Chov slepic

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov slepic

Příspěvek od radimre »

zrovinka teď je vás tam sedm
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Ondřej

Re: Chov slepic

Příspěvek od Ondřej »

A jak velký randál ta kamera dělá? Jsem chtěl zkontrolovat slepičky, zdali neponocují a než jsem na ně najel, tak už mrkaly na kameru, jak nějaký ty ceblbrity v Aha/Plesku. :lol: Vidí slépky IR?
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov slepic

Příspěvek od radimre »

Ondřej píše:A jak velký randál ta kamera dělá? Jsem chtěl zkontrolovat slepičky, zdali neponocují a než jsem na ně najel, tak už mrkaly na kameru, jak nějaký ty ceblbrity v Aha/Plesku. :lol: Vidí slépky IR?
je skoro neslyšná,podle mně je oko slepice citlivé na IR..dokáží reagovat i na jeho zapnutí..
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov slepic

Příspěvek od radimre »

Pokud vy někdo řešil automatické dvířka a jejich ovládání i s možností topení dávám k dispozici šéma.
Termostat v šématku slouží pro blokování zdvihnutí dvířek při mzazu,pokud se oteplí dvířka se zdvihnou,ale po poklesu teploty už zůstanou otevřeny....
Přílohy
kurník dviřka oprava.JPG
kurník2.JPG
kurník 3.jpg
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov slepic

Příspěvek od radimre »

Lidičky má tu někdo automatické schovávání krmítka na večer ? Nebo aspoň nápad ...vizi....potřebuji inspiraci pro konstrukci..
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Chov slepic

Příspěvek od Frenky »

Našel jsem u pana Konráda na plašení kun tohle

http://www.conrad.cz/prenosny-odpuzovac-kun.k710012
konoplach
konoplach
710012_LB_00_FB.EPS_250.jpg (6.92 KiB) Zobrazeno 2750 x
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Chov slepic

Příspěvek od Roger »

A za jak dlouho snite 10000 vajec, aby se ta investice vratila? S ohledem na to, ze ja jsem si al zavazek nesnist vic jak 6 vajec za mesic (vseo moc skodi) nevim nevim, to uz je lepsi navratnost FVE.

Co se tyce otvirani, tak jsme meli navrzeny mechanicky system naslapny, proste slapla slipka a odjistilo se zavazi a vytahnulo sklenena dvirka pres 2 kladky... Slepici je jedno, kolik teploty je venku... Zatahnout se to musi rucne... Jak chces osetrit, ze jsou vsechny slepice v kurniku...

To na fotce to mas teda dobrej fortress - alcatraz hadr :-)
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov slepic

Příspěvek od radimre »

Roger píše:A za jak dlouho snite 10000 vajec, aby se ta investice vratila? S ohledem na to, ze ja jsem si al zavazek nesnist vic jak 6 vajec za mesic (vseo moc skodi) nevim nevim, to uz je lepsi navratnost FVE.

Co se tyce otvirani, tak jsme meli navrzeny mechanicky system naslapny, proste slapla slipka a odjistilo se zavazi a vytahnulo sklenena dvirka pres 2 kladky... Slepici je jedno, kolik teploty je venku... Zatahnout se to musi rucne... Jak chces osetrit, ze jsou vsechny slepice v kurniku...

To na fotce to mas teda dobrej fortress - alcatraz hadr :-)
No řeknu ti to tak,naše domácí zvířectvo není ani v jednom druhu normální ...Pes se dokáže dostat z řetězu na kterém je karabina na šroubek (dokáže ji odšroubovat pozoroval jsem ho) Kocouta máme teplého a dokáže se stebou domluvit na svých požadavcích :lol: no a slípky tento systém jsem už udělal před cca ať nekecám 16-ti léty někde jinde...a nepodceňuj slípky nesmíš být měký jasně ze začátku zůstavaly některé venku (taky musíš vypozorovat vpři jakém soumraku už se dekujou a tím naštelovat soumrakový spínač) stačí když přenocujou opozdilci 2-3x venku a dají si pozor.Už je ani nekontroluji a když tak přes kameru http://90.176.20.163:16000/index1.htm uživatel :host heslo:nepiš nic
No v zimě by jim neměl namrznou hřebínek to ví každý, takže žádná aktivita pod -5 a na večer když jim zatopím tak ráno mám víc vajec než jiní, nemusí energii vkládat do toho aby jim bylo teplo v kurníku.
Jooo tchám mi taky klepal na hlavu (zaty roky těch posměváčků bylo) ale to bylo jen zrní a směsky 16 slepic a 6 vajec ....najednou náhodou koupil pohnilé zelí tak jim to tam hodil a druhý den měl hned 12 vajec a zjistil že to krmení dělá své...A poenta? Kdo nevyzkoušel neuvěří...
Jako a jaký alcatraz holky mají plný komfortt....Měly požadavek na televizi,ale ten sem zatrhl, založily by odbory a přestaly by snášet :lol:
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Chov slepic

Příspěvek od vata »

Tak to zírám :) Webovou kameru v kurníku - to kdybych řekla sousedům sedlákům, tak mi neuvěří. V přirozeném prostředí na vesnici mívají hospodáři problém zjistit, kolik vlastně mají slepic a kam snáší :) Já (naplavenina z města) vím velmi přesně tyhle počty ale úlohu robota při otevírání / zavírání a krmení plním stále osobně, tak nějak už to patří k dennímu rytmu.
A s tím cholesterolem se to nesmí tak prožívat, to jsou doktorské kecy, aby měli body a prodávaly se nějaké chemikálie (léky). Když vajíčka chutnají, tak neškodí.
Mimochodem - slepicím dávám do okýnka sklo až když je zima k -10, nemají podle mě ani tak problém s mrazem jako s vlhkem. A ten kurník se mi při vyšších teplotách při zavřeném okýnku dost zapařuje :(
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov slepic

Příspěvek od radimre »

vata píše:Tak to zírám :) Webovou kameru v kurníku - to kdybych řekla sousedům sedlákům, tak mi neuvěří. V přirozeném prostředí na vesnici mívají hospodáři problém zjistit, kolik vlastně mají slepic a kam snáší :) Já (naplavenina z města) vím velmi přesně tyhle počty ale úlohu robota při otevírání / zavírání a krmení plním stále osobně, tak nějak už to patří k dennímu rytmu.
A s tím cholesterolem se to nesmí tak prožívat, to jsou doktorské kecy, aby měli body a prodávaly se nějaké chemikálie (léky). Když vajíčka chutnají, tak neškodí.
Mimochodem - slepicím dávám do okýnka sklo až když je zima k -10, nemají podle mě ani tak problém s mrazem jako s vlhkem. A ten kurník se mi při vyšších teplotách při zavřeném okýnku dost zapařuje :(
Zdravim, Taky jsem naplavenina ,ale pocházím z předměstí a nikdy jsem ve městě nevyl v pohodě....
Celá automatika je dobrá když člověk dělá na směny a nebo jede na celý den do papa..Jinak s vlhkostí souhlasím proto používám hobliny které do sebe natahujou vlhkost a nehnijou tak rychle.Na jaře bude namontován spínač s vlhkoměrem a bude ovládat ventilaci.Nejhorší pro můj utěsněný kurník jsou zmoké slepice jako dnes, to pak ta vlhkost je příšerná...
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Chov slepic

Příspěvek od vata »

jojo, já jim každý týden podestýlám senem, které mi ovšem v tomhle počasí (mlha, blato, déšť) navlhlo už v seníku. Kurník mám dost malý, takže je tam takový ergonomický problém - ráno když jim otevřu, vylítnou na mě jak šílené a zapackají o kastról s vodou, a to situaci s vlhkostí nepomáhá... Mají kurník zateplený polystyrenem, a voda jim tam nad hlavou kondenzuje. Takže sklo do okýnka dávám až když není zbytí. Na ventilátor jsem myslela taky, ale už ten mi připadal pro moje alenky příliš high-tech - tedy dokud jsem neviděla Vaši kameru :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov slepic

Příspěvek od radimre »

vata píše:jojo, já jim každý týden podestýlám senem, které mi ovšem v tomhle počasí (mlha, blato, déšť) navlhlo už v seníku. Kurník mám dost malý, takže je tam takový ergonomický problém - ráno když jim otevřu, vylítnou na mě jak šílené a zapackají o kastról s vodou, a to situaci s vlhkostí nepomáhá... Mají kurník zateplený polystyrenem, a voda jim tam nad hlavou kondenzuje. Takže sklo do okýnka dávám až když není zbytí. Na ventilátor jsem myslela taky, ale už ten mi připadal pro moje alenky příliš high-tech - tedy dokud jsem neviděla Vaši kameru :)
Se senem tomu rozumím to používám jako stav nouze když nejsou hobliny,nejsem stím spokojený.Seno po tom týdnu opravdu začne tlít a pak mi hlásič plynů stále "řve" že je tam na hranici dýchatelnosti a ventilátory jedou furt.Čištění u sena je max.po týdnu u hoblin se to dá natáhnout v tomhle období i na 14 dnů.
Tak si zkuste udělat pod s stropem malou díru o průměru 70 mm na odpadovou trubku a vytvořit komínek,vznikne tah a vezme sebou i trošku té vlhkosti.Na můj kurník se moc nedívejte....žena chtěla stále slepičky protože hodně peče a nás je doma jak malých myší 2+4 takže jime jak malý zájezd.A když se dělají vajíčka jeto letní denní výkon slepic.Ale abych se vrátil nato co jsem chtěl...tak jsem tedy na přáni ženy splodil kurník no a abych uspokojil svou technickou duši, a kdo si hraje nezlobi propašoval jsem tam několik vymožeností techniky. Asi kdybych vybíral za exkurze tak mám další slepičí stádo :P
No a s blátem jsem to tak trošku taky pořešil...jednou začas podle situace jim vysypu 100l jemných pilin od pily před kurník a rozhrnu ony to počřase zašlapou a při vjhkosti vytvořrí piliny takový koberec.Takže nejseme od bahna když tam musíme a slepice musí projít přes ten koberec taky ze zbytku výběhu a tím si ty pařáty opucujou. V kurníku pak není tolik bahna.
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
burda
Příspěvky: 209
Registrován: pát kvě 25, 2012 11:15 pm
Reputace: 4

Re: Chov slepic

Příspěvek od burda »

Řešil jste nějaký konkrétní druh slepic - aby hodně snášeli ? Čím krmíte a jak moc ? Jinak musím říct, že mít takovejto kurník na vesnici to jste si od sousedů musel užít, chápu že to považovali za startrek;)))
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov slepic

Příspěvek od radimre »

burda píše:Řešil jste nějaký konkrétní druh slepic - aby hodně snášeli ? Čím krmíte a jak moc ? Jinak musím říct, že mít takovejto kurník na vesnici to jste si od sousedů musel užít, chápu že to považovali za startrek;)))
Diky za slova chvály....játo nedělal proto aby to lidi obdivovali a chválili mně (ale potěšíto samzřejmě) Jen jsem tomu dal všechno co umím a coby nám usnadnilo běhání kol-dokol...Krmení to je hodně diskutované téma...Vozím z města kde pracuji z jídelny zbytky ,né pomeje ,ale opravdu co zbylo navíc jeto různorodé,zelí okurka,knedlíky,někdy maso(potom je obvzlášť velká snůžka :lol: )kosti,pečivo a šlupky od brambor které vaříme jo a občas to taky milujou těstoviny já tomu říkám" závitníky" .... šrotovaná pšenice řepa červená ze zahrádky a řepa cukrovka z JZD jako dosběr, žena občas z obchodu přinese zelené co u zeleniny lidi ulamujou a hází do bedny.no a děti mají jako zábavu hledání žížal v létě (zatímm je to baví) a pak ještě dokažou slepice obestoupit ty naše sviště (děti ) a svelkou pozorností poslouchat vyptávění pohádek... jeto neuvěřitelné :lol: . Rytmus krmení je takový dynamický krmení dostávají ven a podle dvířek kdy se otevřou se dostanou k žrádlu a pak večer cca 2-2,5 hodiny před nástupem na hřadla což teď odpovída na 14:00-14:30 :lol: Snůška jak máme vypozorováno je od pohody slepic a počasí které hodně ovlivňije snášivost..Odrazí se to většinou do 24 hodim pokud jsou prudké výkyvy počasí.A cca 2-3 dny potřebují se aklimatizovat na danou změnu..V létě když bylo stabilní počasí tak holky lámaly rekordy soubor o snůžce jsem myslím už zde dal k dispozici i s počasím a teplotama.A druh? Jak se říkám čím blbší sedlák tím vetší kobzole (brambory překlad pro pražáky.. :lol: )jen jseme se informovali na dobrý prodej.Teď stavím ještě kachňák, tak zase nezlobím ten bude mít taky své technické perly.
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov slepic

Příspěvek od radimre »

Dobrá čisla v soubaru moc neřeknou tak graf naněm to jde pěkně vidět...
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov slepic

Příspěvek od radimre »

Dobrá čísla v souboru nejsou tak okatá dám tu graf....
Červená linka je teplota
modrá vajíčka
žlutá počet slepic
Přílohy
snůška 2013.jpg
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Chov slepic

Příspěvek od Roger »

Podle grafu 24 slepic? To mate na prodej? Graf denni produkce vajec na 1 slepici me zajima...

Jakoze okolo 70 dne nejaka slipka snesla dve vejce v jednom dni?

Ja jsem si zapisoval do tabletu, ale pak jsem to lajdal, takze presna data jsem nezjistil :-(
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov slepic

Příspěvek od radimre »

Roger píše:Podle grafu 24 slepic? To mate na prodej? Graf denni produkce vajec na 1 slepici me zajima...

Jakoze okolo 70 dne nejaka slipka snesla dve vejce v jednom dni?

Ja jsem si zapisoval do tabletu, ale pak jsem to lajdal, takze presna data jsem nezjistil :-(
Ano snesla 2 vejce i když pokud tu mám poznámku v kožnaté skořápce..
S lajdáním nepomůžu...unás se to stalo pravidlem,tenkdo vybírá večer vajíčka ze sdení sběrné přepážky zapisuje data :P
Jepší je mít papír u PC a tam to čmárat..než to sázet do PC hned..
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Chov slepic

Příspěvek od Roger »

To je fakt :-) papir tuzka rulez.
Uživatelský avatar
radimre
Příspěvky: 166
Registrován: stř led 08, 2014 11:53 am
Reputace: 40
Bydliště: Kateřinice NJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov slepic

Příspěvek od radimre »

Jak jsem zjistil stále jsou aktuální automatické dvířka dovolte abych se pochlubil poslední konstrukcí o kterou jsem byl požádán.Myslím že se opravdu povedly...
Zde i videjko jak to funguje...http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/nechli- ... a-kurniku/
Přílohy
web6.jpg
web9.jpg
web7.jpg
http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/
Hybrydní natáčecí systém 24V - 230Ah + GF- výkon řízen připínaním panelů 6x300Wp + 2x 60Wp
Ohřev vody 24V topnou spirálou 2 x 200l 1x 45l

Odpovědět