4 OPzS 200 Varta ,uvedení do provozu

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

4 OPzS 200 Varta ,uvedení do provozu

Příspěvek od fugas »

Ahoj a dobrý den.
Mám dvanáct těchto článků Varta po tátovi.Měl bych pár laických dotazů :) Jsou ještě suché.Technická data jsem si přečetl,ale raději bych,aby mi někdo "po lopatě" vysvětlil co a jak,abych jim nezkrátil z neznalosti život.Tedy za prvé,je nutno odstranit přepravní zátky z článků.Co tam ale potom přijde místo nich?
Je na nich poznámka,že jsou na sucho nabité.Po zalití je třeba baterie nějak naformátovat pro budoucí provoz.Čili jakým proudem je porvé nabíjet a jak pak vybít?Jakým proudem je pak v běžném provozu můžu vybíjet,aby jim to neuškodilo?
Chtěl bych je provozovat v sérii,což mi umožní přechod na 24V.
Děkuji předem zareakce.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: 4 OPzS 200 Varta ,uvedení do provozu

Příspěvek od fugas »

Zdravím.
Zde je popis shodného článku od jiného výrobce.V tabulce níže uvádí vybíjecí proudy v závislosti na konstantní teplotě a konečném napětí na článek.Nejsem z toho ale pořád moudrej.Pokud to správně chápu,tak když budu článek vybíjet na 1,9V,podle tabulky to můžu dělat proudem bezmála 65A po dobu jedné hodiny.Jak jsem ale hledal,vyčetl jsem,že vybíjecí proud tak,aby to články nepoškodilo je C/10 ,tedy v tomto případě 20A.Jak moc by tedy vybíení 65A článkům nedělalo dobře?
http://www.systems-sunlight.com/uploads ... ZS_200.pdf
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek