TS-MPPT-30 - novinka od MorningStar

Diskuze na téma regulátorů TriStar Morningstar
Odpovědět
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

TS-MPPT-30 - novinka od MorningStar

Příspěvek od miroc »

MorningStar ohlasil dostupnost TS-MPPT-30. Ako vyplyva z typoveho oznacenia,
Ide o 30A mppt regulator. LAN zrejme mat nebude. Vyrobca ale slubuje nizku cenu. Ak to dodrzi, myslim ze vzhladom k doterajsim skusenostiam s kvalitou si aj tento typ najde svojich fanusikov. Osobne by som privital skor 80 A typ...
Cenu zatial nepoznaju ani distributori.
http://www.morningstarcorp.com/en/tristar%20mppt
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: TS-MPPT-30 - novinka od MorningStar

Příspěvek od solárník »

I já bych radši 80-100A typ.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: TS-MPPT-30 - novinka od MorningStar

Příspěvek od tomas »

Já bych zase uvítal něco na vyšší napětí, 150V na vstupu je málo pro větší ostrovy na domech. Těchto regulátorů na malé napětí a velké proudy je už spousta. Vstup nejlépe od cca 250V až 1000V, proud stačí do cca 15A pro jeden MPPT vstup, výstup nastavitelný od 230V do cca 500V pro LiFePo4 akumulátory. Volitelný společný - pól vstupu i výstupu regulátoru pro případné amorfní panely a další technologie panelů. Integrovaný PI regulátor s PWM výstupem na SSR pro zužitkování přebytků. Vstup pro externí snímač proudu do akumulátoru. Vstup pro informaci z balancérů že došlo k nabití libovolného článku a je nutné omezit nabíjecí proud atd...
Potom by se dali použít LiFePo4 akumulátory z elektromobilů a také přímo frekvenční měniče pro generování 230Vac (i 3x230V pro motory) bez měničů napětí. Malé proudy - malé ztráty, levné kabely, jednoduché balancování článků atd... prostě tak jak to je v elektromobilech.
Jednoduchá předělávka nebo doplnění stávajících On-grid elektráren o ostrovní provoz atd...
Jestli Tesla udělá tu giga továrnu na akumulátory do elektromobilů a ty zlevní o slibovaných 30%, tak se to asi stejně v ostrovních systémech přesune směrem do vyšších napěťových hladin aby se dali používat i tyto akumulátory.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: TS-MPPT-30 - novinka od MorningStar

Příspěvek od brumlaj »

tomas píše:Já bych zase uvítal něco na vyšší napětí,
už existuje ve verzi do 600V, je na trhu, ale ta pálka. No a to šťouchání od balancérů také zvažuji jak udělat elegantně.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek