Solární podpalovák kamen =D

Pračky, myčky, ledničky, mrazáky, mikrovlnné trouby, pece, vařiče, fény, rádia, televize, počítače, vysavače, osvětlení ... Jak je provozovat v (polo)ostrovním režimu?
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 546
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Solární podpalovák kamen =D

Příspěvek od ResHacker »

Bohužel zatím nemám regulátor, atak není možné mých 6 nádherných panelů nějak efektivně využít....takže sem si hrál a zjistil jsem že těch cca 90V a 3,5A (víc z toho mlžnýho slunce nedostanu) udělá nádhernej oblouk mezi 2ma hřebikama, dá se vytáhout i přes 10mm a to má nejvyšší výkon - měřil jsem i napětí a čím delší oblouk, tím je vyšší při skoro stejném proudu..čili tím je i vyšší tepelný výkon oblouku.....Sice to po pár vteřinách utaví hlavičky ale zapálí to kamna spolehlivě :D:D

tak přemejšlim že kdyby ten plamen hořel v ochranný atmosféře a mezi hrotama z nějakýho odolnýho materiálu tak by bylo solidní světlo a eště by to slušně topilo :D:D taková malá oblouková lampička :D

p.s. bohužel to nejde pořádně vyfotit - nemám clonu, ale ten oblouk je taková nádherná svítivá kulička ;)
Přílohy
P1090954.JPG
P1090953.JPG
P1090952.JPG
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Solární podpalovák kamen =D

Příspěvek od tomas »

ResHacker píše: tak přemejšlim že kdyby ten plamen hořel v ochranný atmosféře a mezi hrotama z nějakýho odolnýho materiálu tak by bylo solidní světlo a eště by to slušně topilo :D:D taková malá oblouková lampička :D
To UV záření z takové lampičky by nebylo dobré, doporučuji používat alespoň svářeckou kuklu.
Zajímalo by mne, jestli se ten oblouk podaří zapálit i pod vodou, někde jsem četl že se tak dá štěpit voda na H2 a O2 a teplo by šlo také využít. Možná by se ani ty elektrody tolik neopalovali, protože by je chladila voda.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Solární podpalovák kamen =D

Příspěvek od avatar »

Urcite kuklu nehlede na to ze se i spalis v obliceji. A budes mit zanet spojivek raz dva. Svaruji obcas tak vim co to je))). Delat to kazdej den 20 let tak nevidis. jinak v klasicke svarecce je taky DC napeti a to hlavne kvuli oblouku. je tam cca kolem 50- do cca 70voltu jde o to na co ta svarecka je pak jestli je tranzistorova nebo normal trafo . a pak tam je cca od 20 do 350amper. Normalne ti staci na male svarovani 50-70 A na traverzy asi 120-170A. Podle sily co varis.
Zapalit stim neco neni problem ))))
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 546
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární podpalovák kamen =D

Příspěvek od ResHacker »

Tohle zas tak drastický neni ale samozřejmě kuklu sem měl -....takovou tu samozatmavovací....a mimochodem taky svařuji takže vim očem mluvíš, ale tohle je fakt slaboučký.
No a pod vodou jsem zkoušel ale to by chtělo asi větší výkon nebo nevim protože to trošku zajiskří a hned se to k sobě speče a nedaří se mi ho nějak zapálit...takže zkusim kdyžtak se svářečkou....jinak nad vodou vpohodě a jak sem ho dal pod tak se uhasí....ono ten výkon fakt nebyl nijak drastickej, během pokusu to bylo asi 150 - 200W ale překvapilo mě jak se při tak malym proudu dá vytahovat nádhernej oblouček :)
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek