Setkání Sluneční blesk III.

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od střídač »

Přátelé voltaici,

předešlé setkání bylo s podtextem poznávací. Nastal čas na setkání s úderným názvem pracovní.

Termín: 10:00 hod 26.04.2014.

Místo a podmínky dle minulých zvyklostí

Poplatek: 200,- (občerstvení 50.-, oběd 150.-) je třeba alespoň částečně nahlásit provozovateli počty k zajištění prostoru a krmně. Případně veřejně přislíbit účast.
Číslo účtu: Ostrozrak družstvo 2500350487/2010 Fio banka, a.s.
S platbami mám administrativní starosti, vítám přísliby.

Termín pro úhradu nebo příslib: nejpozději do 20.04.2014.

Pokud nás bude méně než 5. zajistím vrácení peněz zpět na účet z něhož byly peníze odeslány. Pracovní setkání se nekoná!

Program:
Jsme již velcí kluci co si dostatečně pohráli s domácími hračkami a nastal čas posunout události směrem k organizované cílevědomosti.
Cílem je vytvoření okruhu realizátorů pro:
malé instalace,
velké instalace.
Konkretní představy přednesu.

Přijďme se o tom popřít.
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od JML... »

A kde?
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od střídač »

JML... píše:A kde?
Místo: http://www.hotelsolitaire.cz/hotel/uvod dobrý příjezd z dálnice i okresní komunikace. Parkovací prostory dostatečné. Pro snazší orientaci doporučuji shlédnout animovanou mapku na stránkách.
Pro vlakaře přijedu na nádraží v Olomouci (09:00-09:30), dají-li vědět.
Palča
Příspěvky: 51
Registrován: sob čer 25, 2011 8:44 pm
Bydliště: Přerov

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od Palča »

Rezervuji si místo v kalendáři a přijedu Priusem, dovezu na skouknutí, co si řeknete (přijímám návrhy na fóru i mailem). Naštěstí to mám skoro za rohem. Komu by nejel rozumně vlak do Olomouce, svezu ho z Přerova. Těším se na odborné diskuze.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od mypower.cz »

Bude-li zájem, bude-li videoprojekce a notebook připojený k intenetu a videoprojekci, případně i vhodné ozvučení, můžu přispět materiály, které jsem použil na přednáškách v Praze a Brně. Asi 30-60 minut výklad o svých >3 letých poznatcích a zkušenostech v domě bez přípojky k DS.

Bude-li zájem (2), připravuji i spíše IT zaměřené přednášky o současné a plánované softwarové infrastruktuře mypower.cz. Pokud by i toto zajímalo, nejsem proti.

Ad ozvučení: bylo by to (s ohledem na zkušenost z minula) obecně vhodné s nějaký bezrátovým mikrofonem, kvůli tomu aby nevznikalo více překřikujících se skupinek a aby bylo i na protější straně místnosti rozumět.

Pokud by se podařila sehnat i kamera z důvodu pouštění různých náčrtků do projekce, tak by to bylo snad úplně úžasné.

Navrhuji na tomto srazu také povolit fotografování vzhledem k tomu, že nechápu za co bychom se měli stydět/schovávat a myslím si že když by se na fóru později objevily fotky, tak by mezi nás mohlo v budoucnu přijít ještě více lidí. Pokud tedy střídač, co by pořadatel souhlasí, tak ti, kteří nebudou výslovně chtít být fotografováni, si na tričko dají cedulku NO FOTO a pozdrží se tak nějak v houfu u sebe :) a já například u fotek, které nafotím já osobně, zajistím vhodné oříznutí, či nefotografování. Nejde o focení jednotlivců, ale spíše ukázat, že jsme normální lidi, jaká atmosféra panuje na našich srazech a že umíme pořádat profesionální odborná setkání, které mají smysl a přináší užitek.

Vše co jsem teď napsal jsou návrhy, záleží na pořadateli.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od střídač »

Vezmu to od konce.

Na pořadateli naprosto nezáleží, záleží výhradně a jenom na účastnících.

Je pravdou, že minule to mělo k organizovanosti daleko. ALE. Přišlo mi přijatelnější pokec ve skupinkách, než abych moudře ORGANIZOVAL.

"povolit fotografování". Aby bylo možné něco povolit, muselo být něco předtím i zakázané. Nedovolil bych si cokoli zakazovat. Tudíž ano, fotografujme se a množme se. Kdo nechce být zvěčněn, má dvě možnosti. Upozornit na to výrazným znamením, nebo nepřijitím.

S ozvučením, ani s videoprojekcí jsem nepočítal. Naopak jsem počítal s drobnou disciplinovaností a papírem. Ale ano, je to chyba. Pokud kdokoli pomůže, jistě to jako kolektiv uvítáme, jinak nasadím páky a něco zajistím. Času zatím dost.

Přednášky ANO, ANO neb je to pracovní setkání. Snad jen, přednášky by měly být volnější, spíš diskusní. Pokud mohu upřesnit, těžiště by mělo být na "IT zaměřené".

Pevně věřím, že budou i další přednášející. (kybos.....)

Snad jen drobné upřesnění. Stávající problémy jsou vyčerpány. Je třeba nových impulsů. Dodejme je.

Mám příslib Slovensko 2x. Tudíž počet splněn.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od matej »

Slovensko samozřejmě 3x. ;-)
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od tomas »

střídač píše:
JML... píše:A kde?
Místo: http://www.hotelsolitaire.cz/hotel/uvod dobrý příjezd z dálnice i okresní komunikace. Parkovací prostory dostatečné. Pro snazší orientaci doporučuji shlédnout animovanou mapku na stránkách.
Pro vlakaře přijedu na nádraží v Olomouci (09:00-09:30), dají-li vědět.
RegioJet by mi z Třince přijel do Olomouce až v 9:47. Dřívějším bych tam byl zase moc brzo už v 7:47.
Mohli by jste počkat těch cca 17 minut na mne? Jak dlouho asi trvá cesta od nádraží do toho hotelu? Pokud to nejde tak bych přijel u v 7:47.
V kolik to asi bude končit? Nazpátek mi to jede v: 18:11, 20:11, 22:11, 23:11.

Případně nejede někdo autem přes Třinec nebo z okolí, že bychom se složili na cestu?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od Frenky »

střídač píše:Přátelé voltaici,

předešlé setkání bylo s podtextem poznávací. Nastal čas na setkání s úderným názvem pracovní.

Termín pro úhradu nebo příslib: nejpozději do 20.04.2014.

/b]
Frenky se taky chystá na cestu, takže si pane střídači napiš +1 ks. Penízky dám na místě, nebo v pátek u Honzy v Hradci.
Na přednášky se těším a na práci také.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od střídač »

tomas píše:RegioJet by mi z Třince přijel do Olomouce až v 9:47.
Jasný, beru na vědomí a čekám. Pozor, změna auta: červená Fabia Junior. Junior má vždy nárazníky v přírodní pouliční černi. Odhaduji, že tak vznešené auto tam bude jen jedno.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od střídač »

Přátelé voltaici,

netušil jsem, že focení je problém.
Za sebe. Focení jako takové rád nemám a již vůbec né aby výsledky kolovaly po internetu. Z druhé strany mi to nebrání v účastích.

Učiňme kompromis: Na závěr uděláme několik grupáčů. Kdo se účasní, účasní se, kdo se neúčastní, neúčasní se.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od mypower.cz »

Přátelé voltaici, po zvážení jsem dospěl k názoru, že kdo má problém s focením, nechť mě osobně do SZ nebo zde veřejně napíše skutečný důvod proč se cpe na setkání, kde ho může vidět kdokoliv kdo se na sraz přihlásí a zaplatí (manželka, zaměstnavatel, soukromý detektiv nasazený manželkou, pracovník tajné služby ČR, NSA, ERU, SEI, PČR, NTZ, ČEZ, EON, PRE, KSČ, ODS, SSM, UPS, MSN, FCB, WTF) a jakým přínosem bude on sám na setkání Sluneční blesk III, včetně všech bodů, které komunitě přednese a bude na pracovním setkání takto pro komunitu užitečný.

Upozorňuji, že pokud na akci budu, fotky pořídím, počítejte s tím. Je to akce zaštítěná MyPower.CZ, pokud to je soukromá akce, kde se fotit nesmí (jen venku někde, kde absolutně není vidět atmosféra na setkání), pak to respektuji, ovšem takovou akci nenavštívím a nemá to s MyPower.CZ, ani svobodou, otevřeností, sdílením informací ani nezávislostí nic společného. Tento server ale není a nikdy nebude o nesvobodě, uzavřenosti, nesdílení a závislosti a už vůbec ne cenzuře.

Takže za sebe. Pokud se zůčastním, fotím a to jak atmosféru, tak případné náčrtky, plánky, momentky z diskuze. Pokud nebudu moci nafotit, pak akci nepovažuji za důležitou pro MyPower.CZ.

A abych to zjistil, zdali se osobně zúčastním a zdali to je akce MyPower.CZ nebo není, podle toho se na ni cpát buď budu, nebo nikoliv, tak jsem připravil anketu na toto téma, kde platné hlasy vyhodnotím 5 dnů před srazem, platné budou pouze hlasy těch, kteří se zůčastní a já tak alespoň zjistím, zdali tyto akce jsou chápány jako otevřené, nebo jako soukromé a uzavřené.

Doufám, že se nepletu a potvrdí se mi obvyklá skutečnost, že ti, kteří se chtějí nejvíce skrývat a kladou překážky budou spíše jednotlivci, kteří na sraz beztak ani nemají úmysl dorazit, kteří k tomu víceméně nemají adekvátní důvod se schovávat a pro akci nebudou až takovým přínosem.

Edit: Nepletu a potvrdila.
JJ_SZJVSCH
Příspěvky: 34
Registrován: stř úno 20, 2013 2:12 pm

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od JJ_SZJVSCH »

Ahoj,

také se hlásím. Pojedu z Prahy pravděpodobně vlakem. Pokud by se někdo našel z Prahy kdo chce jet autem, tak bych se přidal.
antea
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 10, 2013 5:09 pm

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od antea »

Závazně Majetín 1x (Můžu vzít až 4 osoby z Olomouce , když bude třeba). Zaplatím na místě. Těším se. Petr
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

mám dotaz na organizátora zmíněného setkání : jde o setkání realizátorů (instalatérů) , nebo i kutilů jež nejsou potenconálními realizátory či klienty ?

Nevleze-li mi něco na onu sobotu tak stejnak na 99% přijedu :D ... opět ssebou na výlet vezmu LiFe :lol: .

Elektronům zdar *cloud*

P.S. focení mi nevadí - nebude-li použito k nekalým praktikám :? .
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
dedo2
Příspěvky: 135
Registrován: úte úno 14, 2012 7:47 am

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od dedo2 »

Zdravím abrams-Nevleze-li mi něco na onu sobotu tak stejnak na 99% přijedu ,ale ved to bolo dnes,či nie?
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Bydliště: Kvasice

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od jose »

Nie. Bude to přesně za měsíc. Mám rodinné povinnosti, takže nepřijedu...
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od RCZf »

Ostrava zavazne 2X
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Bydliště: SK

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od jarík »

ked všetko vypáli tak ako má, rád sa s Vami znovu stretnem :handshake2:
JJ_SZJVSCH
Příspěvky: 34
Registrován: stř úno 20, 2013 2:12 pm

Re: Setkání Sluneční blesk III.

Příspěvek od JJ_SZJVSCH »

Tak bohužel je mi to líto ale z rodinných důvodů se nemohu zúčastnit. Snažil jsem se to do poslední chvíle zvrátit ale rozhodnutí jsem musel udělat včera.
Takže si to tam užijte.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek