Zkušenosti s nákupem

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od brin »

camel1cz píše:@brin: možné to je, ale je to spíš sci-fi. Sehnat údaje z karty, spojit si jí s konkrétním člověkem, zjistit jeho mobil a ještě do něj vpašovat trojana - to už je dost složité.
Karta se SMS ověřením je asi to nejlepší, co se dá pro bezpečnost udělat.
Jistě, píšu to spíš jako ukázku. Vyplatilo by se to asi u zlatých karet s neomezenými limity.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od mopadzi »

brin píše:Pokud máte android, nebuďte si tím zabezpečením moc jistý. Odhaduje se, že až 2/3 všechn androidích telefonů jsou něčím infikovány. Zjištění vašeho mobilního čísla není pro profíka na netu nic těžkého. A následné hacknutí také ne. Ale vzhledem k množství peněz na účtu bych se toho moc nebál:-)
potvrzuji. Vybrali mi účet odnekad z Mexika. Banka mi vše do měsíce vrátila. Pak už jsem kartu na androidu nepoužíval.
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
kovec
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 17, 2014 9:11 pm
Reputace: 3

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od kovec »

Tak to je teda mazec, zajímalo by mně, jestli jste používal nějaký datový tarif, nebo jestli to někdo vybral třeba přeposláním sms.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od rob.brno »

kovec píše:Pokud bych za každou změnu toho limitu nebo povolení/zakázání online plateb nemusel platit bance 20kč, tak bych si to před každou platbou v internetovém bankovnictví povolil a po transakci zase zakázal.
Co třeba zřídit pro toto účet a kartu u mbank. Jakékoliv běžné změny jsou online bez poplatků.
kovec
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 17, 2014 9:11 pm
Reputace: 3

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od kovec »

Zatím mám Studentské konto od ČSOB, a zatím spokojenost až na tuto věc, jinak cca před 5 lety mbank nebyla no.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od brin »

Já to samé, měl jsem studentské konto u KB a i když už je mi 28, stále mám účet zdarma... Asi vědí, co by se stalo kdyby začali účtovat nějaké poplatky...
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od rob.brno »

kovec píše:Zatím mám Studentské konto od ČSOB, a zatím spokojenost až na tuto věc, jinak cca před 5 lety mbank nebyla no.
Ale nyní už tu mbank je(už alespon 4roky :-). A nic to nestojí, ani výběry z cizích bankomatů - za určitých podmínek.
kovec
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 17, 2014 9:11 pm
Reputace: 3

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od kovec »

Prostuduju si to a popřípadě přejdu, u mě to takový problém není.
Felix

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od Felix »

Hoj ,

no já účet u banky nemám už dobrých 5 let a vůbec mi nechybí . Nemám zájem aby nějaké bankovní instituce scela svévolně manipulovali s mými osobními údaji a co je ještě horší informovali kdejakej xindl o tom kolik tam mám uloženo peněz . ( Jednou když mi na účet přistála větší suma peněz , scela náhodou mi začali volat různí lůzři s nabídkou výhodné investice ) . Další dost nebezpečná záležitost je to , že když se něco semele tak se ke svým penězům prostě nedostanete . ( Banka zavřená , bankomaty mimo provoz . )

Pro mne jsou banky scela nedůvěryhodné .
camel1cz
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputace: 52
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od camel1cz »

:lol: :fuuu:

Hlavně je nezapomeňte párkrát do roka přeházet videlma - mrchy strašně rády plesniví
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od brin »

A více, že v hotovosti nesmíte platit větší částky než asi 300000 Kč? Nad tento limit je nutné platit bezhotovostně...
Felix

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od Felix »

O tom že plesniví zlato jsem ještě neslyšel :lol:

Jo něco jsem o tom slyšel , ale za takovou sumu každý den nenakupuji :lol: . A není problém si zřídit učet jen na jednu transakci . ;)

Tady je to přesně rozebráno ...

http://business.center.cz/business/prav ... cast1.aspx
Naposledy upravil(a) Felix dne pát dub 25, 2014 5:18 pm, celkem upraveno 1 x.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od brin »

V pořádku, já jen, abyste to věděl, bývají s tím pak občas trable.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek