Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Diskuze na téma regulátorů TriStar Morningstar
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm
Reputace: 1

Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od TyTycko »

zdravím ,
mám tu MPPT 60A a přestal mi fungovat LAN port.Nabíjení funguje normálně.Tristar jsem zkoušel odpojit od panelů,od baterií,dokonce i batery sezne,nechat ho cca 15min bez proudu a stále mi nechodí LAN.LED levá na konektoru svítí ,pravá občas téměř pravidelně problikne ale to je celé.
Zkoušel jsem ho najít i na základní defaultní adrese jestli se mi nesmazal nabo tak něco ale nikde neni k nalezení.Mám ho připojený jen k PC přes router,zkoušel jsem i napřímo s PC - bez výsledku.SW MSview ho taky nenajde.Ping také nulový.
Jak ho dostanu do základu bez LAN ??? Má někdo nějaký nápad? Nerad bych ho hned zasílal na reklamaci.Díky za jakoukoli pomoc.
Ještě doplním že mi přetížením nejdříve odešel měnič,protože se mi kousl motor od čerpadla a trochu pobouchali 6xmosfety,2xtransily a 6x odpůrky na gate.Souvislost by to ale mít nemělo,žádnou v tom nevidím.Tak nějak v tu dobu umřela komunikace +-
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od solárník »

Nějaká přepěťová špička něco zlikvidovala.
Zkuste vypojit LAN z Tristaru a zapojit na ní něco jiného, jestli pojede ping. Abychom měli 100% jistotu, že je to opravdu v Tristaru.
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm
Reputace: 1

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od TyTycko »

Však sem tohle všechno vyzkoušel.Ping = vypršel časový limit žádosti.Skenováno na mojí síti IP scanerem (192.168.111.101) = 0 .Najde jen IP PC(192.168.111.10).Skenováno na default (192.168.0.50) = 0.(najde jen lokalni IP PC(192.168.0.10) .Jediný co jsem netestoval je reset tristaru do defaultu,ale jen protože to numim:-(.
Odešel někomu už takhle Tristar ?
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od vata »

Myslím, že solárník navrhoval vyzkoušet kabel :) V kabelech a konektorech se občas skrývají pěkné záludnosti... Moje SDS v rozvaděči má např. pozichrovaný LAN kabel sirkou v konektoru a od té doby žádné potíže se záhadnou nestabilitou připojení :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od brumlaj »

no vidíš vato, a nás přesvědčovali, že RJ45 je lepší řešení než šroubky. Pravda, v izolované krabici, ale zato do venkovního prostředí. Inu jak říkám, jiný kraj, jiný krav.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm
Reputace: 1

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od TyTycko »

No je pravda ze ten modrej patch kabel co má délku asi tak metr jsem tam měl vždy pripojenej.No už je to fakt poslední věc která může bejt v háji.Kablík je celkem novej,no o víkendu to testnu,nemam to zrovna blízko.Když to nepůjde, tak to hold demontuju a poslu někam na reklamačku.Ach jo,ani na dálku nevidím jaké je napětí, proud a tak.Nebo tam hodím hotovej mikrolog2 s bočnikama, ale to je na dlouho,nemam to zkalibrovany.
Díky za názory....
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od solárník »

Ano tak jsem to myslel - vyzkoušet kabel, lépe řečeno to samotné LAN připojení. Vždycky totiž bývá v ethernetu ještě něco po cestě - právě ty kabely a switch. I když je kabel dost nepravděpodobný, tak to může být i výstup switche/routeru, nebo odkud je ta LANka tažená. Sice jste psal, že jste to zkoušel připojit přímo, ale nejsem si jistý, že by to fungovalo bez použití překříženého kabelu, který jste asi nepoužil. Málokterá zařízení to umějí detekovat a přizpůsobit se na přímé připojení do PC normálním nepřekříženým kabalem.
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm
Reputace: 1

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od TyTycko »

Notebook má siťovku která má Mdix auto,takže křížení by měl zapnout.Pokud bude v háji kabel,tak mi to ale moc nepomůže :-).Jinak jak jsem uvedl,tak jsem měl tristara zapojenyho přímo do notebooku tím modrým patch kabelem a zkoušel sem to i přes router po lan portech jestli si tam pingnu.Se zapnutým DHCP i bez.Bohužel nic.No uvidím o víkendu.....
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od vata »

Zdravím, tak jsme to přivolali i ke mě - dnes v 18:38 vydoloval ValcLogger z Tristaru poslední vzorek, načež Tristar zmizel z dohledu. Dost mě to vyděsilo, samozřejmě obligátní restart a nic :(
U mě to ale vypadá na síťový spoj - jednak jsem jej sama opatřovala konektory, takže jsem si vědoma té spousty kompromisů, jednak se nepřipojil ani noťas zapojený místo TS. No, zítra to přecvakám a dám vědět. Nacvakávání UTP konektorů mě značně nebaví, takže už tuším, v jaké budu zítra náladě :( Můj běžný výkon v této disciplíně je 1:4 (dobrý konektor ke zmetkům), takže kabel se pomalu zkracuje, zásoby konektorů se tenčí a frustrace roste...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od brumlaj »

Zapojit noťas s dobrým kabelem do portu switche, kam Ti mířil TS jsi zkoušela? S jakým výsledkem? A pokud by nefungoval, tak resetovat switch. Až zase bude nějaký sluneční blesk, tak vezmi s sebou kleště, konektor a kus kabelu (používáš drát(solid), nebo lanko(stranded)?) určitě se najde důvod nepřijatelné zmetkovitosti.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od vata »

Na druhém konci kabelu je Mikrotik router, u kterého je reset vyjádřením krajního zoufalství, tak daleko ještě nejsem :)
Důvod nepřijatelné zmetkovosti je ve mě :) Jsem nepřijatelně nezručná na jakékoliv práce vyžadující šroubovák nebo kleště. Kabel je lanko, možná je kousek problému i v krimpovacích kleštích (jsou to takové ty šunty za dvě stovky), a možná i v kabelu, který má hnusnou tuhou vnější izolaci. Jenže ten kabel je dlouhý asi 15m a vede z routeru až dolů do rozvaděče, a vyměnit jej by pro mě byla práce na celý víkend... Na noťasu se nerozsvítila ani ledka lan, ostatně ani v TS nesvítila, takže jsem si docela jistá, že je to v káblu. No, zítřek ukáže.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm
Reputace: 6

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od JML... »

Nekolikrat jsem nefunkcni ethernet kabel "spravil" znovu domacknutim rj45 v krimpovacich klestich, aniz bych musel davat novej. Ani tester kabelu neprotestoval. Takhle opravene kabely slouzi dodnes. Vyzkousej, treba to pomuze.
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od PavelR »

jiz nekolikrat jsem ozivil nefunkcni utp kabel cvaknutim na jine ve 100mb pary. sice je to amaterismus ale nemusel jsem menit kabel. Dokonce jsem jednim utp tahl i dve oddelene site svete div se funguje to do ted.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od brumlaj »

vata píše:Na druhém konci kabelu je Mikrotik router,
tak ten noťas zanoř dobrým kabelem přímo do mikrotiku. Ať máš jasno zda kabel překrimpovávat. Výměna dobrého konektoru za lepší nic neřeší. Ale je možné, že je mikrotik v nepřístupném místě (už jsem viděl hodně lidí, kterí cpou elektroniku tak aby se k ní nedostali a pak se diví ;-) ) Kde máš mikrotik a jak je napájený?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm
Reputace: 1

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od TyTycko »

No držím všem palce,aby to byl jen kabel,včetně mě.......
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od vata »

Takže u mě to nakonec kábl nebyl - odešel port switche routeru :( Stejně jsem si to martirium s přecvakáváním neušetřila, protože jsem, stejně jako PavelR vedla v jednom káblu dvě linky, teď jsem to musela nacvakat na jedinou a rozvedla jsem to dalším switchem. Tristar je naštěstí v pořádku, chválabohu. Router - no, půjde na reklamaci, co s ním...
TyTycko - a ledka síťového rozhraní v TS svítí, když jej spojíte s nb napřímo?
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm
Reputace: 1

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od TyTycko »

No právě že svítí ! Levá furt,pravá jednou za cca 5 vteřin problikne.Proto sem to původně nepřipisoval tomu že to může být vadný kabel ,ale může bejt načatej ! Sám tedy tomu nevěřim,spíš se připravuju na reklamaci.
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm
Reputace: 1

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od TyTycko »

Tak jsem testoval.Výsledky nic moc.Mam tristar asi trtošku načatej.Jediný s čím komunikuje napřímo je můj notebook.Jakmile dám něco mezi jako switch nebo router komunikace jde do háje - občas se stane že ho pingnu s cca 500ms latencí ale ne přes klasickej ping ale přes advanced IP scanner.
Nemáte někdo ponětí jestli na rozhraní LAN tristaru jsou nějaké transily ,varistory nebo tak něco co by mohlo být nakřáplý?
Vidím hold souvislost s tím jak mi odešel měnič a jak říkal "solárník" - Nějaká přepěťová špička něco zlikvidovala.
chjo.....
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od Pan Taum »

Napiš si ticket do morningstaru http://morningstarcorp.force.com/?cu=1& ... Us&l=en_US třeba ti něco poradí.
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm
Reputace: 1

Re: Problém Tristar MPPT 60A - nejde LAN

Příspěvek od TyTycko »

Tak jsem napsal,uvidíme jestli odpoví a co ..........
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek