Powerline a menice

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
alp
Příspěvky: 90
Registrován: úte led 29, 2013 10:11 pm

Powerline a menice

Příspěvek od alp »

Ahoj vespolek,

premyslim ted nad otazkou pouziti powerline adapteru v kombinaci s menici.
Pro neznale, powerline je prenos pocitacove site pres klasicke elektricke draty. Tato technologie ma samozrejmne sve zapory a necnosti ve forme ruseni treba televizniho prijmu apod, ale to tu ted nechci probirat.
Spis mi jde o to, jestli to nekdo pouzivate/zkouse-li jste a treba nemate poznatek, ze to menic "zlbne" apod., nebo naopak diky charakteristice vystupu z menice to naopak "zarusi" modulaci techto adapteru tak ze maji problem fungovat.

Predem se omlouvam za mozna spatnou sekci, ale nenapada me kam lepe. Kdyztak admina prosim o presunuti na spravne misto.

Diky za nazory a zkusenosti.
Tulen007
Příspěvky: 35
Registrován: úte bře 04, 2014 3:08 pm

Re: Powerline a menice

Příspěvek od Tulen007 »

Zdravím,

osobně mám TPlink TLPA 2010 několik kusů (tedy 4). Z toho 3 kusy mám na fázi 1 a jeden na fázi 3 (komunikace bez problémů, novostavba, rozvody v mědi).

Stejnou otázku jsem si položil, když jsem zapojil GridFree měnič na fázi 1. Komunikace probíhala nadále, bez problémů (165 Mbit)

Časem jsem přidal proudové relé PRI-32, opět bez problémů. Čekal jsem právě, že ona modifikace od gridfree měniče rozhodí komunikaci, nic takového se nedělo.

Vím, že dotaz směřoval spíše ke klasickému měniči, ale chtěl jsem spíše napsat, že naděje (a dle mne dost velká) existuje.
alp
Příspěvky: 90
Registrován: úte led 29, 2013 10:11 pm

Re: Powerline a menice

Příspěvek od alp »

supr, diky, presne tohle sem potreboval ... :) hura jde se na nakup :)
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Powerline a menice

Příspěvek od brumlaj »

Tulen007 píše:Komunikace probíhala nadále, bez problémů (165 Mbit)
Mohl bych mit dotaz na podrobnost prave teto hodnoty? To jako na gigabitovem ethernetu to jelo 165 Mbit? Nebo propustnost site 2x(3x,4x) soucasna komunikace 100Mbit PtP pres silnoproudy rozvod byla 165Mbit? Cim a jak bylo mereno?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Tulen007
Příspěvky: 35
Registrován: úte bře 04, 2014 3:08 pm

Re: Powerline a menice

Příspěvek od Tulen007 »

TLPA 2010 má strop 200 Mbit mezi klasickými zásuvkami 230V. Před laborováním s FV jsem měl na svých rozvodech spojení 165 Mbit (stabilní) a po laborování s FV (tedy nejprve GridFree měnič + proudové relé) nevidím žádný rozdíl, resp. spojení zůstává 165 Mbit (také stabilní).

Hodnoty jsem měřil pomocí dodávané utility a jsou v reálně dosažitelné.

Osobně jsem měl z toho strach, protože zrovna v zásuvkách (kde nyní používám TLPA, tedy powerline), které bych rád napájel z FV, tak mám zařízení, které jsem potřeboval pověsit na ethernet.

Další zarážející fakt pro mne byl, že komunikace probíhá i mezi fázi 1 a 3. Spojení je stabilní, ale občas poklesne k 112 Mbit.

V současné době jsem řešení gridfree opustil, resp. "dokrmuju" s tím jen spotřebiče, které neutáhnu v současné době ze svého 800W měniče.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Powerline a menice

Příspěvek od brumlaj »

hmm, ještě jeden dotaz, (TP-linkovy server mi neodpovídá na požadavek manuálu) lze zabezpečit konfigurací aby se dva adaptéry bavily pouze spolu? Zajímá mne to z důvodu rozvodu v bytovém domě.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Tulen007
Příspěvky: 35
Registrován: úte bře 04, 2014 3:08 pm

Re: Powerline a menice

Příspěvek od Tulen007 »

Ano, mam doma dvě podsítě, resp. z půdy mám jednu síť z wifi bridge do routeru v přízemí, druhou mám za routerem pro další zařízení. Vše na fázi 1 a jedno zařízení na fázi 3. Tzn. mam dve sítě na jedné fázi.

Komunikace je šifrována a patrně bezpečná.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Powerline a menice

Příspěvek od LIX »

Nejde mi úplne do hlavy fungovanie powerline, teda viem ako to funguje, ale musí to ohromne zasierať sieť VF a to ma pohoršuje. Ospravedlňujem sa Ale všetko je to počuť v kvalitných audio zostavách a ruší to pocit z úžasnej hudby. Ešte že mám svoje audio napojené na solárny systém a nepočúvam tie hnusy zo siete. :D
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Powerline a menice

Příspěvek od brin »

Tulen007 píše:TLPA 2010 má strop 200 Mbit mezi klasickými zásuvkami 230V. Před laborováním s FV jsem měl na svých rozvodech spojení 165 Mbit (stabilní) a po laborování s FV (tedy nejprve GridFree měnič + proudové relé) nevidím žádný rozdíl, resp. spojení zůstává 165 Mbit (také stabilní).

Hodnoty jsem měřil pomocí dodávané utility a jsou v reálně dosažitelné.

Osobně jsem měl z toho strach, protože zrovna v zásuvkách (kde nyní používám TLPA, tedy powerline), které bych rád napájel z FV, tak mám zařízení, které jsem potřeboval pověsit na ethernet.

Další zarážející fakt pro mne byl, že komunikace probíhá i mezi fázi 1 a 3. Spojení je stabilní, ale občas poklesne k 112 Mbit.

V současné době jsem řešení gridfree opustil, resp. "dokrmuju" s tím jen spotřebiče, které neutáhnu v současné době ze svého 800W měniče.
Mimochodem, síťové připojení přes elektro je super v případě, že máte stabilní síť elektro. V případě výpadků to tak super už není (stačí velmi krátké, kterých si spotřebiče ani nepovšimnou, případně trochu zablikají žárovky). To to pak začne padat a nespojovat se, často i jednou týdně a ze stabilního spojení je opruz.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek