Ostatní

Nezařaditelné
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Ostatní

Příspěvek od brin »

A2 je jediný auto s kompletně hliníkovou karoserií s jedním z nejnižších koeficientů odporu vzduchu CX ze všech kdy masově vyráběných vozů. Samozřejmě aktuální elektromobily mají odpor vzduchu ještě nižší, ale tohle se dá koupit za relativně dobrý peníze a je to na přestavbu dobře připravený, dvojitá podlaha, lehoučký apod.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Ostatní

Příspěvek od brin »

PavelR píše:
JJ_SZJVSCH píše:
PavelR píše:Nejlepsi je muj ryzovy special Hyundai Santa Fe :-)
SUV pro chudý :) Teda teď už ne, na této pozici ho vystřídal Duster :D
tak tak. Ten duster to je dobra hruza. Se santou jsem se ted seznamil z pohledu mechanika a byl jsem prekvapenej celkem slusnym zpracovanim. Cekal jsem ze podvozek bude v horsim stavu.

ad SUV pro chudy. Prvni generace mozna ( tu mam ja :-D) posledni generace uz moc ne tam uz je to milionek a ctvrt. Jen skoda ze kvuli nasi uzasne unii ty nejlepsi motory maji jen pro ameriku. Tady maji jen ty turbochrochty
Já jsem dusterem jezdil a jako nestěžoval jsem si. Byl to firemní vůz v max výbavě. Ale je pravda, že jsem na to poslední dobou slyšel trochu výtky, že výdrž nic moc.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostatní

Příspěvek od PavelR »

jo hlinik ... to bude zakvetlych sroubu :-D
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostatní

Příspěvek od PavelR »

brin píše: Já jsem dusterem jezdil a jako nestěžoval jsem si. Byl to firemní vůz v max výbavě. Ale je pravda, že jsem na to poslední dobou slyšel trochu výtky, že výdrž nic moc.
ono to musi jit nekde znat kdyz to stoji ted jsem se dival napr 2013 8000km 1,6 77kw 224000,- a oni k tomuto napisou sport :lol:
jsem rad ze mam to co mam
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Ostatní

Příspěvek od brin »

Moc zakvetlého na tom nebude, všude jsou na šroubech gumové podložky...
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostatní

Příspěvek od PavelR »

Jsem si delal srandu ... to bych ti nepral. To ten muj zazrak po deseti letech uz ma vice skoro vsechny srouby zespodu krasne zakvetly. Kdyz jsem ted sundaval tehlici z tlumice tak jsem premyslel jestli na ty srouby mam vzit velke nebo vetsi kladivo. Vzal jsem vetsi....
Doslo i na navareni velke matice na malou atp .... halt je to uz starsi :D
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Ostatní

Příspěvek od brin »

Tak dokud se s tím dá něco udělat:-) Převrtání závitů apod. je u těchle starob celkem normální.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostatní

Příspěvek od PavelR »

Vzdy se da neco delat super jsou trebas helicoil vlozky.
Kdybych mel odvrtavat ten sroub o kterym mluvim tak by musel dolu cely spodni ram s motorem ....
Takze na sroub na 17tku se navarila matka na 32tku ... velka gola .... 1,5m trubka a modlit se aby se neutocil.
Nastesti ne.
Jinak to co rozdelam mazu montazni pastou ... fajnova vec vydrzi do 1100C a i srouby na vyfuku s tim po delsi dobe sly krasne.
250w_gridfree
Příspěvky: 82
Registrován: pon zář 08, 2014 10:55 am
Reputace: 2

Re: Dotování záložního zdroje

Příspěvek od 250w_gridfree »

Ahoj, řeším takový problém, popsaný je tady: http://fotokrkonose.cz/stahuj/solary.odt Díky za info
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostatní

Příspěvek od kodl69 »

můžeš, pokud to vydrží akumulátor, předpokládám olovo, takže 0.1C nabíjecí proud, na 3 takový panýlky by to mohly být i 3A, což je tak akorát na autobaterku, ale na 12Ah gelovku je to moc...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
250w_gridfree
Příspěvky: 82
Registrován: pon zář 08, 2014 10:55 am
Reputace: 2

Re: Ostatní

Příspěvek od 250w_gridfree »

Mělo by to vydržet až 240w, což nepotřebuji, plánuji pouze 3 x 20w, paralelně. Mohu spojit 3 x mínus a 3 x plus z panelů v regulátoru?
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostatní

Příspěvek od kodl69 »

Jestli to dokážeš, tak ti nic nebrání. Já odobně bych na celej ansámbl použil plechovou skříňku, a vývody panelů spojil na svorkovnici, někdy se taky hodí možnost panely odpojit, ale u tak malých výkonů nic moc nehrozí.
Já nemyslel že to nevydrží regulátor, CMTP mám na hraní taky, při 5A se nijak nehřeje, ale abys nenabíjel akumulátor moc velkým proudem a tím mu nějak výrazně nezkrátil životnost.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
250w_gridfree
Příspěvky: 82
Registrován: pon zář 08, 2014 10:55 am
Reputace: 2

Re: Ostatní

Příspěvek od 250w_gridfree »

Mám Pb vartu 75 Ah 12v zhruba v polovině životnosti, jasně, svorkovnice je lepší řešení. Jsem laik, svedu tedy eletriku ve svorkovnici z 3 panelů do jednoho drátu a ten zapojím do +/- regulátoru? Toto zapojení mám v plánu využít při dlouhodobějším výpadku elektřiny. Žena centrálu nenastartuje, ale postup zapúojení dle bodu 1 2 3 4 5 vpohodě.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek