Rozvody DC

Diskuze ohledně rozvodů, kabeláže, způsobů využití stávajících rozvodů, vhodných průřezů dle potřebného výkonu, plánování rozvodů, atd.
Jiri
Příspěvky: 56
Registrován: ned bře 06, 2011 7:16 am

Rozvody DC

Příspěvek od Jiri »

Již delší dobu se trápím s rozvody DC. V prvé řadě používám lanko a mám problém sehnat větší průměry. Jako dvoužilové lanko jsem sehnal nejvíce 1,5mm. V jistých situacích je to málo takže přecházím na jednožilové solární kabely o větších průměrech. Má to ovšem své nevýhody a to že jsou solární kabely příliš drahé a i velké do lišty. Poradil by někdo nějaký třeba eshop s dvoužilovými kabely větší jak 1,5mm? Jinak na svém ostrovním systému pořád pracuji a stále si myslím že není připraven k prezentaci tady na fóru :) . Dík
bSir
Příspěvky: 101
Registrován: sob bře 12, 2011 9:26 pm

Re: Rozvody DC

Příspěvek od bSir »

V elektru bezne maji dvouzilove vodice od 2,5cm2 nahoru oznacene jako "reproduktorove" - pouzivaji je HiFisti. Akorat sou krapet drazsi bo maji pruhlednou izolaci "na efekt".
JiříK
Příspěvky: 1022
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Rozvody DC

Příspěvek od JiříK »

Jakékoliv lankové kabely až do průřezu nějakých 25mm2 v každém lepším velkoobchodě s elektrem. Zlín: Elkov, Rexel, Janča Brno: Aspera, Exel, Elkov, Elmo, prostě kdekdo. Nečekejte ale, že to bude mít v malém krámku se žárovkama někde v obci 5000 živých duší! A ceny jsou vesměs nelidové, za 6mm2 jsem platil nějakých 22 korun...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek