Akumulátory Vision

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Akumulátory Vision

Příspěvek od toxic_cz »

Chci si udělat malý testovací FV systém a docela se mi líbí tyto baterie Vision:
http://www.solfoton.eu/solarni-akumulatory/vision/

Například 100Ah (6FM100F-X), je to AGM, technologie VRLA, bezúdržbový...
http://www.solfoton.eu/products/solarni ... vb100-121/
Obrázek

Má někdo zkušenost s touto značkou?
V datasheetu nevidím počet cyklů, jaká je obecná hodnota pro AGM aku?
Když je aku uzavřená, znamená to, že při běžném cyklickém provozu do prostředí nic neuniká? (použití v bytě)
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od tomas »

toxic_cz píše:Chci si udělat malý testovací FV systém a docela se mi líbí tyto baterie Vision:
Když je aku uzavřená, znamená to, že při běžném cyklickém provozu do prostředí nic neuniká? (použití v bytě)
Pokud dodržíte provozní teplotu a max. nabíjecí a vybíjecí proudy tak, by nemělo nic unikat. Je to podobné jako akumulátory v UPSkách které jsou také v bytech.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Zbyněk Mulač
Příspěvky: 26
Registrován: pát bře 02, 2012 5:23 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od Zbyněk Mulač »

Ta baterie bude mít tak 200-300 100% vybíjecích cyklů, jako téměř každá baterie v této cenové kategorii a mřížkové konstrukci.
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od Pan Taum »

Kup si radši Lifepo, ty je dokážeš využít. Si vem, že z toho Pb chudáčka budeš brát cyklicky třeba jen 60Ah a vydrží ti tak 300cyklů (možná). Oproti třeba 60Ah lifepo, ze které můžeš brát bezpečně 55Ah a po těch 300 cyklech budeš teprve tak akorát na nominální šťítkové kapacitě :).
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od matej »

Pan Taum píše: ...Oproti třeba 60Ah lifepo, ze které můžeš brát bezpečně 55Ah a po těch 300 cyklech budeš teprve tak akorát na nominální šťítkové kapacitě :).
Pokud ovšem ... se nestane to co abramsovi.
Pravda a Láska zvítězí!.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od brin »

Kdyz nebudeš vymýšlet bastly, tak se ti to nestane:-)
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od matej »

brin píše:Kdyz nebudeš vymýšlet bastly, tak se ti to nestane:-)
:) Asi tak. Podstatné je, mít co reklamovat.
Pravda a Láska zvítězí!.
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od toxic_cz »

Pan Taum píše:Kup si radši Lifepo, ty je dokážeš využít. Si vem, že z toho Pb chudáčka budeš brát cyklicky třeba jen 60Ah a vydrží ti tak 300cyklů (možná). Oproti třeba 60Ah lifepo, ze které můžeš brát bezpečně 55Ah a po těch 300 cyklech budeš teprve tak akorát na nominální šťítkové kapacitě :).
Přesně to se nakonec stalo, koupil jsem LiFeYPO :) Mám 4 články 3.2V/40Ah :-) Už jsou prvě nabité ( viz vlákno https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... t=20#p5570 ) a dneska je snad složím do packu *batt*
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od abrams »

brin píše:Kdyz nebudeš vymýšlet bastly, tak se ti to nestane:-)
Zdravím ,

brine , pokud jste někde našel nabíječku na 24V 120A s plynulou regulací proudu , tam mi dejte vědět :idea: .

Já tento systém buduji už 2 roky , bez návodů , bez inspirace , takřka jako průkopník . Jakou jsem měl radost ,
když sem našel toto fórum , myslel sem si že se konečně dovím odpovědi na všechny mé otázky , ale většinou rady
rozdávám :yes: .

Vše velké i malé začíná BASTLENÍM :yes: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od brin »

Však já proti tomu nic nemám a fandím Vám. Holt je to ale riziko podnikání. Tyhle věci se při zkoušení a pokusech stávají.

Ta nabíječka třeba tady:-) A je to bez cla a DPH, je to z UK. Nicméně cena je drtivá... http://www.ebay.com/itm/Sealey-Battery- ... 35a733f56b
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

....... hm pěkný , ale 3-fáz , bez proporconálního řízení , potřebuje vlastní parkovací místo :-) .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od brin »

Mají tam i jiný, pokud ti nevadí, že jsou ještě trošku dražší:-)
Zbyněk Mulač
Příspěvky: 26
Registrován: pát bře 02, 2012 5:23 pm
Reputace: 0

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od Zbyněk Mulač »

24V * 120A = 2880W + nějaké ztráty a jste na 3000W a to už na 1f je celkem dost.
Uvedená nabíječka ne e-bay je typu transformátor usměrňovač, žádná stabilizace nic...
http://www.victronenergy.com/upload/doc ... -%20EN.pdf
Například Skilla 24/100 1f, nastavení na 14,4V nabíjecí napětí není problém :) cena bratru ca 52000 s DPH
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od abrams »

Zbyněk Mulač píše:24V * 120A = 2880W + nějaké ztráty a jste na 3000W a to už na 1f je celkem dost.
Uvedená nabíječka ne e-bay je typu transformátor usměrňovač, žádná stabilizace nic...
http://www.victronenergy.com/upload/doc ... -%20EN.pdf
Například Skilla 24/100 1f, nastavení na 14,4V nabíjecí napětí není problém :) cena bratru ca 52000 s DPH
Zdravím ,

já za nabíječ 24V / 120A dal necelou desetinu toho co uvádíte :mrgreen: , a tojej mužu plynule regulovat 0% - 100% :yes: .
Neříkám že je ta Skilla špatná , jen že si takovéto mašinky nemůže každý dovolit :? .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
dlabas
Příspěvky: 67
Registrován: pon led 02, 2012 10:38 am
Reputace: 3

Re: Akumulátory Vision - 6FM100D-X

Příspěvek od dlabas »

Zdravím,
tak jsem zjistil, že mi odchází 1ks akumulátoru 6FM100D-X.
Mám 2ks těchto akumulátorů připojené do serie na 24V s regulátorem Phocox CXN 40.
Phocos hlásil že je nabito, tak jsem pustil přes den měnič.
Okamžitě po cca 15 minutách spadl ukazatel baterií na Phocosu na půlku.
Nevěnoval jsem tomu pozornost a jel dál. Na večer koukám a už to hlásí dolní hranici.
Vše jsem vypnul a změřil napětí na baterkách.
1ks - 10,5V a 2ks 12,6V.
Tak a teď nevím co s tou slabou udělat?
Už nikdy nechci vidět Pb akumulátory.

Je bezúdržbová, takže asi kuchnout k otvorům a dolít ???
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm
Reputace: 16

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od 007ToMMaS »

Gelové akumulátory sa nedolievajú. Lebo majú zasiaknutý elektrolit v doskách.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od matej »

007ToMMaS píše:Gelové akumulátory sa nedolievajú. Lebo majú zasiaknutý elektrolit v doskách.
Nie je pravda, elektrolyt nie je "v doskách", akurát je viazaný v kremičitom géli aby sa nepohyboval a neopadávala aktívna hmota z dosiek. Ale doliať sa môžu, ale pomalinky lebo to nasiaka pomaly a len toľko čo je gel schopný prijať.
Ak je to naozaj GELovka (pochybujem), tie majú absorbčné napätie 14,0V a float 13,6V, ak je to na Phocose tak to určite bude vysušené (tam sa dá nastaviť minimálne VRLA tuším 14,4V.)
Ak sú to dve baterky, a jedna z nich odchádza týmto spôsobom že má napätie o cca 2 volty nižšie ako ostatné, je to vadný článok a to je na reklamáciu (ak sú v záruke). Ak nie, skúsiť doliať + vybrať zo systému na 2 týždne a desulfátor. Ja som mal tento istý prípad s dvomi CSB EVX12260, ale zistil som nakoniec že v jednom článku pravdepodobne od výroby bolo menej elektrolytu! Pretože som do všetkých dolial destilku aby bolo rovnako, ale akokoľvek dlho som to desulfátoval ostatné už boli všetky 1,30 a ten jeden stále nejakých 1,22! Tak som vybral čo sa dalo injekčnou striekačkou, a dolial tam kyselinu 1,30 a dosť to pomohlo, kapacita sa dostala na skoro rovnakú ako mala tá druhá baterka (len rok staré, na jeden 220W panel cez Phocos).
Pravda a Láska zvítězí!.
dlabas
Příspěvky: 67
Registrován: pon led 02, 2012 10:38 am
Reputace: 3

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od dlabas »

Třeba se mi ještě k této problematice vyjádří místní Admin, myslím že měl podobný problém.
Jinak Grid-Off systém jsem odpojil a 1. baterie co měla po odpojení 10,6V dobíjím externě a druhou co má 12,61V vybiju taky na 10,8V pomalu a pak jí dobiju do plna. Až budou dobité, tak udělám řízené vybíjení a uvidím jakou budou mít kapacitu. Pokud ta 1. bude stát za prd, tak jí kuchnu a dám vědět. Pb nikdy více (max. tak na osvětlení) :-(
dlabas
Příspěvky: 67
Registrován: pon led 02, 2012 10:38 am
Reputace: 3

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od dlabas »

Nemáte někdo zkušenost s tímto produktem?
http://www.conrad.cz/regenerator-oloven ... ru.k200029
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Akumulátory Vision

Příspěvek od Pan Taum »

Vyhozené peníze. Stejnou pulzní funkci plní trafo 230/12V s jednou diodou v serii.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek