Jak otevřít tuto baterii Varta?

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...
Odpovědět
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Jak otevřít tuto baterii Varta?

Příspěvek od solárník »

Potřeboval bych zkontrolovat stav elektrolytu, popřípadě poměřit hustoty. Nerad bych to zničil. Poradíte někdo, jak to otevřít?
Obrázek
kocourluk
Příspěvky: 25
Registrován: pon pro 02, 2013 2:13 am
Reputace: 0
Bydliště: Rakovnik

Re: Jak otevřít tuto baterii Varta?

Příspěvek od kocourluk »

Pod samolepkou nejsou obrysy špuntú že ? S podobnou sem se setkal a měla "centrální špunt" . Stačilo vyvinout tah kolmo nahoru v bočním spoji . Z boku v nahoře je vidět bezpečnostní otvor na odfouknutí hned pod ním je spoj tam vraž něco plochého a vhodného a vytáhni nahoru . Je to v záruce ??? Bacha na ožvýkání .
pkougl
Příspěvky: 320
Registrován: ned srp 05, 2012 10:41 am
Reputace: 36

Re: Jak otevřít tuto baterii Varta?

Příspěvek od pkougl »

tato otevřít nejde, myslím že přesně tento typ sem se pokoušel otevřít (po poruše alternátoru byla zcela vyvařená) a bez úspěchu a to sem na to šel až brutálně jelikož nebylo co ztratit, nakonec nezbylo než zhora v prostoru zátek (po strhnutí samolepky jsou vidět náznaky kde jsou oválné díry do článků pod plastem) vyvrtat díry pro dolití, dolil jsem několik litrů destilky a poté pomocí silikonu plošně přalepil plastový pásek přec celé víko, relativně brutální.
Pavel
7,1kWp - 8x3 panely Renesola 240Wp, 2x3x235Wp lightway, 2xTristat TS60, trakční 48V 2x750Ah olovo, 2xměnič Studer XTM 4000, SDS Micro, solární dvouosý tracker se třemi panely
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Jak otevřít tuto baterii Varta?

Příspěvek od Pan Taum »

Varta silver nemá zátky a je potřeba "trocha" násilí jako např. tady http://www.youtube.com/watch?v=CJdPTLZees0
Jozzo
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 04, 2014 9:46 pm
Reputace: 0

Re: Jak otevřít tuto baterii Varta?

Příspěvek od Jozzo »

Místo silver jsem měl blue, ale těla mají dle mého stejné. Zkoušel jsem páčit ten plastový kryt, který překrývá "zátky" . Částečně to šlo, ale pak jsem zvolil špatný úhel a šroubovákem jsem prorazil víko nad články.
Četl jsem, že praskliny nejdou nijak zalepit, tak jsem pokus ukončil a baterie šla...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek