oprava menice Power Jack 700W 24V cista sinusoida

Měniče PowerJack
tulacik
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 11, 2014 8:08 pm

oprava menice Power Jack 700W 24V cista sinusoida

Příspěvek od tulacik »

Zdravim,

menic nam prestal fungovat... :( Hlasi poruchu (svieti cervena kontrolka a vydava zvuk podobny "tukaniu"). Poistky su OK, napatie baterky je v norme... Mam to otvorene a nic tam nie je zhorene, ziadna viditelna zavada. Som uplne bezradny kde by mohla byt chyba.

Viete niekto poradit, co by sa malo premerat, kde by mohla byt pravdepodobne chyba? Pripadne by sa na to niekto vedel pozriet?

Dik.

PS: Hladam kontakt na Mateja z Banskej Bystice, ktory vraj vie opravovat menice.

Peter
tulacik
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 11, 2014 8:08 pm

Re: oprava menice Power Jack 700W 24V cista sinusoida

Příspěvek od tulacik »

Zdravim,

hladam kontak na Mateja z Banskej Bystrice, ktory vraj vie opravovat menice. Pripadne niekto kto by sa vedel pozriet na nas menic ktory hlasi poruchu https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=44&t=1620

Najlepsie na Slovensku: Kosice, RV, ZV, BB, BA, ale viem priniest aj do CR...

Vdaka
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: oprava menice Power Jack 700W 24V cista sinusoida

Příspěvek od Pan Taum »

solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: oprava menice Power Jack 700W 24V cista sinusoida

Příspěvek od solárník »

Já opravoval pouze ongrid Powerjacky 1,2kW připojené přímo na panely. Občas tam odcházel kondenzátor (špatně dimenzovaný) ve výstupní části (je to vidět na pohled viz obr.) v důsledku čehož se odporoučí mosfet(y) (některé mají IGBT), což lze změřit ohmmetrem. Dal jsem tam na 1,2kV a od té doby je pokoj. Chvíli jsem experimentoval s jeho velikostí, protože na něm závisela účinnost. Pak jsem dal optimální hodnotu a od té doby jede už rok.
Ťukání napovídá možný zkrat někde na výstupu (což může být i ten mosfet). Řízení zkouší zapnout ale protože je zkrat tak zas hned vypne. Proto je slyšet "ťukání". Je možné, že to má soft-start? Ten taky "naťukává" velkou zátěž. Ale to by opět ukazovalo nejpravděpodobněji na zkrat na výstupu.
Přílohy
powerjack.jpg
Ondřej

Re: oprava menice Power Jack 700W 24V cista sinusoida

Příspěvek od Ondřej »

"Som uplne bezradny kde by mohla byt chyba." -rád poradím: chyba byla nejspíš v nákupu tohoto měniče :mrgreen:
http://ludens.cl/Electron/chinverter/chinverter.html Veselé počtení. Na větší šit jsem zatím nenarazil ani na netu.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: oprava menice Power Jack 700W 24V cista sinusoida

Příspěvek od solárník »

Amen. Jsou to shity nejhoršího kalibru. I ty ongridy mají bídnou účinnost (odhadem tak 75-80%) a hřejou šíleně. I když ty nejsou navrženy tak tragicky jako tenhle offgrid.

A jak jsem tak pročetl ten link, tak je skoro jednodušší na koleně sestavit nový střídač, než se snažit umravnit tenhle.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek