Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Hoj, ve spolupráci se zdejsimi kolegy s prezdivkami drama a rongic jsem rozjel měření dalších FVE na MyPower.CZ. Jedná se o FVE Kokonín a FVE Březník.

Obrázek

Obě měření během zítřka jeśtě doladím, u Kokonína teď ze začátku bude problém s archivem, protože archiv je odladěný na 12V systémy, Kokonín je 24V. Chvilka sledovaní to vyřeší a nastavím to tak aby v archivu byly rozumné záznamy :).
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Reputace: 23
Bydliště: Příbor

Re: Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od rimi »

Ahoj, trochu nevypovydajici se mi zda mereni napeti na panelech (skoro jenom jako je / neni), spis by to chtelo proud.
Oddeleny prevodnik jsem zahlid trebas tu:
http://www.thermoprozess.cz/download//p ... ual_cz.pdf
Netusim, kolik stoji. Neresil to uz nekdo?
Jako bocnik pro mereni se da pouzit primo kabel, osobne mam na dratu k baterce poveseny analogovy merak s nulou uprostred a facha to hezky
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Zase az tak uplne nevypovidajici to neni.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Proud bude casem taky .. Data o proudu se uz archivuji z tech FVE, ktere proud meri, jen se proud na mypower nekresli, ale jakmile bude, bude proud z archivu mozne dokreslit ci dohledat v databazi i zpetne. Pokud je zajem mrknout na proud, tak staci kliknout na oranzovy nazev FVE - to jsou odkazy na konkretni FVE kde jejich majitele delaji velmi podrobne mereni vcetne proudu, teploty atd.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od drama »

Navrhuji u grafu mereni z Kokonina zmensit rozsah napeti na ose y na 24.5-28.9, ted tam neni vubec nic videt.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

upraveno, pri pristim renderovani se to projevi. Zmenil jsem to na 24 - 29 z puvodnich 18-32. pak jeste existuji grafy ve variante max, ty maji rozsah 18-60 (to jsou ty co jsou tady o prispevek vyse) a jeste existuji grafy typu min, kde Kokonin ma 25-28, coz jsem nastavil ted, puvodne bylo 22 - 30.

Jeste jsem taky upravil ty "LED ukazatele" na mypower.cz pod grafem, horni ukazuje linearne u_in 0-50V a spodni ukazuje u_bat linearne ted prenastaveno na 24-29. Pokud se najdou nejake jeste lepsi hodnoty limitu, sem s nimi, nastavim :)

EDIT: Hm, tak prenastavil jsem limit z 9-16 na 11-15 i u 12-ti voltových FVE. Pravda, je to fakt líp vidět. :repair:
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od drama »

Mám pocit, že se neměří kapacita kokonínské baterie spravedlivě. Kupř. při napětí 25.1V má méně barevných políček než baterie co má 11.68V. Není tam někde mezi dráty nějaký brouk?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

je to linearne .. od nastaveneho limitu ... do nastaveneho limitu. Muzu zmenit, ted je tam

Kód: Vybrat vše

...
    "fvleds"=>array(
      "u_in"=>array("max"=>"50","min"=>"0",),
      "u_bat"=>array("max"=>"29","min"=>"24",),
      ),
...
bitmapa:
ON
Obrázek
OFF
Obrázek

To bile napravo melo znamenat jakoze dobijeni/prebytek
zelena = ok, pohoda, elektriky je dost
oranžová = hele vypni to světlo dole v obyváku, když tam nejsi ..
červená = dolívání benzínu do centrály
černá = WTF.
kuky
Příspěvky: 46
Registrován: stř dub 20, 2011 9:30 pm
Reputace: 0

Re: Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od kuky »

Dotaz na MYPOWER asi mi neco uteklo nechapu mereni napajedla:nad grafem je bat.1=0ah pod grafem je bat 1 14.9 volt toto uz sleduji dlouho pres den bat.1 pise tusim i 20 volt?
kuky
Příspěvky: 46
Registrován: stř dub 20, 2011 9:30 pm
Reputace: 0

Re: Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od kuky »

OK OK no a to je to co mi uteklo taky pravda u toho furt nesedim.Diky za odpoved.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od drama »

mypower.cz píše:je to linearne .. od nastaveneho limitu ... do nastaveneho limitu. Muzu zmenit, ted je tam
Aha, neslo by to zmenit dle https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=5&t=49 a to tak, ze do 80% by to bylo zelene?
kuky
Příspěvky: 46
Registrován: stř dub 20, 2011 9:30 pm
Reputace: 0

Re: Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od kuky »

Chtelo by to v tom mereni KOKONIN roznout nejake policka do zelena .KOKONIN "umira" a napajedla sviti jak na prvniho maja.Dobrou noc.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

trosku jsem to zvedl, spodni limit je u kokonina ted 22.9, coz vychazi cca na 80% 12,45V * 2 = 24.9 = posledni jeste stale zelena ledka. Souhlas ?
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Měření FVE Kokonín a FVE Březník na MyPower.CZ

Příspěvek od drama »

OK, díky.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek