studer XTM 4000-48 a SDS

Automatizace pomocí jednotek SDS, programování, logování, připojení, montáž senzorů, rady, tipy, návody, praktické poznatky, zkušenosti.
Odpovědět
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

studer XTM 4000-48 a SDS

Příspěvek od Dreambox »

Mám dotaz jestli pujde připojit tento střídač k některému z těchto produktů http://www.onlinetechnology.cz/. Jedná se mě že bych chtěl monitorovat topení(kotel na peletky).Veškeré teploty.Spotřebu elektřiny na vstupu do domu.Mám samozdřejmě podružný elektroměr s so výstupem.Dále vodu a hlavně tedy toto spojit s tím studerem a monitorovat tu výrobu elektřiny.Popřípadě už by neměl být problém měřit třeba teplotu tanelů,baterie atd.
Děkuji Pavel
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm
Reputace: 12

Re: studer XTM 4000-48 a SDS

Příspěvek od RobertM »

Dreambox píše:Mám dotaz jestli pujde připojit tento střídač k některému z těchto produktů http://www.onlinetechnology.cz/. Jedná se mě že bych chtěl monitorovat topení(kotel na peletky).Veškeré teploty.Spotřebu elektřiny na vstupu do domu.Mám samozdřejmě podružný elektroměr s so výstupem.Dále vodu a hlavně tedy toto spojit s tím studerem a monitorovat tu výrobu elektřiny.Popřípadě už by neměl být problém měřit třeba teplotu tanelů,baterie atd.
Děkuji Pavel
Zdravím, měniče Studer řady Xtender a všechny komponenty pro Xtender komunikují vzájemně přes CAN bus, mají ale možnost připojení na jakékoliv SCADA zařízení prostřednictvím jednotky Xcom-232i, která má na výstupu klasický sériový port 232. Protokol je otevřený a je ho možné stáhnout na stránkách Studeru zde: http://www.studer-innotec.com/?cat=download_center
Po konzultaci na toto téma s uživatelkou tohoto fóra "Vata", si ale nejsem jistý vhodností SDSka. Možná se zkuste zeptat přímo jí. Pravděpodobně bude vhodnější jiné PLC, na vývoji s průmyslovými PLC se pracuje.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: studer XTM 4000-48 a SDS

Příspěvek od Frenky »

Mám odzkoušeno vyčítání údajů ze střídače STUDER a BSP-500 zařízením SDS-MICRO, přes rozhraní RS232, funguje to, ale RS232 na SDS není stabilní a vznikají tam nějaké chyby. Velkou částí vývoje se podílel zde na fóru "Prochazka85".

Odzkoušeno mám i vyčítání údajů přes Arduino Mega. Zde komunikace na RS 232 pracuje bez závad a celkem spolehlivě. Momentálně pracuji na odesílání údajů do web server (Raspberry). To se mi zatím moc nedaří.

Obě dvě metody vyčítání používají převodík CAN bus to RS232 Xcom-232i.

SDS Micro
Zařízení SDS-Micro
Zařízení SDS-Micro
Arduino Mega
Zařízení Arduino Mega
Zařízení Arduino Mega
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: studer XTM 4000-48 a SDS

Příspěvek od vata »

Zdravím, solarni-panely: trošku šumíme - jistě je možné použít SDS na vyčítání dat z čehokoliv (Frenky a prochazka85 to jak vidno již mají), zpochybnila jsem jen integraci takového vyčítání s VALC SDS, protože VALC SDS je určený pro řízení zátěže nebo pro úlohy s řízením zátěží přímo spojené (čtení z aktivního balanceru například). Vyčítání dat a jejich vizualizaci v systému VALC obstarává VALCMonitor na jiném stroji, který vyčítá a kompletuje data jednak z SDS tak z regulátorů (momentálně je implementovaný Tristar, v budoucnu může být podle zájmu třeba i Studer).
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm
Reputace: 12

Re: studer XTM 4000-48 a SDS

Příspěvek od RobertM »

vata píše:Zdravím, solarni-panely: trošku šumíme - jistě je možné použít SDS na vyčítání dat z čehokoliv (Frenky a prochazka85 to jak vidno již mají), zpochybnila jsem jen integraci takového vyčítání s VALC SDS, protože VALC SDS je určený pro řízení zátěže nebo pro úlohy s řízením zátěží přímo spojené (čtení z aktivního balanceru například). Vyčítání dat a jejich vizualizaci v systému VALC obstarává VALCMonitor na jiném stroji, který vyčítá a kompletuje data jednak z SDS tak z regulátorů (momentálně je implementovaný Tristar, v budoucnu může být podle zájmu třeba i Studer).
Já věděl že to vysvětlíte přesněji :-) Děkuji.
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: studer XTM 4000-48 a SDS

Příspěvek od Dreambox »

Frenky píše:Mám odzkoušeno vyčítání údajů ze střídače STUDER a BSP-500 zařízením SDS-MICRO, přes rozhraní RS232, funguje to, ale RS232 na SDS není stabilní a vznikají tam nějaké chyby. Velkou částí vývoje se podílel zde na fóru "Prochazka85".

Odzkoušeno mám i vyčítání údajů přes Arduino Mega. Zde komunikace na RS 232 pracuje bez závad a celkem spolehlivě. Momentálně pracuji na odesílání údajů do web server (Raspberry). To se mi zatím moc nedaří.

Obě dvě metody vyčítání používají převodík CAN bus to RS232 Xcom-232i.

SDS Micro
Screenshot 2014-01-22 21.50.36.png
Arduino Mega
Screenshot 2014-01-22 21.53.52.png
Tak jsem došel k názoru že taktéž použiju raspberry pi .Založil jsem nové téma. https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... uEhb0BNxvI Myslím že by bylo dobré založit přímo samostatnou složku na Raspberry pi.
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek