AKU nářadí

Brusky, frézy, pily, vrtačky, soustruhy, obráběcí stroje, trafopájky a jiné zařízení pro domácí dílnu
Odpovědět
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

AKU nářadí

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

AKU řetězovka samotná stála 2.000,- a upgrade vyšel cca na 2.000,- + 800,- Kč za super multi nabíječku na 12V ;) .

Původní motor + NiMH aku neměl moc velkou sílu , na 8cm haluzi se zastavoval o kmenech nemluvě :( .
Po apgrejdu jede jak pila do zásuvky :yes: .

http://www.tvproducts.cz/cz/detail/zahr ... ezova-pila

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: AKU nářadí

Příspěvek od Toul »

Prosím bylo by možné blíže popsat upgrade té pily?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: AKU nářadí

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

" Prosím bylo by možné blíže popsat upgrade té pily? "

Akumulátor je LiPO 18V 5.000mAh , motor tří-fáz 750W a tří-fáz regulátor s ovládáním vypnuto - zapnuto :-) .
Další (pro mě podstatná) výhoda apgrejdu je okamžitá připravenost k práci , nevím jak Vy ale mě vždycky dost
nas*re vibitá NiCD nebo NiMH aku když jí potřebuji :evil: . U LiXX tohle nexistuje ! Po práci ji nabiji a po měsíci
i déle je furt READY :yes: .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: AKU nářadí

Příspěvek od Toul »

Já mám doma zbytečných 16 LiFePo článků, každý 3200mAh a nějaké 3,2V (lítal jsem na ně s vrtulníkem:-) ) teď lítám na LiPo 6s1P 5000mAh.

PRoto mě zajímá jak proběkh upgrade, nejsem až takovej bastlíř abych si koupil motorek a nějak ho tam dal, poroto se ptám jestli bylo uchycení jednoduché nebo to obnášelo větší zručnost:-)
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: AKU nářadí

Příspěvek od abrams »

Největší problém byl s pastorkem . Stáhnout ten pastorek ze spáleného motoru bez požkození nabyla žádná sranda ,
ale povedlo se :-) Naštěstí oba motory měli stejný průměr hřídelí . Vyřezání nových závitů na novém motoru už šlo samo . LiPO aku jsem narval do obalu orig. aku-packu , jen trochu vyčuhuje .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: AKU nářadí

Příspěvek od Toul »

A nebylo by i nějaké foto, případně typ regulátoru a motoru?
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: AKU nářadí

Příspěvek od dracekvo »

Abrams, nezapomeň na foto upgradu té pilky :)
Taky mě to zajímá. A jsou dvě možnosti. Koupit drahou značku, nebo levnou a vnitřnosti nahradit.
Slouží ještě ta pilka?
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: AKU nářadí

Příspěvek od trud »

Tu je dáky čínsky pokračovateľ rovno 18V a Li..len ktohovie aký motor :-)
http://www.aliexpress.com/store/product ... 87763.html
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: AKU nářadí

Příspěvek od dracekvo »

No jo, to je za 4500,- když to vyhmátnou na celnici tak ještě daně. Kdo ví jaký motor a jen 1300mah baterka.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: AKU nářadí

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

jasně že pila stále slouží :yes: a co už toho pořezala :lol: . Nej kmen co zatím dala byla třešeň o průměru cca 45cm :mrgreen: . Celý nemocný strom vysoký cca 6,5m se zmíněným kmenem sem pokácel a napolínkoval 4-mi baterkami (4 x nabití) ::rolleyes:: .
Celkový pohled
Celkový pohled
Li Pol aku "trochu" vyčuhuje z origo aku-obalu
Li Pol aku "trochu" vyčuhuje z origo aku-obalu
použitý 3f modelářský motor z letadla o příkonu 750W
použitý 3f modelářský motor z letadla o příkonu 750W
Na origo spoušti je nabastlený servotester ovládající DC - 3f modelářský regl :mrgreen: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
mobilik
Příspěvky: 2674
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: AKU nářadí

Příspěvek od mobilik »

Pekne, pekne. ;-)

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
jarinox
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 01, 2014 10:33 am
Reputace: 11

Re: AKU nářadí

Příspěvek od jarinox »

Keď už je reč o aku pílach, tak mám pílu od STIHLu MSA 200 C-BQ a chystám sa vyrobiť si niečo obdobné ako batéria na chrbát - http://stihl.sk/produkt/chrbtov%C3%A1-b ... a-ar-3000/

Narazil som však na problém komunikácie originál batérie s pílou. Po pripojení napájacieho napätia 36V do píly sa samozrejme píla nerozbehne, testuje si totiž ďalšie parametre z batérie. Zároveň aj originálna batéria si testuje vlastnú teplotu (prehriatie i podchladenie) , plus teplotu píly (prehriatie, či príliš nízku teplotu), detekuje zároveň možnú poruchu píly, či poruchu samotnej batérie. Komunikácia batérie a píly prebieha po dvoch vodičoch a pravdepodobne nejde len o bežné testovanie analógové.

Napríklad u aku programu od Dewaltu takýto problém nie je, u starších modelov stačilo priviesť napájacie napätie a u novších modelov stačilo oklamať zariadenie jedným odporom a napätím o pár voltoch privedených na testovací komunikačný pin zariadenia. U Stihlu je to však iné, skúšal som pozorovať napätia i odpory, teraz sa hrajem s pozorovaním priebehov komunikácie na osciloskope, ale zatiaľ som výrazne nepokročil...

Neriešil to už náhodou niekto? Veľmi do píly nechcem "rýpať", je ešte v záruke. Originál batéria AP 300 (tiež v záruke) má plombu a zničiť sa mi ju nechce, vzhľadom na cenu. PS: Všetka elektronika v píle i v batérií je samozrejme zaliata...
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: AKU nářadí

Příspěvek od petrs »

Pred casem jsem resil podobny problem s akumulatory k ocasove pile Ryobi-v centralnim servisu byli ochotni a podarilo se mne koupit za velice rozumny peniz akumulator na odpis s funkcni elektronikou a nevyhovujici kapacitou.Po vymene Lion clanku slouzi k moji spokojenosti.
Zkuste se obratit na servis-ke starsi originalni baterii by mohl jit pridavny akumulator pripojit...
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: AKU nářadí

Příspěvek od dracekvo »

abrams a rozumíš tomu trošku? Z modelářství znám jen základy.
Vybral sem toto
motor: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
baterky: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
regl: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
nabíječka: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

ale nejsem si jistý jakej ten servo tester.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: AKU nářadí

Příspěvek od abrams »

jarinox píše:Keď už je reč o aku pílach, tak mám pílu od STIHLu MSA 200 C-BQ a chystám sa vyrobiť si niečo obdobné ako batéria na chrbát - http://stihl.sk/produkt/chrbtov%C3%A1-b ... a-ar-3000/

Narazil som však na problém komunikácie originál batérie s pílou. Po pripojení napájacieho napätia 36V do píly sa samozrejme píla nerozbehne, testuje si totiž ďalšie parametre z batérie. Zároveň aj originálna batéria si testuje vlastnú teplotu (prehriatie i podchladenie) , plus teplotu píly (prehriatie, či príliš nízku teplotu), detekuje zároveň možnú poruchu píly, či poruchu samotnej batérie. Komunikácia batérie a píly prebieha po dvoch vodičoch a pravdepodobne nejde len o bežné testovanie analógové.

Napríklad u aku programu od Dewaltu takýto problém nie je, u starších modelov stačilo priviesť napájacie napätie a u novších modelov stačilo oklamať zariadenie jedným odporom a napätím o pár voltoch privedených na testovací komunikačný pin zariadenia. U Stihlu je to však iné, skúšal som pozorovať napätia i odpory, teraz sa hrajem s pozorovaním priebehov komunikácie na osciloskope, ale zatiaľ som výrazne nepokročil...

Neriešil to už náhodou niekto? Veľmi do píly nechcem "rýpať", je ešte v záruke. Originál batéria AP 300 (tiež v záruke) má plombu a zničiť sa mi ju nechce, vzhľadom na cenu. PS: Všetka elektronika v píle i v batérií je samozrejme zaliata...
Zdravím ,

... v takovýmle bazmeku k "dokonalosti" ještě chybí snímač otisků prstů k identifikaci oprávněné obsluhy a alkohol-tester k ověření způsobilosti ... :uh: .
Takovej klum bych si nepořídil ... to je přesný příklad rčení : "proč to dělat jednoduše když to de složitě" :uh: .
Jedná se alespoň o výkonný stroj přiměřený své ceně ?
Nad bateríí v batohu sem také svého času uvažoval , ale vzhledem k mým potřebám občasné prořízky na zahradě mě elán dojde dříve než šťáva v baterce :lol: :arrow: po práci dobiju a pokračuji následující den . Pokud bych zpracovával v lese dřevo na otop , tak to bych si přebastlil čmoudící pilu na elektro s přiměřeně silným motorem a *batt* v batohu na hrbu :yes: .

Elektronům zdar *sun* / *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: AKU nářadí

Příspěvek od abrams »

dracekvo píše:abrams a rozumíš tomu trošku? Z modelářství znám jen základy.
Vybral sem toto
motor: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
baterky: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
regl: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
nabíječka: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

ale nejsem si jistý jakej ten servo tester.
Zdravím ,

rozumím jen tomu co sem se sám naučil ;) .
Vybrané komponenty jsou shodný s mými , až na motor - mnou použitý se již nevyrábí . Jde o to , jakou pilu Chceš upravit . Pkud mnou na začátku zmíněnou , tak pila bude fungovat s rychlostí řetězu mírně nad origo rychlostí .
Pro konverzi smradlavý pily by bylo za potřebí jiných adekvátnějších komponentů .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: AKU nářadí

Příspěvek od dracekvo »

jarinox
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 01, 2014 10:33 am
Reputace: 11

Re: AKU nářadí

Příspěvek od jarinox »

abrams píše: Zdravím ,

... v takovýmle bazmeku k "dokonalosti" ještě chybí snímač otisků prstů k identifikaci oprávněné obsluhy a alkohol-tester k ověření způsobilosti ... :uh: .
Takovej klum bych si nepořídil ... to je přesný příklad rčení : "proč to dělat jednoduše když to de složitě" :uh: .
Jedná se alespoň o výkonný stroj přiměřený své ceně ?
Nad bateríí v batohu sem také svého času uvažoval , ale vzhledem k mým potřebám občasné prořízky na zahradě mě elán dojde dříve než šťáva v baterce :lol: :arrow: po práci dobiju a pokračuji následující den . Pokud bych zpracovával v lese dřevo na otop , tak to bych si přebastlil čmoudící pilu na elektro s přiměřeně silným motorem a *batt* v batohu na hrbu :yes: .

Elektronům zdar *sun* / *cloud*
Ako majiteľ benzínovej píly rovnakej značky 59,0 cm3 / 4,2 kW a elektrickej píly Narex epr 35 1,8 kW musím skonštatovať, že táto aku píla MSA 200 od Stihlu teda vôbec nereže zle. Používam k nej 30cm reťaz 1/4" s hrúbkou 1,1mm - reže ako do masla stavebné fošne, bez dymu - hluku a vibrácií (neviem ako niekto iný, ale ja po jednom dni roboty s benzínovou motorovkou aj s rukavicami na tlmenie vibrácií mám ruky v kýbli). Len jej najväčším problémom sú u MSA batérie, desne drahé - tie malé vydržia málo, tá AP 300, čo mám odskúšané, tak najviac zvládla asi 90 rezov do smerkových trámov 15x20cm.

Chcel by som si ju občas brať aj na prípravu dreva do lesa (malá ťažba a odvetvovanie), ale tam ju brať bez chrbtovej batérie nemá význam. Ale zas kupovať originálnu chrbtovú batériu za 950 Eur je priam šialenosť, to sa nikdy nevráti.. Preto špekulujem ako s tým "vyje...." :-)
jarinox
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 01, 2014 10:33 am
Reputace: 11

Re: AKU nářadí

Příspěvek od jarinox »

petrs píše:Pred casem jsem resil podobny problem s akumulatory k ocasove pile Ryobi-v centralnim servisu byli ochotni a podarilo se mne koupit za velice rozumny peniz akumulator na odpis s funkcni elektronikou a nevyhovujici kapacitou.Po vymene Lion clanku slouzi k moji spokojenosti.
Zkuste se obratit na servis-ke starsi originalni baterii by mohl jit pridavny akumulator pripojit...
Veru skúšal som osloviť pár servisov, ale poslali ma do "hája".. Pôvodne som chcel nejakú nefunkčnú batériu vykuchať a použiť ju iba ako konektor na pripojenie powerbanku s vlastným balancérom a ochranou.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: AKU nářadí

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

jo , to je ta samá co mám já , až na tu oranžovou barvu plastu :D .
S menším domácím kutěním se do ní vybrané komponenty v pohodě vlezou .
Kouknu na dnešní servotestery a dám vědět který a jak použít - co sem onehdá použil já už nevím :sm1: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek