Pračka

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pračka

Příspěvek od joseff »

me uz se nejakou dobu uspesne dari chodit na zachod:), ale nekteri to u nas (zatim) delaji do gati, takze se obcas perou i bavlnene plenky na 60 nebo 95 stupnu

u ostatniho pradla by to urcite bylo v pohode a jak rikam - cim tmavsi obleceni, tim lepe! Obzvlaste prakticke je to u deti

dival jsem se po obede na privodni hadici vody do pracky a neslo poznat, jestli je tam 60 nebo 80 stupnu, bylo to necitelne, tak jsem poslal dotaz do AEG

pouzivate nekdo i mycku napojenou na teplou vodu nebo o tom aspon uvazujete? to by mohla byt dalsi znatelna uspora (i kdyz osobne jsem zastancem rucniho myti nadobi, ale manzelka protestuje)

nase mycka vylozene pripojeni na teplou vodu nenabizi, tak jsem se dotazal Bosche a toto je odpoved:

"Tato myčka nemá software připravený na připojení teplé vody. Při připojení na teplou vodu se může radikálně zhoršit funkce sušení. Vhodné je připojení pouze na studenou vodu."

S přáním pěkného dne

BSH, domácí spotřebiče spol. s r.o.
zákaznické oddělení

tak jsem s diky odpovedel, ze pokud by byl problem jen se susenim, tak to vyresim tak, ze necham nadobi doschnout pri otevrenych dvirkach na vzduchu a pripadne jsem je poprosil o kontakt na nekoho, kdo je mi schopen upravit software tak, aby to slo. Kdyz se chce tak jde vsechno - anebo se hledaji duvody pro to nejde!
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pračka

Příspěvek od joseff »

a tady jeste dalsi odpoved od AEG:

"Dobrý den, my toto připojení nedoporučujeme, ale zákazníci to tak občas mají. Jediný problém, který může nastat je, že pračka bude prát velmi krátkou dobu, /když ohřívá, zároveň pere/, takže výsledky praní nemusí být optimální. Napouštěcí hadice s aquastopem snesou teplotu napouštěné vody 90°C.
S přátelským pozdravem, servsxi Lavamax."

Takze pokud se nemuze stat nic jineho nez jen zkraceni doby prani, tak neni duvodu do toho nejit! Ja uz v tom mam jasno, pripadne to doladim nastavenim dalsich voleb, ktere dobu prani prodlouzi!
Neci
Příspěvky: 19
Registrován: pon dub 18, 2011 1:14 pm
Reputace: 0

Re: Pračka

Příspěvek od Neci »

Pracka s privodom teplej vody
vid forum na tzb:
http://forum.tzb-info.cz/108640-vyber-p ... -prispevky

a mycka po cesky :)

Pripojenie teplej vody
Prívod vody ku spotrebiču môže byť tiež pripojený k prívodu teplej vody (centrálny systém, kúrenie), pokiaľ teplota
tejto vody nepresahuje 60 °C. V tomto prípade sa čistiaci cyklus skráti asi o 15 minút a účinnosť umývania sa mierne
zníži.
Pripojenie k prívodu teplej vody musí byť vykonané rovnakým postupom ako pripojenie k prívodu studenej vody.

vid umyvacku http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=u ... e98zzgpczQ

ale zeby bol prikon nizssi som si nevsimol...
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pračka

Příspěvek od joseff »

Tak po obede jsem se do toho pustil a prehodil privod vody do pracky ze studene na teplou. Navolil jsem teplotni program "0 stupnu chlazeni" - cimz jsem doufam uplne zamezil zapnuti topne spiraly (vzdycky kdyz tuto volbu vidim, tak div nepuknu smichy - moje pracka umi i chladit! - asi se jedna o nejaky divoky preklad), pracka se spustila, pockal jsem nez napustila vodu a pak jeste chvili, abych videl jestli nebude nejaky problem. Vsechno se zdalo v poradku, delka praciho cyklu ukazovala porad standardnich 1:59 (pro program bavlna 40 stupnu), pak uz jsem musel jit.

Dnes mam vodu vyhratou na 45 stupnu, takze po schlazeni o pradlo a pracku mohla mit ke 40 stupnum. Uvidime jak se to osvedci, pokud bude zajem, muzu sem napsat zkusenosti po delsi dobe.

AD MYCKY:

Protoze mame mycku Bosch, tak jsem se ptal jestli je ji take mozne pripojit na teplou vodu - i kdyz mi to narozdil od AEG spis nedoporucili, tak to z hlavy nepustim, zjistim jeste na kolik stupnu je delana privodni hadice a casem ji taky prepojim. Pri te prilezitosti jsem se jeste zeptal, ktere mycky Bosch podporuji napojeni na teplou vodu a dostal tuto odpoved:

Možností připojení na teplou vodu maji všechny myčky Bosch z katalogu krom modelů se spotřebou 6,5litrů a 9 litrů. Ty na teplou vodu připojit nelze.

http://www.bosch-home.com/cz/katalogy.html
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Pračka

Příspěvek od tomas »

V práci jsme měli připojenou myčku na teplou vodu, ale co to byl za typ nevím, protože byla bez zakrytování (vestavěná). Bez problémů to fungovalo. Jen pozor na hadice, ty standardní k pračkám a myčkám jsou jen do určité teploty. Na té mé je napsáno max. 25°C.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pračka

Příspěvek od joseff »

Bosch mi odpovedel na dotaz jakou maximalni teplotu snese napousteci hadice - ze 60 stupnu.

A z AEG mi na dotaz ktere aktualne nebizene pracky umoznuji i napojeni na teplou vodu odpovedeli takto:

"Dobrý den, žádný zvláštní model, který je pro toto určen neexistuje, můžete takto připojit prakticky jakoukoli, s tím, co již bylo napsáno.
S přátelským pozdravem, servis Lavamax."
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pračka

Příspěvek od joseff »

Tak pracka dnes v noci doprala 4. naloz pradla bez problemu.

Jeste k myckam - u Miele se funkce pro pripojeni na teplou vodu jmenuje Thermospar, takze hledejte tento nazev:

"Připojení na teplou vodu – Úspora až 40 % elektrické energie. Díky funkci „ThermoSpar“ můžete všechny myčky Miele XXXXXXX SCi připojit na teplou vodu. Tím lze ušetřit elektrickou energii až o 40 %, dobu mytí zkrátit až o 9 %. Spotřeba energie tím klesne až na 0,4 kWh v programu „Jemný“."
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am
Reputace: 3

Re: Pračka

Příspěvek od avatar »

me zajima jedna vec. Mam teplou studenou nemam okruh a cerpadlo ktere protáčí teplou vodu neustle takže když dam plnou teplou tak mam cca 2 litry studene než poteče tepla 60 stupnů. tim padem mi teče prvne studena pak teprve tepla

jak toto řešíte pokud to vůbec řešíte ))) nevim kolik ta myčka pračka si bere vody takže třeba ty cca 2-4l studene vody v trubkách nejsou nic na celkou spotřebu 20 litrů
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Pračka

Příspěvek od drama »

Tohle může být problém. Pokud vezmeme v potaz, že na vlastní prací cyklus se použije např. polovina z celkové spotřeby tj. třeba jen 10l při praní 3kg prádla a z toho jsou 4l studené 10°C a 6l teplé 50°C, něco málo padne na ohřev bubnu a dvířek a rázem jsme na maximálně 30°C.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Pračka

Příspěvek od mypower.cz »

jeste me napadla v teto souvislosti takova vec, jak je to vlastne financne .. dejme tomu ze pracka si za praci cyklus vezme X litru 40ti stupnove teple vody, v tomto pripade pokud bere clovek vodu z vodovodu, zaplati za tech par litru teple beztak (nejaka cast z kubiku). Srovnal by nekdo cenu el.en. ktera bude potreba pro vyhrati tech X litru vody, kdyby byly z vodovodu (cena studene vody + elektrika na vyhrati cca na 40st.c) a cenu kdy pouzijeme teplou a nevyhrivame ji, protoze uz tepla je ? Samozrejme pokud je napriklad voda z vlastni studny, ohrata treba drevem z vlastni zahrady (uschly strom), tak je to uplne zadarmo, nicmene v takovem panelaku vodu ohrat vlastnimi silami muzeme hure, a jsme odkazani na cenu teple vody, nebo studene + cenu elektriky na ohrati.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Pračka

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

10l vody 40°C = cca 2,10 Kč . Při : 60Kč / kubík vody , 5 Kč/ kWh el. a studená voda 15°C .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Pračka

Příspěvek od mypower.cz »

kubik teple vody uz stoji 60kc? Kristova noho :shock: :o :? jeste ze mam ty lazenske kamna s dohřevem.

Nebo to je cena studene ?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Pračka

Příspěvek od mypower.cz »

:D po hledani na netu si odpovim sam .. jo .. to je cena studene .. tak to je masakr .. Kolik stoji tepla? 200? :yes:
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am
Reputace: 3

Re: Pračka

Příspěvek od avatar »

u nas kubik stoji 70 respektive 69 myslim vodne stočne je to hhodne

ale ja mam na zahrade nadrž na deštovku se terou se zaliva či neco nahrubo umeva

voda je u me nejmensi polozka caa 500 mesicne
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Pračka

Příspěvek od abrams »

60 Kč za kubík studené vody je jen můj odhad průměrné ceny , ale to je vodné a stočné :!: .
Záchody už asi 5 let jedou na studnu (není vhodná k pití) = úspora ;) (snad) .

Vzal někdo z Vás tady v potaz "starou" analogovou pračku ? Myslím tu s budíkem místo švába . Programátor se při topení
pozastaví a čeká na správnou teplotu vody , a je mu jedno jak dlouho :idea: . Já jen že ty nový pračky se švábem
v prd..i pomalu rostoucí teplotu vyhodnotí jako ERROR a nazdar :twisted: , klasické pračce by slabší topení vůbec
nevadilo , což by se už dalo utáhnout měničem , né ?

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pračka

Příspěvek od joseff »

avatar: taky jsem o tom nejprve premyslel, ale uz jsem to vyresil - NERESIM TO:)! Ale nerikejte to, prosim, me manzelce! Protoze ta by to resit chtela/potrebovala. S hruzou cekam kdy ji to napadne:)!

Pan Fojt z ostrovnidum.cz, ktery ma pracku na teplou vodu napojenou (i kdyz pouziva termostatickou sprchovou baterii) mi k tomu sdelil nasledovne:
"Teplota vody je běžně okolo 50 stupňů, záleží to na teplotě v nádrži. Na přesnosti teploty asi zas tak moc nezáleží."
A ja mu verim, protoze uz tak pere 5 let.

Az to ma draha polovicka zacne chtit resit tak zkusim prostudovat ty specialni predradniky na michani teple/studene co tu nekdo zminoval, ale priznam se, ze se mi do toho tolik davat nechce. Takze bych spis koupil taky tu nejlevnejsi termostatickou sprchovou baterii, treba tuto za 899,-:

http://www.eva.cz/zbozi/32588/baterie-e ... 0mm-sprch/

a pred spustenim pracky na ni vzdy nastavil o trochu vyssi teplotu nez nastaveny teplotni program pracky (prave kvuli ochlazeni o vnitrek pracky a pradlo) a pri prani na 95 bych ji otevrel na maximum a zbytek by si podle potreby dohrala pracka.

Pri nakupu dalsi pracky pujdu rozhodne do pracky, ktera uz bude primo umoznovat pripojeni na teplou vodu.

Nase pracka si bere na jeden cyklus prani kolem 40 l vody - nevim presne jak je to rozdelene, navod mam prostudovany dukladne, ale nikde to tam nezminuji, jestli je to 20 l na prani a 20 l na vymachani? Tusite nekdo? Jak uz jsem tu psal, bojler mam hned za zdi u ktere je postavena pracka, takze studene vody, ktera je v 1,5 m dlouhe trubce mezi prackou a bojlerem nez zacne tect tepla moc neni. Ale chapu, ze vy to mate jinak.

Pro ty (manzelky) co potrebuji mit presnou teplotu zbyva moznost nevypinat na pracce ohrev a navolit na ni teplotu programu a nechat pracku, aby si to pripadne dohrala sama vlastni spiralou.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pračka

Příspěvek od joseff »

abrams mi nahral na dalsi otazku:

jak platis vodne a stocne kdyz mas zachody na studnu? Platis jen to, co ti nameri vodomer nebo ti to pocitaji pausalne?

mam totiz jeden neresitelny problem, mam vlastni studnu (ktera je i v lete v podstate nevycerpatelna), momentalne ji pouzivame jen na zahradu, ale chtel bych na ni napojit zpet cely barak jak to bylo kdysi + pitnou vodu bych dovedl jen do kuchyne ke drezu (jednalo by se asi o 10 m potrubi bud nerez nebo bronz - plast nebrat!). U drezu by byly dve baterie jedna s teplou/studenou uzitkovou vodou ze studny a druha jen se studenou pitnou vodou z vodovodu, tim by nase spotreba pitne/placene vody klesla na 540 l mesicne:) (6 lidi x 3 l pitne vody denne x 30 dnu), zbytek by byl zdarma ze studny. Problem je nasledujici:

Uz nekolik let mame pri 6 lidech rocni spotrebu vody z vodovodu 60 m3, takze pocitejme
60 x 68,75 Kc = 4125 Kc to jsou nase aktualni rocni naklady na vodu

Pokud bych pripojil vodu ze studny, tak by nam razem zacali pocitat pausalne stocne 46 m3 rocne na jednoho uzivatele tj. 6 osob x 46 m3 = 276 m3 rocne stocne pro nasi 6 clennou rodinu, takze:

stocne 276 m3 x 34 Kc = 9384 Kc
vodne 6,5 m3 x 34,75 = 225,90 Kc
celkem 9609,90 Kc

takze bych pri pouzivani vlastni vody ze studny, kterou mam zadarmo paradoxne platil o 5484,9 vice!? to je blbost, co? jak z toho vybruslit? PORADTE! Jak to delate ostatni?
jirka
Příspěvky: 38
Registrován: stř říj 05, 2011 4:31 pm
Reputace: 0

Re: Pračka

Příspěvek od jirka »

Proč by vám měli Joseffe účtovat paušalně spotřebu vody, to se dělá jen když nejsou zabudovány měřáky. Nevím jestli jsou ze zákona nutné, někde jsem četl že byly, ale zákonodárci na základě asi žádostí nějakých zasranů zrušili. U chaty jsem měl paušál, vodárenska firma si tam instalovalala vodoměry, stálo mě to osmset, nevím proč, ale další výměna po pěti letech byly hrazena již vodáky. Pokud měřák nemáš a instaluješ si ho na vlastní náklady, tak by ho snad měli respektovat. Nevím, ale jak je to se studnama vrtanýma od padesátých let.Tam byla nějaká nahlašovací povinnost a platí se tam nějaká daň.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pračka

Příspěvek od joseff »

jirka:

Byl bych rad, kdybych se pletl, ale z vyhlasky:

VYHLÁŠKA
č. 428/2001 Sb.
ze dne 16. listopadu 2001
ve znění vyhlášky č. 146/2004 Sb. a
vyhlášky č. 515/2006 Sb.

viz: http://www.artav.cz/legislativa/V%20428-2001.html

to chapu tak jak jsem napsal:

ČÁST JEDENÁCTÁ
URČENÍ MNOŽSTVÍ ODEBRANÉ VODY BEZ MĚŘENÍ
(K §16 odst. 5 zákona)
§27
§27 (1) Množství odebrané vody v případě, že není osazen vodoměr, se stanoví podle směrných čísel roční potřeby vody uvedených v příloze č. 12.

§27 (2) Byla-li odebraná voda v předchozím období minimálně 1 rok měřena, určí se množství odebrané vody za období bez osazeného vodoměru podle výše předchozího odběru. To platí jen pro případ, pokud nedošlo ke změnám podmínek u odběratele.

Příloha č. 12 k vyhlášce č. 428/2001 Sb.
SMĚRNÁ ČÍSLA ROČNÍ POTŘEBY VODY

5. je-li v bytě výtok, WC a koupelna (sprchový nebo vanový kout) s průtokovým ohřívačem nebo elektrickým bojlerem [46]


Je jasne, ze za to co by po pripojeni pitne vody z vodovodu jen ke drezu v kuchyni nameril vodomer by se platilo vodne i stocne.
U vody ze studny by se vodne neplatilo, platilo by se jen stocne, protoze ta voda by po pouziti take odtekala do kanalizace (zatim) - ale z jakeho mnozstvi? jak by se to zmerilo? jedine osadit vodomerem i studnu, ale to je zase blbost, protoze ze studny zalevame v zahrade a z toho stocne platit nechci.

Mate s tim nekdo zkusenost? Resili jste neco podobneho? Prosim poradte!
jirka
Příspěvky: 38
Registrován: stř říj 05, 2011 4:31 pm
Reputace: 0

Re: Pračka

Příspěvek od jirka »

Hezké, ale dlouhé. Pepo snad nechceš být poctivý ke zloději. Vodoměr asi máš, tak ho používej k pitné vodě. Užitkovou vodu bych klidně bral ze své studny a splaškovou vodu klidně odváděl do kanalizace. Ještě jsem neslyšel v tzv.moderní době, že by se nějaká vodárenská spol. podílela na výstavbě těchto řádů.
Pokud máš vlastní studnu s určitým odběrem tak nic neplatíš, měli by platit jednoduše pouze právnické osoby od urč.odběru.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek