Kapanadze - rezonanční generátor

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
Ondřej

Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od Ondřej »

Nenašel jsem tu na foru slovo Kapanadze. Tak už tady je. :mrgreen: To já jen tak, kdyby náhodou nesvítilo...
Na sestrojení celkem jednoduchý a výkon velký dle libosti.
Asi můžu doporučit nic neříkat známým a sousedům a panely na střeše použít primárně jako kamufláž, pročže máte doma plno eletriky i bez čezů.
http://www.youtube.com/user/overunitydo ... =kapanadze
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od LIX »

A moja babka je supermário. :D
Na akom princípe by to malo fungovať? Prímanie energie zo zeme?
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od PavelR »

Takovych zazraku je po netu plno. Pokud by sel takto vyrobit jeden jediny miliwat ... pak uz je to jen o nasobeni.
Ondřej

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od Ondřej »

Míň hrát videohry, víc študovat realitu. :mrgreen: Je to jen oprášený Teslův patent, trochu modernizovaný. Verzí na podobným principu je dost. Bohužel to asi nebude pro laiky kvůli vysokýmu napětí.
Vtip je v tom, že podobná technologie se masově nerozšíří, ale jednotlivý osoby si to můžou klidně vyrobit. Hlavně se s tím ale nesnažte zachraňovat planetu nebo s váma bude zameteno.

http://www.peswiki.com/index.php/Direct ... _Generator
Ten PDF si stáhněte.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od LIX »

Chceš mi povedať že to funguje? Hry ináč vôbec nehrám. :D
Laik niesom, už som mal tú česť postaviť si pár teslových vecí, z najznámejšej môžem spomenúť jeho vzduchový transformátor..
Ktorý PDF? Je tam toho strašne vela. Neverím že by takéto niečo bolo volne dostupné na internete. :D
Ondřej

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od Ondřej »

Kapku jiná záležitost: https://www.youtube.com/watch?v=zcvSXQH ... r_embedded
http://www.cspenergy.eu/lang_hun/media_videok.htm -měniče s větším výkonem než příkonem, opět nekopající elektřina, motory naložený ve vodě, apod.
výrobky: http://www.cspenergy.eu/lang_hun/termek ... tromos.htm
Kdo to nedovede vysvětlit, asi má mezery ve vědění ;)
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od dracekvo »

Kdekoliv čtu free energy, tak tomu nevěřím. Až to někdo postaví a ukáže mi, že to funguje, tak tomu teprve uvěřím. Zatím mi nikdo nic takového nebyl schopen ukázat a dovolit mi vlastní měření.
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Reputace: 12
Bydliště: Kvasice

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od jose »

Ondřej píše:Na sestrojení celkem jednoduchý a výkon velký dle libosti.
Asi můžu doporučit nic neříkat známým a sousedům a panely na střeše použít primárně jako kamufláž, pročže máte doma plno eletriky i bez čezů.
Zásadní otázka na tělo: Ondřeji, co je zdrojem energie pro tvůj dům? :oops: ;)
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
Ondřej

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od Ondřej »

Vtip je v tom, že i kdybych měl doma třeba 10kW zdroj, tak to prostě takhle otevřeně veřejně na netu nepřiznám a rozhodně nejsem sám. Hned se staneš "nepřítelem státu", většina sousedů tě začne nenávidět, čórkaři si začnou brousit zuby atd., i přes to, že všechno dneska visí na netu a každý to má pod nosem. Včetně teorie, jak je to možný. Jenom v ČR už bude možná 100 lidí, co doma něco takovýho mají, to je můj hrubý odhad. Jako neelektronik jsem právě ve fázi študia, i když pár obvodů už jsem taky postavil.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od drama »

Jste na dobré cestě, studium je základ, k elektronice přidejte i fyziku. Sice na konci této uličky bude stát zklamání pokud jde o free energy, ale celkově se to určitě vyplatí :).
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Reputace: 12
Bydliště: Kvasice

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od jose »

Ondřej píše:Vtip je v tom, že i kdybych měl doma třeba 10kW zdroj, tak to prostě takhle otevřeně veřejně na netu nepřiznám a rozhodně nejsem sám. Hned se staneš "nepřítelem státu", většina sousedů tě začne nenávidět, čórkaři si začnou brousit zuby atd., i přes to, že všechno dneska visí na netu a každý to má pod nosem. Včetně teorie, jak je to možný. Jenom v ČR už bude možná 100 lidí, co doma něco takovýho mají, to je můj hrubý odhad. Jako neelektronik jsem právě ve fázi študia, i když pár obvodů už jsem taky postavil.
Díky, to mi jako odpověď stačí. Tajnůstkářství a jednoduché principy. A pak se zjistí, že jsme ten princip tajně zjednodušili o nějaké ztráty.
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od solárník »

Já tedy nevím, ale proč by stát stavěl jádra, když by mohli postavit pár těchhle. Zas nějaká bouda ala perpetuum mobile. Na netu je to vždy prezentované jako totální skrumáž drátů, kde se ty dva, co tajně napájí tu žárovku, lehce schovají :)
Ondřej

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od Ondřej »

Stavěj jádra, poněvadž na tom skupina zainteresovaných lidí prasecky vydělá. Těma samýma je čistá technologie zakázána.
Dneska nejde o to, jestli to funguje či ne, ale o mentální mantinely jednotlivců. :mrgreen: Fandové školskýho učiva můžou třeba vysvětlit přenos výkonu 25kW po jednom drátku o tlouštce 0,08 mm, nebo Maďara čvachtajícího se v bazénku s běžící flexou.
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od PavelR »

25kw? vzdyt to preci neni problem 250kVx0,1A :-)
Ondřej

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od Ondřej »

Pardon, drátek je 0,008 mm a napětí 2kV. A ještě to spočítej tak, aby stačil jen jeden drát (a ne dva) a ještě aby tě ten drát při dotyku nezabil.
Místo vzorců bych rač doporučil podívat se na video... :mrgreen:
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od drama »

To je fakt. Kde by byl Hollywood se vzorcema... já taky už věřím jen videúm a ne nějaké trapné realitě :).
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Reputace: 12
Bydliště: Kvasice

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od jose »

Ondřej píše:Pardon, drátek je 0,008 mm a napětí 2kV. A ještě to spočítej tak, aby stačil jen jeden drát (a ne dva) a ještě aby tě ten drát při dotyku nezabil.
Místo vzorců bych rač doporučil podívat se na video... :mrgreen:
No a to už jsme jen krůček od toho, aby tam ten drátek nebyl vůbec, čímž se dostáváme k vynálezům pana Nikoly Tesly. A bezdrátový PŘENOS (ne výroba) energie nám hravě vysvětlí tyto zázračné "generátory" - tedy přijímače VF energie.
PS: Video jsem neviděl.
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od solárník »

A úplně nejlíp umí rozsvěcet žárovky Harry Potter. Žádný dráty, jenom hůlka a ještě k tomu to funguje i dálkově :lol:
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od drama »

solárník píše:A úplně nejlíp umí rozsvěcet žárovky Harry Potter. Žádný dráty, jenom hůlka a ještě k tomu to funguje i dálkově :lol:
Promiňte, ale tohle je vážná věc. Opravdu se ve svém soudu velice mýlíte. Harry Potter to je jen nějaká pokročilá digitální animace, ale tato záležitost je zcela věrně a bez triků zachycena ve filmu Akumulátor 1. Nechci to říkat tady na fóru, ale možná už brzo stejně žárovku rozsvítím. Nemám to ještě úplně nastudované, ale pár žárovek jsem už v životě zapojil... ;)
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Kapanadze - rezonanční generátor

Příspěvek od solárník »

Dokud přede mne někdo nepostaví na stůl v reálu takovýhle funkční přístroj, tak si o Harry Potterovi budu myslet své, sorry. Zdůrazňuji v reálu, ne ve filmu, nebo na sestříhaném a možná i těžce retušovaném videu na youtube, kde jsou 220AC přívody umně schované někde za nohou stolu ;)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek