Seminář - Slunce pro běžného člověka

Pozvánky na semináře a přednášky nekomerčního charakteru se vstupem zdarma, dobrovolným nebo přiměřeným vstupem, s tématikou ostrovních a poloostrovních systémů, nebo obecně o soběstačnosti a nezávislosti. Reportáže z proběhlých přednášek.
Odpovědět
i4wifi a.s.
Příspěvky: 73
Registrován: stř črc 25, 2012 8:20 am
Reputace: 0

Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od i4wifi a.s. »

Zájemce zveme na přednáškově-diskusní seminář:

Slunce pro běžného člověka - aneb solární technologie pro každého

http://www.i4wifi.cz/Slunce-seminar/

Aktuální termín konání semináře:
středa 29. ledna 2014 - začátek od 13:00 hodin
přesný obsah a anotace - http://www.ev-power.eu/docs/web/2014/Se ... 140129.pdf

Zájemci se mohou přihlásit přes formulář na http://www.i4wifi.cz/Slunce-seminar/
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

moc rád bych přijel ... ale je to moc na rychlo :cry: . Tak snad příště ;) (nejlépe v létě :D ) .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od Frenky »

Tak jsem se právě vrátil z "hradu" neee, jenom z velmi pěkně vedeného semináře, které připravilo I4Wifi a jeho externí dodavatelé. Pravda nebylo nás tam moc, rektoři převýšili obecenstvo, ale o to lépe jsem se mohl dozvědět informace, které jsem potřeboval. Na úvod nás pan Sedlák seznámil proč raději montovat panely a ne pěstovat brambory. Měl jsem na něho pár výhrad, že pěstovat brambory a montovat panely se přece nevylučuje, ale myslím, že jsme si to dostatečně objasnili. :lol: Následovala přednáška pana Kolaříka o ostrovních systémech a jejich specifikách. (pilně jsem poslouchal, jestli třeba něco nedělám blbě - nedělám) :lol: Pak přišel kratičký blok s pánem, který má doma podobnou instalaci panelů na paneláku, jakou mám já. potěšilo mě, že má stejný právní názor na umístění panelů, jako já.
Po té jsem byl seznámen s produkty GridFree, dostal jsem odpovědi na své všetečné otázky od sličné paní Douděrové a konečně vím k čemu je to dobré. Před tím jsem spoustu věcí nevěděl. Po kávové přestávce následoval dlohatánánský blok o nabíjení LiFePo4, kde mě připadlo, že se postupně přidávali všichni lektoři a živě se diskutovalo o této problematice. Probíralo se nabíjení, vybíjení, skladování, balancování pasivní, aktivní, atd... Na fotce jsem pak zvěčnil vždy a všude opakované parametry pro používání liFePoY4 baterií. Pak se nám nějak ztenčil čas na dva poslední body a to je elktrokrasojízda na elektrokole a problematika elektroautomobilů. Takže jsem zjistil, že elektrokola mají motor nejenom v kole (předním i zadním) , ale i na středu uprostřed šlapek ::rolleyes:: Zjistil jsem, že elektroauto je vlastně auto normální, že jízda v něm je taky vlastně normální. Že se v elektroautě topí v zimně buď nezávislým naftovým topením (bufík), nebo elektricky do vody, nebo do spirály (etavira) a jiné další užitečné informace o nabíjení, nabíjecích stanicích, kabelech apod. Všechny elektroautíčka jme si prohlédly, pokochali se a trochu jsme se jim podívali i na střeva.
Na závěr podotýkám, že Fučík, ani jiný novinář ze mně nikdy nebude. :D .
Děkuji pánům a dámám z I4WIFI za vzornou prezentaci a co se mně týče, tak mě se to líbilo a já byl spokojen. Ještě jednou děkuji.

Frenky
pohled do sálu
pohled do sálu
Kolařík
Kolařík
P1290326.JPG
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
i4wifi a.s.
Příspěvky: 73
Registrován: stř črc 25, 2012 8:20 am
Reputace: 0

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka (29/1/2014)

Příspěvek od i4wifi a.s. »

Další fotografie z lednového termínu školení (29/1/2014) naleznete na odkazu níže:

http://i4wifi.blog.cz/1402/skoleni-slun ... leden-2014

Obrázek

Obrázek
i4wifi a.s.
Příspěvky: 73
Registrován: stř črc 25, 2012 8:20 am
Reputace: 0

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od i4wifi a.s. »

Nový termín školení je vypsán na středu 26.února 2014

Registrace zde ---- http://www.i4wifi.cz/Slunce-seminar/

Reagujeme na zkušenosti z nultého běhu a provádíme řadu vylepšení v organiziaci školení:

1) Ještě praktičtější zaměření přednášek
2) Větší prostor k diskuzi
3) Slevy na zboží pro účastníky
4) Neformální vědomostní test
5) Více občerstvení, kávy, čaje + oběd v ceně

Těšíme se na vaši účast.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od brumlaj »

i4wifi a.s. píše:3) Slevy na zboží pro účastníky
"nechci slevu zadarmo"(poplatek)
i4wifi a.s. píše:5) Více občerstvení, kávy, čaje + oběd v ceně
Kdybyste slevili a měli tam bar za peníze, věřil bych vám. Obíráte lidi o peníze(poplatek) a tlačíte jim něco co nemusí využít. Vezmou to třeba jen proto, že "nekupte to, když to je tak levné", nikoli proto, že by to bylo výhodné. O5 v tom vidím náznaky oblbování lidí.

Fakt jsme jako národ tak blbí, že ty obchodnické kličky ve způsobu prezentace nevidíme, nebo ještě hůř nám nevadí? Proč zde nebojují pravičáčtí bijci za to aby byla tato dotace zrušena? Proč mám platit v ceně vstupného něco co třeba nemíním využít a dle statistiky prodejce tím dotuji toho, který nabídky využije?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
i4wifi a.s.
Příspěvky: 73
Registrován: stř črc 25, 2012 8:20 am
Reputace: 0

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od i4wifi a.s. »

Admin se ptá:
Dobrý den, všímám si textu na http://www.i4wifi.cz/Slunce-seminar/ "Účast na semináři je zpoplatněna účastnickým poplatkem 800 Kč bez DPH.". Jaký přínos má tato komerční aktivita pro server mypower.cz? Děkuji za odpověď.

i4wifi odpovídá:
Účastníci semináře mají možnost podpořit provoz serveru Mypower.cz. O výši vybrané částky budeme informovat.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od mypower.cz »

Předpokládám, že stejně tak mají účastníci kurzu dobrovolně možnost kurs buď finančně podpořit, či nikoliv, a bez ohledu na tuto skutečnost se zůčastnit. Je tomu tak ? :)
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od PavelR »

Brumlaj : souhlas

Zacina to na me pusobit dojmem zajezdu pro duchodce ... ta reklama na slevu to je ale krasa. ale konkretni procento nenapisou. Kdyz pridate prohlidku nejakeho zamku a nejake to nadobi bude to komplet.
Takovouto prezentaci Vase firma pro mnoho lidi ztraci jmeno...

Ono by se to asi nevyplatilo kdyz by napsali ucastnici kurzu maji napr 5% slevu na odebrane zbozi....
bednar
Příspěvky: 79
Registrován: čtv čer 07, 2012 2:15 pm
Reputace: 3

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od bednar »

Víte, třeba já bych rád jel, zajímalo by mne to, ale ten účastnický poplatek mne tam přímo odrazuje. POZOR, ne jeho výše - no i když ?????, ale to že se v podstatě jedná o Vaši firemní prezentaci, reklamní propagační akci výrobků, které prodáváte a za toto bych měl ještě platit, byť s obědem a nějakou slevou, kterou si ale zase předem zaplatím.
Takto ne, zatím děkuji.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od Roger »

Nejak je potreba nesolventni cumily odradit... Kdo neco nekdy organizoval, za sve prostredky, vi sve:)
Proc by na to mel poradatel doplacet? Ctenari tohoto fora jou zase asi se znalostmi uz dale, takze...

Me by jen zajimalo, jak ta FVE prospeje beznemu cloveku (ktery ma DS anebo je v dosahu), stale mi to nevychazi :-)
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od střídač »

Tak jsem se začetl do programu semináře a vskutku jen účastník ducha mdlého může investovat 800+DPH. Na stálici Kolaříka netřeba upozorňovat. Těším se na něj v jiné příležitosti.

Připadá mi to jako přečtení knížky o marketingu. Jednou nalákat zadarmo a pak kasírovat na prodeji předražeností. Vskutku jak zájezdy pro důchodce.

Tímto u mne pořadatel již tak nízkého mínění poklesl.

Sna si mohu dovolit jeden příklad za všechny Montovat panely nebo pěstovat brambory? . Kdyby šlo opravdu do tuhého, tak není volby než brambory. Na semináři to zcela určitě bude jinak. Tento podraz je jistě jen jeden z mnoha.

Chápu, ale u mne jsou v kladbě.
Fazole
Příspěvky: 74
Registrován: stř srp 01, 2012 1:10 pm
Reputace: 0

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od Fazole »

Dobrý den, půldenní školení se zaměřením na provoz aku LiFeP04 dělá taktéž jeden obchodník u Rossenheimu. Za zálohu vám zapujčí na vyzkoušení aku domů. Je samozřejmé, že nevybírá žádný poplatek, to jen hloupý češi platí. Obchodník je od toho aby vydělal proto když někdo chce zapalatit, proč ne.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od PavelR »

Rogere: proc by mel poradatel doplacet ? protoze je to castecne prezentace jeho zbozi a nabidka nejake slevy .... tak me napada co asi dostal admin za moznost prezentace komercni akce tady na foru.

Pro me je FVE trebas takove hobby. To je jako bys napsal na foru pejskaru " lidi proc mate psy nejak nechapu k cemu vzdyt z nich neni zadnej uzitek " za 800 bez DPH mas jedinecnou moznost zjistit proc ....
Uživatelský avatar
JML...
Příspěvky: 156
Registrován: úte lis 06, 2012 12:33 pm
Reputace: 6

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od JML... »

Také si myslím, že pro zdejší osazenstvo (pro většinu) je účast na semináři spíš na straně přednášejících než na straně posluchačů, alespoň z hlediska praxe a zkušeností s provozem svých FVE.
Minulý týden proběhl v Akademii soběstačnosti seminář na téma Ostrovních elektráren a tím spojené soběstačnosti, kde posluchači byli z řad nijak moc políbenými můzou fotovoltaiky, tam je úrodná půda. Proběhla dlouhá diskuze od legislativy až po praxi s provozem.
Tak přikládám dvě fotečky aby Martin a Filip viděli jak jim to na té druhé straně sluší.... :mrgreen:
akademie-martin.jpg
akademie-filip.jpg
Investicí do FVE chci ušetřit, né okrádat národ na odpustcích za výkup a nějaký barevný bonus!
2.8kWp + Vertex/InfiniSolar 3kW + 100Ah 48V LiFeYPO + A20mikroserver = moje FVE
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

drahá i4wifi a.s. , Váš záměr je chválihodný , leč pojatý poněkud chladně kalkulovaným byznysem :( .
1. prostory pro ono školení si musíte sami od sebe pronajímat ?
2. k obědu stravenka ... to jako že budu muset běhat po okolí a hledat stravovací zařízení kde ji směním za jídlo ?
3. poplatek 800,-Kč + DPH není příliš lidový , jářku .

Příjemější pojetím semináře by Jste moc nezkazili :
- Seminář se bude konat pod střechou - bude-li pěkně tak veňku
- K občerstvení bodou chlebíčky , nealko , káva a k obědu pizza
- vlezné 150,- Kč , kdo zaplatí více :arrow: XX%-ty z rozdílu podpoří provoz MyPower.cz :yes: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
havran
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 30, 2012 4:32 pm
Reputace: 0

Re: Seminář - Slunce pro běžného člověka

Příspěvek od havran »

Přišel mi mail s pozvákou na další seminář:

Vážený zákazníku,

venku svítí slunce a přicházejí krásné jarní dny. Chci vám tímto popřát, abyste si co nejvíce užili nadcházejícího jara a léta.

V i4wifi přemýšlíme, jak ještě lépe pomoci našim zákazníkům žít lépe.
Jednou z cest je hledání úspor a šetření elektrické energie.

Víte, jak vám slunce může pomoci s úsporami v běžném životě?

Pokud vás tato otázka zajímá, přijměte prosím moje pozvání na vzdělávací seminář "Slunce pro běžného člověka - aneb solární technologie pro každého".
http://www.i4wifi.cz/Slunce-seminar/

Nejbližší termín konání semináře je ve středu 2.4.

[message truncated]
=========================

Nevím jestli tam jít, nebo zda jsou to vyhozený peníze za sebe-propagaci obchodníků.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek