Olovo nebo LiFePO

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Olovo nebo LiFePO

Příspěvek od JiříK »

PavelR píše:Střídač: NICD ani nove? proc skrz horsi ucinnost?

Pokud by zakladatel uvazoval NICD mohu dat kontakt na firmu kde je repasuji a uz jsem od nich dvakrat aku bral a zatim nebyl problem.
Proč ne nové? Protože nejsem schopen je zaplatit! 12V/100 Ah vychází na 25 000 bez daně. Pokud se pletu, nechť mě znalejší opraví...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Reputace: 8
Bydliště: Ostrava

Re: Olovo nebo LiFePO

Příspěvek od RCZf »

PavelR píše:Střídač: NICD ani nove? proc skrz horsi ucinnost?

Pokud by zakladatel uvazoval NICD mohu dat kontakt na firmu kde je repasuji a uz jsem od nich dvakrat aku bral a zatim nebyl problem.
Nove NiCd ne protoze jsou drahe a rozdil ceny novych NiCd a LiFePO uz hovori pro LiFePO
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: Olovo nebo LiFePO

Příspěvek od střídač »

JiříK píše:Protože nejsem schopen je zaplatit! 12V/100 Ah vychází na 25 000 bez daně.
Protože NiCd mají malou účinnost a velkou cenu, čímž se stávají významně horší než LFP. Pochybuji, že horší je lepší varianta.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Olovo nebo LiFePO

Příspěvek od vata »

JiříK píše: Proč ne nové? Protože nejsem schopen je zaplatit! 12V/100 Ah vychází na 25 000 bez daně. Pokud se pletu, nechť mě znalejší opraví...
Opravila bych na 12/200Ah, to příjde na těch cca 25. Přičemž těch 200Ah z nich skutečně bez následků dostanete. Ale o tom jsme tu už napsali megabajtů textu.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Olovo nebo LiFePO

Příspěvek od PavelR »

Jo tak ja myslel ze bylo narazeno na neco jineho nez na cenu nove NICD jsou vskutku drahy. Učinnost jde v nasich meritkach upanelovat ... ja mam NICD a nemenil bych.

Vyhody Lifepo jsou jednoznacny. Jedina vec co se mi na nich nelibi je nutnost balancovat. Kazdopadne do nich pujdu v budoucnu az doslouzi stavajici nicd a jine nepujdou sehnat.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Olovo nebo LiFePO

Příspěvek od JiříK »

Z čehož vyplývá-jedu NiCd i olovo (které tiše trpím). K LiFePo zatím nemám důvěru(=nemám na něj). Ale s NiCd jsem teda spokojen maximálně, jen by to chtělo ještě-ještě-ještě VÍÍÍC!!!
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Olovo nebo LiFePO

Příspěvek od PavelR »

JiříK: Jak to mas zapojeno? NICD a olovo maji jine rozsahy napeti...

edit: kdyby na to doslo ja bych na LFP aji mel ale asi by to chtelo aji jiny regl nez co mam (regl nerdzi nejak zvlast presne napeti ale s nicd me to neva) + balancery ...
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Olovo nebo LiFePO

Příspěvek od JiříK »

PavelR píše:JiříK: Jak to mas zapojeno? NICD a olovo maji jine rozsahy napeti...

edit: kdyby na to doslo ja bych na LFP aji mel ale asi by to chtelo aji jiny regl nez co mam (regl nerdzi nejak zvlast presne napeti ale s nicd me to neva) + balancery ...
Jednak mám dva systémy, jeden je pouze NiCd, druhý je olovo s podporou NiCd. Ten druhý systém jede prioritně olovo a pokud nestíhá, což je typicky víkend, připojím prostě sadu NiCd. Žádná automatizace, vše ručně. Olovo vesměs vyřazené autobaterky. Sic nestartují, ale u mě ještě půl roku až rok poslouží.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek