Kolísanie U a jeho stabilizácia

Měniče značky MeanWell
Odpovědět
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm
Reputace: 16

Kolísanie U a jeho stabilizácia

Příspěvek od 007ToMMaS »

Zdravím, chcel by som sa spýtať ako by ste riešili stabilizáciu výstupného napätia? Keď pripojím na môj meanwell spínaný zdroj ktorý si odoberá z meniču pulzne tak to pociťujem na tom že mi blikajú svetlá. Je to dosť nepríjemné také blikanie svetiel :evil: Ďakujem za rady.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Kolísanie U a jeho stabilizácia

Příspěvek od vata »

Zdravím, pokud máte na mysli rušení DC okruhu, tak já to trochu zmírnila masivním feritovým jádrem navlečeným na přívod měniče a pak kapacitou na DC okruhu. Úplně to to ale vyřešil až měnič Victron - ten žádné pozorovatelné rušení do DC negeneruje.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm
Reputace: 16

Re: Kolísanie U a jeho stabilizácia

Příspěvek od 007ToMMaS »

Mám na mysli striedavé napätie. Pripojil som si merací prístroj do zásuvky kde mám zapojený notebook a skáče to od 228,3V až po 237V. Skúsim pozrieť nastavenia meniču. Možno tam čosi pôjde ešte nastaviť. Svetlá blikajú v závislosti od toho čo robím na notebooku.... Každý jeden ťuk do klávesnice sa rovná jednému bliknutu. Nemôžu to spôsobovať dlhé prívodné vodiče do meniču? Sú asi 2m dlhé a je tam 4x8mm2 káblu. Ale zas teraz nemám neviem aký odber. Teraz max do 15A.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Kolísanie U a jeho stabilizácia

Příspěvek od matej »

Tá masívna tlmivka by mohla pomôcť aj na výstupe meniča - na fázovom vodiči. PC zdroje, a hlavne notebookové, odoberajú veľmi neharmonický -špicatý prúd, ten zrejme mýli menič. Musíme to vyhladiť, najjednoduchšie tou tlmivkou, alebo veľkým zvitkovým kondenzátorom (>4,7uF/400V) na výstupe meniča - ten ale pravdepodobne zníži účinnosť meniča.
Pravda a Láska zvítězí!.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Kolísanie U a jeho stabilizácia

Příspěvek od brumlaj »

a co tak na světla, pokud už je nechceš předělávat na DC nedat vlastní měnič s mizivým výkonem?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek