co je to za typ baterie?

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: co je to za typ baterie?

Příspěvek od mobilik »

Dalsi problem je ze autom nezajdem blizko k baterkam, trebalo by dlhe kable a tie kupovat zial nechcem, kedze penazi nieje nazvis... A baterky su pospajane ulozene konecne na miesto, tiez nic moc vsetko rozoberat a preniest ich k autu. Skusim nad tym popremyslat.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: co je to za typ baterie?

Příspěvek od Roger »

To uz bys je mohl nalozit do auta a odvezt k zasuvce a tam dobijet. I kdyz na desulfataci se doporucuje je pred smrti uvarit vysokym proudem, C/5?

Ad draty: nevim kudy nevim jak daleko, ale zkus navstivit kovosrot. Ja jednou startoval asi takto: zelezem jsem propojil zeme a dratama co jsem sehnal pak kladne poly baterie, muselo byt vice lidi... Ale bacha zelezo ma vetsi ztraty nez med a hlinik. Onehdy jsem v podobnem podniku cumel, co tam opaleni lide nosi a kabelu tam meli MRAKY.

S trochou nouze a dreva by sis mohl pouzit i betonarskou kulatinu po stene chajdy, te tam najdes take hafo, kilo za 6-8 Kc :-)
ja ji pouzivam zase na trochu neco jineho :-)
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: co je to za typ baterie?

Příspěvek od mobilik »

To uz su take riesenia, ze fakt by bolo jednodusie nalozit baterky a nabyt ich normalne. Ale kde v byte v bytovke? To urcite nie... :roll: Nie, to skor skusim niekde zohnat poriadnu nabijacku a nabijem ich na mieste cez benzinovu centralu, ak ju rozbehnem a vydrzi par hodin aspon, lebo ta uz svoje za tych 15 rokov co ju mam svoje odsluzila. :mrgreen:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: co je to za typ baterie?

Příspěvek od mobilik »

Tak vizera to tak ze za par tyzdnov pribudne zopar panelov, cize budu konecne aspon 4 panely, myslim ze to uz bude stacit.
Na buduci tyzden nabijem baterky nabijackou. Este tyzden budu musiet vydrzat...
Čo bolo bolo, bude len horšie...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek