na výkon tak na spotřebu, ale ty bohužel nejsou k dispozici na Develop deskách. Akdyž třeba Tegra3 je na Develop desce, tak je to nesmyslně předražený. Tak proto skusím tendle hromadně nasekanej Droid Box za pusinku flešnout a uvidím.... :eek2:
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm
Reputace: 6

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od JML... »

@admin: Možná to rozděl, a dej to do sekce logování jako téma mikroservery pro logování FVE. Díky
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od brumlaj »

na ibeji už odkaz nefunguje, nemáš někde odkaz na déletrvající popis?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Reputace: 14
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od lwq »

brumlaj: +1 za funkcni odkaz ;-)
mopadzi
Příspěvky: 982
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od mopadzi »

co říkáte na Galileo od Intela?
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm
Reputace: 6

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od JML... »

Za tu cenu beznadejne vyprodano, byl jsem 7mi, tak doufam ze ho mam, no je zaplacenej tak snad. Kdo stihal tak stihnul i koupit.... Kdyz je takovadle sance tak se to tam rychle meni. A kdo umi hledat najde i jine nejen cs918 ale i dalsi dost vhodny napr neox7.
Galileo je vhodna nahrada arduina pro cteni dat z cidel a ad, ne jako mikroserver na kterem bezi rozsahla dbf s komplet historii cele fve a web monitoringu.
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm
Reputace: 6

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od JML... »

Tak tu CS918 ebay zrušil a vrátil prachy (prodejce to asi nezvládl), ale podařilo se mi koupit Minix Neo x7 (a už je na cestě - potvrzeno), kterej je na tom HW ještě lépe. Tady je specifikace. Cena do tisíce kačen, za 4 jádro RK3188, s 16Gb nand fleší, 2Gb ram, dual wifi... Jde samozřejmě přeflešnout na Debian, Lubuntu... Tak už se na něj těším. Jo a u nás se prodává v alze rebrandovanej do Xtreameru za třiapůl - hmmmm.
Tak kdyby někdo chtěl něco fak dobrýho k TV nebo miniserver, ještě jsou k dispozici.
Obrázek
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
PavelR
Příspěvky: 3077
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 216
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19520
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od PavelR »

Jeden dotaz mimo logovani...
Ja se moc nevyznam v tech procesorech netusim k cemu znamymu to prirovnat. Poradili by jste mi nejakou takovou krabicku jako minipc, ktera by byla pouzitelna na prochazeni webu vcetne videa u toho mp3 a bittorrent? Pripadne prehrati filmu...
Jde mi jak jinak o spotrebu v zimnich mesicich.
Vim ze se delaji takovy krabicky s androidem ale reakce jsou rozporuplne ...
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm
Reputace: 6

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od JML... »

No todle je ta krabička s androidem, přehraje full HD film, zahrajete 3d hru..., Minix Neo x7 lze připojit k normálním PC monitoru přes hdmi/dvi redukci, přes usb hub připojit normální klávesnici a myš, připojit k netu wifi nebo drátem, a nechat ho zapnutej klidně celej den, žere +-1W, a na to co ho potřebujete bohatě stačí, na marketu je hafo aplikací k vyřádění se. Pusťte si video ve specifikaci pro představu. Procesor RK3188 je používaný i v tabletech. Pokud by nevyhovoval android, lze přeflešnout na desktop linux lubuntu, debian, snad bude v budoucnu i chrom os.
Řekl bych, že lze ARMem zastoupit plnokrevné PC, mimo renderů, střihů videa a podobně náročných operací.
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
PavelR
Příspěvky: 3077
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 216
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19520
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Logování Vertex na MyPower

Příspěvek od PavelR »

...Procesor RK3188 je používaný i v tabletech....

no a to je prave to. Netusim s cim srovnat. Mam jeden z prvnich tabletu od Samsungu a je to uz znacne zabrzdena zalezitost. Neni tablet jako tablet ...
Jinak dik za radu mrknu na nejaky to video.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek