Hybridní-ostrovní střídač

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Odpovědět
Ajlenďák
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 16, 2014 9:34 am
Reputace: 0

Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od Ajlenďák »

Zdravim,

chystám se na chatě postavit malou ostrovní elektrárničku, výkon tak do 2-3kW. Výhledově bude možnost připojit systém do sítě, proto bych chtěl už teď vybrat ostrovní systém, který kdykoliv jenom připojím na síť a nebudu v budoucnu už nic řešit. Narazil jsem na toto: http://www.imeon-energy.com/en/imeon-3-6/ Máte někdo zkušenosti? Objednával někdo? Myslím že to je Francie.. nerad bych naletěl, ale myslím, že by to mohlo fungovat..

díky, Honza B.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od LIX »

BATTERY & CHARGE
DC voltage 48 Vdc
Maximum current 80 A
Maximum load current 25 A

Toto znamená že z batérie to môže cucať iba 1200W ak ideš iba na batérie. stačilo by ti to? Vyzerá to byť premakané, ale toto mi pripadá totálne mínus.

Radšej by som si keď tak vybral niečo z tohoto http://shop.mypower.cz/hybridni-menic-v ... uIyhxBjXIU
Odporúčal by som asi všetky okrem meanwell.
Ajlenďák
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 16, 2014 9:34 am
Reputace: 0

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od Ajlenďák »

Maximum current je 80A.. to by mělo bohatě stačit na vykrytí špičky. těch 25A bych spíš viděl na nabíjecí proud, i když je tam "load" current.
Jinak ohledně Vertexu - jistě by parametry splnil, připadají mi hodně podobné. Dopředu ale zavrhuji výrobky z Číny nebo Tchajvanu. Chci zařízení z Evropy, ale za čínské ceny :)
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od brin »

Stojí 50000 Kč bez DPH, k objednání například zde: http://eshop.terms.eu/cz/e-shop/c69166/ ... terie.html

To je český distributor značky.
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Reputace: 18
Bydliště: Hradec Kráové

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od honzaL »

Ajlenďák píše:Zdravim,

chystám se na chatě postavit malou ostrovní elektrárničku, výkon tak do 2-3kW. Výhledově bude možnost připojit systém do sítě, proto bych chtěl už teď vybrat ostrovní systém, který kdykoliv jenom připojím na síť a nebudu v budoucnu už nic řešit. Narazil jsem na toto: http://www.imeon-energy.com/en/imeon-3-6/ Máte někdo zkušenosti? Objednával někdo? Myslím že to je Francie.. nerad bych naletěl, ale myslím, že by to mohlo fungovat..

díky, Honza B.
Vidím tam problém s tím, že má pouze baterky AGM a gel. Z baterek vezme 4000w ne 1200w to je pro nabijeni.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm
Reputace: 12

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od RobertM »

Design hezky, ale jako u klasickeho asiata hrozne malo informaci o tom jak presne funguje se siti. Rozsah MPPT je dost vysoko a stejne jako o klasickych on-gridu spise vhodny pro nezastinena mista (spolehlive bude fungovat od cca 4-5 ti poly-panelu vyse). U MPPT s rozsahem do 140Voc se daji delat mensi stringy, takze jde zapojit Poly-moduly cca po 3. Dobre by take bylo jestli se u nej da nastavit uroven vybijeni baterii a jestli ma neco pofobneho jako je funkce "SmartBoost" u Studeru aby se pri delsich spickach nevypinal, ale umel si pricucnout ze site. Je take dobre zvazit pripadne rozsireni panelu do budoucna. U Integrovanych MPPT neni moc moznosti rozsireni. Tak si ho nekdo uz poridte at ostatni vi jak opravdu funguje ;-)
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od matej »

Imeon 3.6:
Nominal output power: 3000W
Maximum output power: 6000W*
*Maximum possible overload power, grid activated. Refer to the installation manual.
Pravda a Láska zvítězí!.
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od luge »

Ajlenďák
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 16, 2014 9:34 am
Reputace: 0

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od Ajlenďák »

tohle je jenom klasický regulátor nabíjení, ne? já spíše řeším domovní fotovoltaiku a krabici "vše v jednom" s možností ukládat do baterek a večer z nich krmit dům..
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od mobilik »

Ved to je to co chces... Vizera to zaujimvo. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od fugas »

Zdravím.
Já jsem si třeba vyhlédl tohle: http://shop.mypower.cz/kombi-m-ni-axper ... 0UGSleGrIU
Naprosto to splňuje moje představy a za 50 000Kč bych měl dvě fáze pokryté.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od vlkazajac »

Videl som verziu bez "plus" ( pre slabšie pole) v prevádzke. Dojem je celkom dobrý, je to všetko v jednom. Ale musíte chrániť svoje nervy a strčte ho niekam hodne dalej ako do pivnice. Jačí ako divá svina. Napriek tomu mna celkom zaujala jeho 48 V verzia. Uvidíme..... A budeme tiež počuť.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od fugas »

Zde na shopu jsou verze pro napětí od 12V do 48V : http://shop.mypower.cz/m-ni-e-dc-ac-kombinovan-1
Ale ta divá sviňa mě trochu znepokojila...Každopádně je to přesně to,co jsem hledal,tak se s tím budu muset nějak poprat.
Verze 24V Plus se solárním MPPT regulátorem za tyto peníze se mi moc líbí.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od vlkazajac »

Môj predchádzajúci vstup bol možno príliš kategorický aj s ohľadom na to, že neviem porovnať Axpert so žiadnym podobným hybridom. Treba vziať do úvahy, že v neveľkej skrini treba odvádzať teplo z regulátora aj zo silného meniča, to sú dosť veľkí emitori. Ak sa výrobca rozhodol ušetriť na materiáli chladičov a kompenzovať to výkonnejším vetrákom, mohol ponúknuť lepšiu cenu.
Dôležité je, či Vám vyhovujú nastaviteľné parametre. Vyššie modely tejto značky toho poskytujú viac nielen vo výkone, ale aj v nastaveniach. Prajem Vám dobré rozhodnutie.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
mili
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 14, 2013 12:13 am
Reputace: 0

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od mili »

Zdravím, mám tuhle verzi AKSPERTA http://shop.mypower.cz/regul-tor-a-m-ni ... 4000w-2282 , v provozu cca půl roku k naprosté spokojenosti. Po přehrání nového sw je nastavení parametrů podle mých požadavků. Zatím mám málo panelů a když nechci vyždímat baterie a nedobíjet je ze sítě, jen si nastavím při kolika voltech má přepnout na síť a bat. nechat nabité, rozsah je 44-51V, ráno, když začne svítit, zvedne se napětí a měnič přepne na bat. Je pravda, že ventilátory foukají zbytečně hodně i při malém odběru (studený vzduch) a zastaví se úplně teprve když odběr klesne pod 50W. Kupoval jsem od Palče a konzultoval to s ním. Řešením je regulátor otáček ventilátorů ( jsou tam dva ), mám ho již rozpracovaný, jakmile dokončím podám info. Abych to rekapituloval, poměr výkon cena je výborný. Slunečné nebe.........
camel1cz
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Reputace: 52
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Hybridní-ostrovní střídač

Příspěvek od camel1cz »

K tomu menici:
Opravdu k nemu nelze pripojit amorfni panely?
Je nejaky zasadni rozdil mezi temi velkymi na 48V s PWM a 24V verzi s MPPT? Chtel bych MPPT verzi a baterie 24V.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek