studer XTM 4000-48-01

Měniče Studer
Odpovědět
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od Dreambox »

Tak po prostudování fora a letáků od střídačů zatím na prvním místě studer XTM 4000-48-01.Bude to tedy dobrá volba?Na netu jsem ho našel za 73205 Kč s Dph.Je to dost velká cena.Zas toho ale umí docela dost.Doporučučíte mě tento střídač .Popřípadě jestli je někde lepší cena.Příští týden je v PVA Letňany výstava Solar Praha 2014 tak tam zajedu kouknout.Třeba tam narazím na nějakou inspiraci.Je to fakt těžký ten výběr střídače Děkuji Pavel
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Reputace: 10
Lokalita: Orava

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od netko »

Rozhoduješ sa iba nad striedačom alebo aj ostatnými komponentmi? Ja ho mam a som velmy spokojny. Nastaveni ma v sebe kopec este stale luskam krok po kroku.
Dreambox píše:Tak po prostudování fora a letáků od střídačů zatím na prvním místě studer XTM 4000-48-01.Bude to tedy dobrá volba?Na netu jsem ho našel za 73205 Kč s Dph.Je to dost velká cena.Zas toho ale umí docela dost.Doporučučíte mě tento střídač .Popřípadě jestli je někde lepší cena.Příští týden je v PVA Letňany výstava Solar Praha 2014 tak tam zajedu kouknout.Třeba tam narazím na nějakou inspiraci.Je to fakt těžký ten výběr střídače Děkuji Pavel
FRSO
Příspěvky: 2253
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od FRSO »

Zdravím, Victron je taky dobrý a o něco levnější viz link, teď testuji C1200/24V a jsem spokojený s ním, je to technologie LF, tak je to spolehlivé zařízení, to je můj názor, cena může být i o trochu nižší dotaz na SZ, Franta

http://eshop.neosolar.cz/menic-napeti-s ... 5000va-48v:
nebo
http://eshop.neosolar.cz/menic-nabijec- ... va-70a-50a
Naposledy upravil(a) FRSO dne pát led 17, 2014 7:02 pm, celkem upraveno 1 x.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od Pan Taum »

Studer je opravdu špičková kvalita, nic kvalitnějšího není. Kolem 60 000 ti ho dodá matěj
1x Měnič Studer XTM-4000-48 (4kW)
57 500 Kč
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 371#p13371
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od gupa »

Nejsem spokojený, protože mi takové zboží připadá předražený a když se dozvím že je možné jít razantně níž, ptám se proč si dělají obchodníci ze zákazníků dojné krávy místo úcty. Hodně kšeftařů skončilo pádem z velké výšky do propadla, protože z obžerství z prodeje předraženého zboží se kazí mozek a ztrácí se dobrý pocit z výhodného obchodu.

Edit: U Victronu mi hodně vadí nedodělanost novinek a SW obecně. Ořezaného SW, nepočeštěného SW vč. podrobného blbuvzdorného manuálu při nastavování podmínek měniče. Je prostě málo příkladů zapojení aby se pochopilo možné využití. Zboží Victron tedy nejde pochopit jinak, než koupí a potom s anglickým strohým manuálem laborovat jak vlastně funguje. To dále zvyšuje koncovou cenu o konzultace po telefonu při instalacích.

U Studeru je zase bombónek ty ceny za propojovací komunikační příslušenství - převodník k PC.

Edit: Třebas mne ještě hodně vadí, že si Victron honosně informuje v novinkách jak rozhazuje prostředky na akce typu veletrhy, lodní výstavy a milodary Filipíncům místo toho, aby to, co si koupí zákazník ihned plně fungovalo a ne až po roce od zakoupení novinky. Prostě za mé peníze si představuji jinou politiku prodeje a jednání. Mne vůbec nezajímá nějaký filipínec, který si může nabít mobil darovaným Victron solárním dobíječem, když místo toho, aby mi Victron sdělil, že SW VE configure je v novější verzi a mohu se tak těšit na nové funkce a nové průvodce a stím i možnosti za peníze co jsem mu dal.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od Dreambox »

[quote="netko"]Rozhoduješ sa iba nad striedačom alebo aj ostatnými komponentmi? Ja ho mam a som velmy spokojny. Nastaveni ma v sebe kopec este stale luskam krok edy dobrá volba?Rozhoduji se o všem.Určitě 48 V.Baterie Lifepo4 3,2 V 100 Ah.Ten střídačce pravě řeším a ostatní potom po dalším študovaní.
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od Dreambox »

FRSO píše:Zdravím, Victron je taky dobrý a o něco levnější viz link, teď testuji C1200/24V a jsem spokojený s ním, je to technologie LF, tak je to spolehlivé zařízení, to je můj názor, cena může být i o trochu nižší dotaz na SZ, Franta

http://eshop.neosolar.cz/menic-napeti-s ... 5000va-48v:
nebo
http://eshop.neosolar.cz/menic-nabijec- ... va-70a-50a
Na ten jsem také Koukal.Hlavně že už se výběr zužuje .Jak ale čtu tak nějaký mouchy má tento střídač.Tak jakej byste mě tedy doporučili z těchto dvouch.Zdřejmě ten Studer. A hlavně chci aby uměl dodávat i při větším odběru.Prostě dodat co vyrobí a zbytek vzít ze sítě .Né aby při větším odběru úplně přepnul na baypas.ještě jsem Koukal na ten rozpis od Matěje.Co mě tam ale zarazilo je to že je to určeno pro nenáročné spotřebiče jako jsou lednice motory.Z namená to že tento střídač není čistý sinus ? Ja to chci i na pc a řídící jednotku kotle.
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od joseff »

Studer XTM 48 rozhodne cisty sinus je a jeho koupi neprohloupis. Pro usporu doporucuju poohlednout se po nem na zahranicnich e-shopech. Napriklad sol-luz-ion.com aktualne za 2450 EUR (coz je kolem 66 000,-).
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Reputace: 10
Lokalita: Orava

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od netko »

Studer utiahne všetko bez akýchkoľvek problemov a dokonca som skušal Smart-boost s prioritou na baterky a odber 7kW a bez problemov. maximum ťahal z baterii to čo vie previesť(cca3,3kW)a zbytok zo siete a ani necukol. Ja mam 2x VT-80, XTM 48-4000, PowerJack 48-5000, RCC-02, BSP-500, 2x Xcom 232i a 400Ah 48V LiFEPO, PLC S7-1200.

Ale moja poznamka skor ako niečo začneš kupovať si dobre popremyšlaj ako chceš aby ty to presne fungovalo, popytaj sa tu na fore, je tu kopec ochotnych ludi pomôcť, tak ako pomohli mne.
Dreambox píše:
FRSO píše:Zdravím, Victron je taky dobrý a o něco levnější viz link, teď testuji C1200/24V a jsem spokojený s ním, je to technologie LF, tak je to spolehlivé zařízení, to je můj názor, cena může být i o trochu nižší dotaz na SZ, Franta

http://eshop.neosolar.cz/menic-napeti-s ... 5000va-48v:
nebo
http://eshop.neosolar.cz/menic-nabijec- ... va-70a-50a
Na ten jsem také Koukal.Hlavně že už se výběr zužuje .Jak ale čtu tak nějaký mouchy má tento střídač.Tak jakej byste mě tedy doporučili z těchto dvouch.Zdřejmě ten Studer. A hlavně chci aby uměl dodávat i při větším odběru.Prostě dodat co vyrobí a zbytek vzít ze sítě .Né aby při větším odběru úplně přepnul na baypas.ještě jsem Koukal na ten rozpis od Matěje.Co mě tam ale zarazilo je to že je to určeno pro nenáročné spotřebiče jako jsou lednice motory.Z namená to že tento střídač není čistý sinus ? Ja to chci i na pc a řídící jednotku kotle.
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm
Reputace: 11

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od bert »

Dreambox píše:...Tak jakej byste mě tedy doporučili z těchto dvouch.Zdřejmě ten Studer. A hlavně chci aby uměl dodávat i při větším odběru.Prostě dodat co vyrobí a zbytek vzít ze sítě .Né aby při větším odběru úplně přepnul na baypas.ještě jsem Koukal na ten rozpis od Matěje.Co mě tam ale zarazilo je to že je to určeno pro nenáročné spotřebiče jako jsou lednice motory.Z namená to že tento střídač není čistý sinus ? Ja to chci i na pc a řídící jednotku kotle.
Ak si prečítate niektoré diskusie zistíte, že chod kompresorovej chladničky nie je nenáročný. Hlavne štart pri menších meničoch.

Ako písal netko,
Studer zvláda všetko.
:lol:

Výber meniča je veľmi dôležitý. Po batérii, je totiž druhý najdôležitejší článok v (polo)ostrovnej skladačke. Ak chcete systém postaviť a používať, Studer je dobrá voľba. Ak chcete postupne laborovať a skladať z lacných vecí, potom sa nájdu aj lacnejšie varianty. No v konečnom dôsledku to vyjde drahšie, ako poriadny menič hneď od začiatku.
Prajem všetkým veľa slnka. *sun*
FRSO
Příspěvky: 2253
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od FRSO »

bert píše:
Dreambox píše:...Tak jakej byste mě tedy doporučili z těchto dvouch.Zdřejmě ten Studer. A hlavně chci aby uměl dodávat i při větším odběru.Prostě dodat co vyrobí a zbytek vzít ze sítě .Né aby při větším odběru úplně přepnul na baypas.ještě jsem Koukal na ten rozpis od Matěje.Co mě tam ale zarazilo je to že je to určeno pro nenáročné spotřebiče jako jsou lednice motory.Z namená to že tento střídač není čistý sinus ? Ja to chci i na pc a řídící jednotku kotle.
Ak si prečítate niektoré diskusie zistíte, že chod kompresorovej chladničky nie je nenáročný. Hlavne štart pri menších meničoch.

Ako písal netko,
Studer zvláda všetko.
:lol:

Výber meniča je veľmi dôležitý. Po batérii, je totiž druhý najdôležitejší článok v (polo)ostrovnej skladačke. Ak chcete systém postaviť a používať, Studer je dobrá voľba. Ak chcete postupne laborovať a skladať z lacných vecí, potom sa nájdu aj lacnejšie varianty. No v konečnom dôsledku to vyjde drahšie, ako poriadny menič hneď od začiatku.
Prajem všetkým veľa slnka. *sun*
Zdravím, studoval jsem popisy funkcí u měničů Victron Multiplus výkonu 5000VA/48V, ale ty návody jsou stroze napsané, tak se nedá zjistit přesná funkce daného měniče jak to přesně funguje, pokud potřebuješ funkci měniče aby ti dal maximum a potřebný zbytek si přisál ze sítě, tak asi ten Studer, ale najit si ho za dobrou cenu aspoň takovou jak ti tu někdo psal třeba cenu od Matěje.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od luge »

Dreambox píše:
Na ten jsem také Koukal.Hlavně že už se výběr zužuje .Jak ale čtu tak nějaký mouchy má tento střídač.Tak jakej byste mě tedy doporučili z těchto dvouch.Zdřejmě ten Studer. A hlavně chci aby uměl dodávat i při větším odběru.Prostě dodat co vyrobí a zbytek vzít ze sítě .Né aby při větším odběru úplně přepnul na baypas.ještě jsem Koukal na ten rozpis od Matěje.Co mě tam ale zarazilo je to že je to určeno pro nenáročné spotřebiče jako jsou lednice motory.Z namená to že tento střídač není čistý sinus ? Ja to chci i na pc a řídící jednotku kotle.
Mám Victron a mouchy ako že nepricucne ale prepne na DS neriešim lebo to nijak neovplivňuje život s FVE.Funguje spolahlivo dá sa všetko nastavit,kvalitné odolné prevedenie určené na prevádzku na lodiach.Nemenil by som. :yes:
Pokial sú financie tak Studer je velmi dobrá volba vzhladom na recenzie tu na fore.
Ešte je možnost SMA a Xantrex http://www.renerga.cz/nezavislost/hybri ... elektrarny
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od Dreambox »

Tak taky ten Xantrex je pěknej.Horší ale bude kde to pořídit.Třeba zde http://www.amazon.com/Schneider-Xantrex ... B009M7EQ5C
Ale dostat to k nám. Ta cena je supr $3,100.00 tady jdou kolem 100 tis Kč Možná lepší jak Studer.Mohl by mě ho někdo poslat z Ameriky JAKO DÁREK.Co na to potom celníci ?Prošlo by to ?Nemá s tím někdo zkušenost ?Známého tam mám.
luge píše:
Dreambox píše:
Na ten jsem také Koukal.Hlavně že už se výběr zužuje .Jak ale čtu tak nějaký mouchy má tento střídač.Tak jakej byste mě tedy doporučili z těchto dvouch.Zdřejmě ten Studer. A hlavně chci aby uměl dodávat i při větším odběru.Prostě dodat co vyrobí a zbytek vzít ze sítě .Né aby při větším odběru úplně přepnul na baypas.ještě jsem Koukal na ten rozpis od Matěje.Co mě tam ale zarazilo je to že je to určeno pro nenáročné spotřebiče jako jsou lednice motory.Z namená to že tento střídač není čistý sinus ? Ja to chci i na pc a řídící jednotku kotle.
Mám Victron a mouchy ako že nepricucne ale prepne na DS neriešim lebo to nijak neovplivňuje život s FVE.Funguje spolahlivo dá sa všetko nastavit,kvalitné odolné prevedenie určené na prevádzku na lodiach.Nemenil by som. :yes:
Pokial sú financie tak Studer je velmi dobrá volba vzhladom na recenzie tu na fore.
Ešte je možnost SMA a Xantrex http://www.renerga.cz/nezavislost/hybri ... elektrarny
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Reputace: 18
Bydliště: Hradec Kráové

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od honzaL »

FRSO píše:Zdravím, Victron je taky dobrý a o něco levnější viz link, teď testuji C1200/24V a jsem spokojený s ním, je to technologie LF, tak je to spolehlivé zařízení, to je můj názor, cena může být i o trochu nižší dotaz na SZ, Franta

http://eshop.neosolar.cz/menic-napeti-s ... 5000va-48v:
nebo
http://eshop.neosolar.cz/menic-nabijec- ... va-70a-50a
Nejsem si jistý tím, co znaméná funkce Power Assist u Victronu. Podle toho co jsem si přečetl to znamená dorovnání potřebného výkonu z baterií, když je výkon AC out vyšší než je povolený AC in. To ale není pro běžnou domácnost moc zajímavé. Zajímavější je podle mne funkce, která umožní jet měniči na maximum z baterií a "připustit" zbytek energie z distribuční sítě a to umí určitě Studer (u Victronu jsem to nikde nečetl). Není mi moc jasné jak to měnič dělá, třeba mi to někdo dokáže vysvětlit.
Znamená to i skutečnost, že stačí měnič třeba na 4kW a při potřebném výkonu 7kw měnič funguje kontinuálně a bez problému. Teď jsem s obyčejným měničem MeanWell v situaci, že při překročení spotřeby to musím ručně nahazovat a to je nepříjemné.

Doporučil bych se také připravit na možnost NET Meteringu (třeba do 2 - 4 let), takže nejlépe měnič, který je "opravdu" hybridní a to Studer určitě je.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
FRSO
Příspěvky: 2253
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od FRSO »

honzaL píše:
FRSO píše:Zdravím, Victron je taky dobrý a o něco levnější viz link, teď testuji C1200/24V a jsem spokojený s ním, je to technologie LF, tak je to spolehlivé zařízení, to je můj názor, cena může být i o trochu nižší dotaz na SZ, Franta

http://eshop.neosolar.cz/menic-napeti-s ... 5000va-48v:
nebo
http://eshop.neosolar.cz/menic-nabijec- ... va-70a-50a
Nejsem si jistý tím, co znaméná funkce Power Assist u Victronu. Podle toho co jsem si přečetl to znamená dorovnání potřebného výkonu z baterií, když je výkon AC out vyšší než je povolený AC in. To ale není pro běžnou domácnost moc zajímavé. Zajímavější je podle mne funkce, která umožní jet měniči na maximum z baterií a "připustit" zbytek energie z distribuční sítě a to umí určitě Studer (u Victronu jsem to nikde nečetl). Není mi moc jasné jak to měnič dělá, třeba mi to někdo dokáže vysvětlit.
Znamená to i skutečnost, že stačí měnič třeba na 4kW a při potřebném výkonu 7kw měnič funguje kontinuálně a bez problému. Teď jsem s obyčejným měničem MeanWell v situaci, že při překročení spotřeby to musím ručně nahazovat a to je nepříjemné.

Doporučil bych se také připravit na možnost NET Meteringu (třeba do 2 - 4 let), takže nejlépe měnič, který je "opravdu" hybridní a to Studer určitě je.
Zkopírované z návodu Victron Neosolar:
Power Assist:
Posílení kapacity nebo výkonu zdroje nebo generátoru (funkce Společné dodávky)
Tato funkce přináší další dimenzi principu PowerControl, která umožňuje přístroji MultiPlus doplnit kapacitu z
alternativního zdroje. Tam, kde se vyžaduje častý špičkový výkon po omezenou dobu, Multi Plus zajistí
kompenzaci nedostatku pobřežního proudu nebo generátoru proudem z baterie. Když se zátěž sníží, přebytečný výkon
se vy užije k dobití baterie.
Tato unikátní funkce nabízí jednou provždy řešení "problému pobřežního proudu":vysokých nároků elektrického nářadí
myček nádobí, praček, elektrických vařičů apod. Všechny mohou běžet na pobřežním proudu 16A nebo dokonce méně.
Navíc může být instalován menší generátor.
Ten Meanwell skutečně nenaběhne sám, když se přetíží ?? to je divné, většínou to měniče umí, dokonce i Čínské.
Takže to přísávání ze sitě zřejmě asi neumí ten Victron, tak potom asi ten Studer pořídit.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Reputace: 18
Bydliště: Hradec Kráové

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od honzaL »

FRSO píše: Power Assist:
..... Multi Plus zajistí kompenzaci nedostatku pobřežního proudu nebo generátoru proudem z baterie. .....
Ano podle mne to znamená činnost UPS. Přitom potřeba je opačná, je li nedostatek v akumulátoru, potom přicucni trochu ze sítě.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
FRSO
Příspěvky: 2253
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od FRSO »

Pro Honzu: přesně tak, přisávat část výkonu ze sitě umí asi jen některé značkové měniče, protože se musí umět přifázovat, umět nabíjet, umět režím UPS a podobné funkce. Zeptám se ještě na to jednoho prodejce Victronu v ČR. Ještě dotaz k tomu Meanwellu, on se neumí restartovat sám pří přetížení ??, nebo umí, ale za delší dobu ?? a to by byl problém taky. Dík za info Franta.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od Dreambox »

Tak já mám rozhodnuto použiju ten Studer.XTM 4000-48
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Reputace: 10
Lokalita: Orava

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od netko »

Pre honzaL
Funguje to v pohode ak mas dostatocne dimenzovane istice a kable na 230. V Studeri je zapnute stale transfer rele a mas nastavenu prioritu z baterii +napatie do ktorého to ma tahat z baterii +musia byt baterky nabite. A on si kontroluje stale kolko ma na vystupe a ak prekroci svoje max invertora tak pritahuje zo siete lebo cez transfer rele je stale nafazovany. Ked je zopnute transfer rele tak si stale taha zo siete cca 5-10% hodnoty z vystupu. to znamena ze ak by niekto namietal ze to je vlastna spotreba tak to nie je vlastna spotreba ale o tolko menej vytiahnes z bateriek o kolko pritiahne zo siete. A ked sa nelubi taka moznost tak vypnes transfer rele a mas ostrov.
Vid obrazok co to robi.
[quote="honzaL Zajímavější je podle mne funkce, která umožní jet měniči na maximum z baterií a "připustit" zbytek energie z distribuční sítě a to umí určitě Studer (u Victronu jsem to nikde nečetl). Není mi moc jasné jak to měnič dělá, třeba mi to někdo dokáže vysvětlit.
Znamená to i skutečnost, že stačí měnič třeba na 4kW a při potřebném výkonu 7kw měnič funguje kontinuálně a bez problému. Teď jsem s obyčejným měničem MeanWell v situaci, že při překročení spotřeby to musím ručně nahazovat a to je nepříjemné.
Doporučil bych se také připravit na možnost NET Meteringu (třeba do 2 - 4 let), takže nejlépe měnič, který je "opravdu" hybridní a to Studer určitě je.[/quote]
Přílohy
Smart boost 5.jpg
Smart boost 2.jpg
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm
Reputace: 12

Re: studer XTM 4000-48-01

Příspěvek od RobertM »

Zdravím Vás. Na Studer XTM-4000-48 se nám podařilo zařídit do konce února akci tzn. připravuje se o dost lepší cena než je aktuálně na webu. Pokud pořizujete celý systém včetně MPPT Variotrack nebo BSP-500 atd. bude cena ještě zajímavější ;-) Pokud máte jakékoliv dotazy ke Studeru sem s nimi. Děláme oficiální zastoupení Studeru pro ČR včetně servisu a návrhu systémů.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek