Arduino Ethernet Exosite

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
Ondra78
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 05, 2012 1:52 pm

Arduino Ethernet Exosite

Příspěvek od Ondra78 »

Zdravím ve spolek.
Snažím se tu nalézt nějaké aktuální vlákno, které se věnuje odesílání dat do "kloudu".
Ďoubal jsem okolo Pachube, pak jsem se dostal k Thigspeak a skončil jsem u Exosite.

Tady je takový pokus s měřením teploty
https://portals.exosite.com/views/2695892464/1310116569

Pokud máte někdo bližší info, nebo snad praktické zkušenosti, podělte se mnou prosím.
bis69
Příspěvky: 32
Registrován: sob bře 23, 2013 4:43 pm

Re: Arduino Ethernet Exosite

Příspěvek od bis69 »

Ondra78 píše:Tady je takový pokus s měřením teploty
https://portals.exosite.com/views/2695892464/1310116569
Ahoj.
Něco podobného provozuju ve vlastní režii:
http://90.182.76.49:8090
Ondra78
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 05, 2012 1:52 pm

Re: Arduino Ethernet Exosite

Příspěvek od Ondra78 »

Ahoj,
to ti běží doma na počítači? Máš veřejnou IP? A umíš naprogramovat stránku, aby vyčítala hodnoty ze systému?

Já zatím hledám možnosti a co je pro mě dostačující, nechci chodit s kanonem na vrabce. Pořídil jsem k Arduinu EthShield a jsem překvapený, co s tím jde dělat.
bis69
Příspěvky: 32
Registrován: sob bře 23, 2013 4:43 pm

Re: Arduino Ethernet Exosite

Příspěvek od bis69 »

Ondra78 píše:Ahoj,
to ti běží doma na počítači? Máš veřejnou IP? A umíš naprogramovat stránku, aby vyčítala hodnoty ze systému?

Já zatím hledám možnosti a co je pro mě dostačující, nechci chodit s kanonem na vrabce. Pořídil jsem k Arduinu EthShield a jsem překvapený, co s tím jde dělat.
Ahoj.
Na odkazu Info je popis celého řešení.

Ve zkratce:
- IP mám z DHCP od O2, ale zatím se mě drží již 3 roky :-) VDSL modem bohužel neumí DDNS jinak bych to udělal přes něj
- "web server" je Raspberry Pi model B a každopádně to není žádný kanón, výpočetní výkon je slabý a již uvažuju o něčem x86. Raspberry má myslím ARM Cortex A7, ale zase za 900,-Kč to papá jenom 5W.
- běží na tom Linux, Apache, MySQL a PhP -> informace (česky) o instalaci lze nalézt pomocí Google
- co se týká ukládání hodnot z Arduina, tak já to mám naprogramované tak, že v Arduinu po naplnění proměnných daty se odkazuju na Php stránku s příslušnými parametry (hodnotami) na Raspberry kde Php stránka (skript) vkládá hodnoty (parametry) do databáze. Já je následně zpracovávám pomocí jiných stránek (skriptů) a prezentuju na webu.
- na tom samém "železe" :-) mi běží i monitoring grid-free
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Arduino Ethernet Exosite

Příspěvek od Frenky »

Dobrý den
Něco přes týden se snažím dostat data z jednotlivých arduin do raspberry na html stranku. Jelikoš s programováním zápolím cca rok, tak pořád někde narážím na nějakou znalostní bariéru. Nedaří se mi nějak solidně vyprezentovat svá data na stránku. Nebyl by zde někdo prosím schopen vést zde na mypower nějaký seriál a seznámit neznalé s problémy s tímto spojenými ?

Zdroje dat:
1) MPPT TRISTAR
2) První arduino mega 2560, kde běží mírně upravený microlog2 zde od Filipa.
3) Druhé arduino mega 2560, které nyní čte data ze střídače STUDER. Momentálně je zapleveleno html strankou kde data zobrazuji. Myslím si že po odbourání html stránky, půjde program sloučit s adminovým mikrologem a použít jako jeden program do jednoho arduina.
3) Třetí arduino mega 2560, od pana Kolaříka které má na starosti balancování LiFePoY baterií, zde přenáším pouze napětí jednotlivých článků a poplachové stavy přes RS232.
4) Zařízení SDS-Macro, které čte údaje z elektroměrů (domovní síť, střídač STUDER + údaje z teploměrů)
5) Nový přírůstek Raspbery Pi ve variantě B, kde se mi podařilo za pomocí internetu nainstalovat LAMP server (Linux, Apache, MySQL a PHP). Zde bych chtěl stvořit stránku, kde by data byla prezentována.

Sami vidíte, že toho je nepřiměřeně hodně a je potřeba optimalizovat "mé hračkářství".

Problémy
Všechny krabičky poskytují nějaká data (vyčtená čí změřená). Potřebuji
1) Návod co všechno musím udělat, abych dostal všechna data na jedinou html stránku.
2) Návod jak postupovat. (Data - mysql - php - html) :D to si jenom myslím, nevím :D
3) Návody jak postupovat a jak jednotlivé kroky udělat, včetně vzorových příkladů.

Již jsem z toho zoufalý a admin také, jak ho pořád otravuji s nějakými blbostmi, nebyl by zde někdo stejně zapálený pro moje všetečné dotazy?

Děkuji předem a myslím si že by tady mohla vzniknout pěkná diskuze.

PS: Nejde mi o to vyrábět konkurenci pro microlg, to nee. Jde mi spíš o nástavbu nad microlog a vzájemnou spolupráci všech krabic, které nějaká data poskytují.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek