Zkušenosti s nákupem

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
kovec
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 17, 2014 9:11 pm
Reputace: 3

Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od kovec »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s nákupem arduina na tomto webu http://www.banggood.com/Mega2560-R3-ATm ... 73020.html . Cena se mi zdá docela přijatelná, oproti různým eshopům v ČR. Nevím ale, jak je to s kvalitou a výdrží, nechci nějaký "šunt" abych musel za měsíc kupovat nový. Zatím mám zkušenosti pouze s nákupem z http://www.dx.com ale to nebylo zatím arduino. Pokud znáte ještě nějaký jiný levný e-shop, prosím, napište mi ho. Děkuji
antilop
Příspěvky: 76
Registrován: ned úno 17, 2013 8:47 pm
Reputace: 1

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od antilop »

ebay.com? Nakoupeno milion věcí a vždy bylo všecko ok. Prodejce si vybírám podle ohlasů a počtu prodejů.

Musí to být Mega? Kdyby třeba stačilo Uno tak jde koupit s nromálním procesorem v patici (pouzdro DIL). Ten pak v případě obavy není-li to čínský pajcl jde vyměnit za origo Atmel který jde koupit tady v Praze za 80,- Kč. A ostatní věci na tý desce budou fungovat uritě - nic tam totiž už pak skoro není ...
kovec
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 17, 2014 9:11 pm
Reputace: 3

Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od kovec »

Tak Mega jsem chtěl hlavně z toho důvodu, že je poněkud výkonnější než Uno, u kterého je + že má vyměnitelný ten procesor. Chci na tom provozovat meteostanici s web rozhraním a někdy v budoucnu též MicroLog, nebo něco vlastního. (nějaká automatizace zalévání + řízení ventilů v topné soustavě,...)
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od PavelR »

no i kdyby nefungovala mega tak procesor jde sehnat a pri trose zrucnosti vymenit. Uz jsem takovou potvurku pajel obyc mikropajkou a slo to.

moje jedina zkusenost s ebay je negativni. prisel jsem o 500,- ale domlouvej se anglicky s talijanem pres googletranslate ze. Jaka je podpora ze strany ebay netusim. Nevite nekdo jak predejit takovym situacim nejaka zabezpecena moznost platby?
kovec
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 17, 2014 9:11 pm
Reputace: 3

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od kovec »

Konkrétní zkušenost s reklamací nemám, ale když jsem to dříve studoval tak na http://www.dx.com jsem našel tento dokument http://www.dx.com/Page-Conditions#return_policy, který je o tom jak postupovat. Myslím že většina obchodů bude mít něco podobného, ale u ebaye to nevidím moc reálně.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od PavelR »

To je prave to ceho se bojim i kdyz bych na ebay rad nakupoval. V pripade problemu me ta komunikace v cizim jazyce jaksi desi.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od mopadzi »

na ebay jsem nakoupil opravdu spoustu i dražších věcí. zatím vše OK. Vyber si prodejce podle hodnocení. Z číny nebo USA to chodí dlouho. Nemám strach tam nakupovat.
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od mobilik »

Potvrdzujem, mam kopu nakupov a k spokojnpsti. Par krat mi tovar nedosiel, kontaktoval som predajcu cez ebay protect a tovar preposlal znova v pohode.
Popravde z reklamaciou nemam skusenosti a dufam ze ani nebudem mat... :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
bednar
Příspěvky: 79
Registrován: čtv čer 07, 2012 2:15 pm
Reputace: 3

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od bednar »

Mám zatím jen pozitivní zkušenosti a to jak s DX.com, ebay.com tak i Banggood.com (arduino). Vše OK, funkční, relativně rychlé dodání cca 2-3 týdny. Na dx.com jsem už i reklamoval a vše bez problémů. Věc přišla poškozená - zlomený plast. Číňan to chtěl jen nafotit a do měsíce přišla nová a tu starou ani nechtěl posílat zpět. Jednalo se o držák mobilu do auta. Angličtinou také zcela dokonala neovládám a pomocí translate.google.com apod jsem se domluvil (dopsal). Je to samosebou každého rozhodnutí , ale nebál bych se.
Jen v případě větších nákupů je vhodné rozdělit do více menších objednávek. Hrozí potom platba DPH+cla. Limit je tuším 22 €.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od mobilik »

Ano na Slovensku mame tiez 22€ na dan a myslim ze nad 150€ sa plati uz aj colne. No a samozrejme poplatok ked zadrzia balik je tiez okolo 7€.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
milink
Příspěvky: 32
Registrován: sob zář 24, 2011 10:19 am
Reputace: 3

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od milink »

Já kupoval Mega tady
http://www.aliexpress.com/item/Freeship ... 07708.html

tehdy ještě za 15,5$.

Přišlo asi do měsíce a vypadá, že funguje OK. (zatím jen s displayem a čtečkou SD karet
http://www.aliexpress.com/item/1-8-Seri ... 38135.html)
camel1cz
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputace: 52
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od camel1cz »

Aliexpress je na nákup z Číny hodně fajn - mají i celkem rozumnou ochranu nakupujících (peníze platíte majiteli webu a ten je uvolní prodejci až ve chvíli, kdy odsouhlasíte dodání a že je zboží v pořádku).
Jediná vada na kráse je, že nepodporují paypal. Já platím platební kartou a nikdy žádný problém.

Když vyberete prodejce co má hodně uskutečněných obchodů a rozumnou reputaci, tak je to hodně spolehlivé. Doprava trvá mezi 3 až 5 týdny (mimo Vánoce). Celkem se bojí negativní reputace.

Dokonce se mi stalo, že jsem dostal jiné zboží a prodejce bez okolků poslal správné a to původní mi nechal... nechtěl ani fotku. Prodejci se tam chovají dost poctivě... i když velký pozor dávejte na vietnamský syndrom (suší pani, suší. To dobý. Se roztáhne. atd.) - trpí tím i Čína :-D

Je třeba velice poctivě číst popis zboží - někdy je zavádějící - např. počet kusů počítají obvykle 2 - USB kabel a MEGA a cenu mají za kus třeba 12 USD... čekáte 2 megy a dostanete jednu a kabel.

Také je dobré si říct o slevu, když kupujete více zboží od stejného prodejce. Obvykle už několik málo kusů znamená nějakou slevu. Samozřejmě ale musíte myslet na zdejší clo a DPH - pokud ho nechcete platit, tak se držte s hodnotou nákupu do cca. 40 USD.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od brin »

Trochu to s tím nesouvisí, ale my teď objednávali z číny svatební výbavu pro přítelku a musím říct že super! Za ty prachy by to tady nešlo ani půjčit, natož koupit.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od PavelR »

camel1cz: to vypada dobre ten aliexpress prozkoumam :-) platba kartou mi vyhovuje. Proc bys uprednostnil paypal? jaky to ma vyhody?
camel1cz
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputace: 52
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od camel1cz »

@PavelR: mně taky platba kartou nevadí, ale hodně lidí se toho bojí, proto to píšu.
Paypal má mnohem přísnější pravidla a ochranu před podvodníky. Navíc je to zavedená "euroatlantická" firma s výbornou reputací... staví svůj byznys na bezpečnosti peněz.

EDIT: nenapsal jsem to přímo, a @kovec to správně připomněl, tak doplním: paypalem se platí bez přímé vazby na kartu. Tedy obchodník komunikuje pouze s paypalem a ani neví, kde se peníze vzaly. Každá platba je autorizovaná jménem a heslem - opět zadáváte jen paypalu.
Paypal tedy nelze bez znalosti jména (emailu) a hesla zneužít (ten zná jen paypal a vy), když zaplatíte klasickou kartou, tak nepoctivý obchodník může např. platbu opakovat (vykrádat účet) - údaje, které jste zadal při platbě jsou pořád stejné a dále neautorizované.
Jak píše @kovec - jsou už karty se SMS ověřením plateb, RB to zavádí, někteří už to mají. Pak je bezpečnost dle mého lepší než paypal.
Naposledy upravil(a) camel1cz dne pát dub 25, 2014 10:20 am, celkem upraveno 1 x.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
kovec
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 17, 2014 9:11 pm
Reputace: 3

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od kovec »

Na paypal se dají převést peníze normálním převodem, bez karty. Pokud se platí kartou, tak je teoreticky možné ta data o kartě ukrást. Já mám ale u své karty zabezpečení takové, že mi při každé platbě přijde sms s kódem, který se opíše. Takže zneužitel by musel mít i můj telefon, což nejde. V USA mají karty bez tohoto zabezpečení, tak je možné jim vybrat účty. U nás jsem o tom teda ještě neslyšel, že by se něco takového stalo.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od brin »

Pokud máte android, nebuďte si tím zabezpečením moc jistý. Odhaduje se, že až 2/3 všechn androidích telefonů jsou něčím infikovány. Zjištění vašeho mobilního čísla není pro profíka na netu nic těžkého. A následné hacknutí také ne. Ale vzhledem k množství peněz na účtu bych se toho moc nebál:-)
camel1cz
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputace: 52
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od camel1cz »

@brin: možné to je, ale je to spíš sci-fi. Sehnat údaje z karty, spojit si jí s konkrétním člověkem, zjistit jeho mobil a ještě do něj vpašovat trojana - to už je dost složité.
Karta se SMS ověřením je asi to nejlepší, co se dá pro bezpečnost udělat.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
kovec
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 17, 2014 9:11 pm
Reputace: 3

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od kovec »

Možné je všechno, já neříkám že ne. Androidí telefon mám, ostatně jako většina lidí. Akorát nepoužívám žádný datový tarif, takže nabourat, si myslím, by telefon nešlo. I kdyby se to nějak povedlo, musel by to stihnout do 10 minut (platnost toho kódu) nebo mít již připravenou cestu. Navíc kvůli pár stovkám by se mu to stejně nevyplatilo. Měl jsem namysli spíš případ, že někomu přišla sms, že při platbě omylem zadal špatné číslo a potřebuje aby mu příjemce té sms poslal ten ověřovací kód. Přijde mi to jako hloupost něco takového udělat, když jsem sám žádnou transakci neprováděl a navíc když se tam žádné číslo nezadává!
kovec
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 17, 2014 9:11 pm
Reputace: 3

Re: Zkušenosti s nákupem

Příspěvek od kovec »

@camel1cz: Ještě je dobré mít nastavené limity pro online platby na nějakou rozumnou výši. Pokud bych za každou změnu toho limitu nebo povolení/zakázání online plateb nemusel platit bance 20kč, tak bych si to před každou platbou v internetovém bankovnictví povolil a po transakci zase zakázal.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek