Reklamace na 1alphasolar.cz

Neférové jednání, nespolehlivost, špatné zkušenosti, podvody ale také prostor pro prodejce k veřejnému vysvětlení situace.
Odpovědět
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Reputace: 0
Bydliště: Česká Skalice

Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od serfar30 »

Pozor na český obchod 1alphasolar.cz Reklamuji tam TRISTAR 60A už přez měsíc a zatím bez výsledku. Posla jsem tam i odstoupení od smlouvy.Dále zvažuji i trestní oznámení. Věřím tomu že u amíků by to bylo už dávno vyřízeno.Pak se čeští obchodníci diví že to lidi radši nakupujou v zahraničí. Pokud máte někdo podobnou zkušenost s tímto obchodem dejte vědět na SZ.
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od vata »

A co se mu stalo?
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Reputace: 56
Bydliště: SK pri Presove

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od MareC3k »

Ja som u nich tiez reklamoval tristar mppt60 a bol mi vymeneny za novy kus. Jediny problem bol ten, ze to cele trvalo asi 2-3 mesiace, uz neviem presne. Medzitym som kupil iny regulator, takze mi to nesurilo a pockal som dlhsie.
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od dracekvo »

Já tam posílal dotaz na cenu Tristaru s displayem. 24.9. mi přišla odpověď, že cenu zjistí a od té doby ani ťuk. Takže s jeho vlažným přístupem si ze mě zákazníka neudělá. A s tím, jak tu čtu, že reklamace nejsou vyřízeny v lhůtě dané zákonem už vůbec ne.
prochazka85
Příspěvky: 221
Registrován: ned kvě 20, 2012 9:20 pm
Reputace: 4

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od prochazka85 »

ja tam chtel objednat tristar a on ze jako chce penize predem. To je vec kterou ze zasady nedelam, nacez mi vysvetlil, ze jsem se asi zblaznil kdyz neco chci na dobirku, ze preci nemuze vsechno drzet skladem a objednava az pote co ma zaplaceno.Tak jsem mu podekoval a sel nakoupit do normalniho eshopu kde bylo zbozi odeslano druhy den od objednavky na dobirku.
Toliko k me zkusenosti s timto eshopem.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od střídač »

Jen když vzpomenu na začátky onoho človíčka zde, jak chrlil své odkazy na sebe, tak mi přijde, že i kdyby bylo nejhůř, tak od něho NIKDY a NIC.
Jednoduše naskočil do FV biznysu na jeho samém konci a teď chytá již jen hejly k jejich oškubání.

Se slzou v oku jsem se zahleděl na jeho nabídku "Systémy pro dodávky energie" za drobně přesahujících 90 000,-Kč. FV panely: 135 W, 2 ks , Výstupní výkon: 500 W, Kapacita systému: 1600 Wh. Jel bych do nejzapadlejšího kouta republiky podívat se na člověka jenž si tento systém na dodávku energie 500W koupil. Určitě bych jej alespoň hodinu konejšil a na rozloučenou obdařil alespoň dvackou za statečnost. Takových by CNB potřebovala více. Nehledět, utratit, roztočit kola ekonomiky a hlavně naplnit státní rozpočet. Bibli moderní doby.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od joseff »

prochazka85 píše:ja tam chtel objednat tristar a on ze jako chce penize predem...
Ja jsem treba taky kupoval stridac ve Spanelsku (a levny nebyl) a take jsem posilal penize predem.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od ota »

Můžete poslat odkaz na prodejce ve Španělsku?
Říkám si, že tam FV trh bude větší a čistší.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od Pan Taum »

joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od joseff »

ota:
Jasne, byl to http://sol-luz-ion.com/ (http://sol-luz-ion.de/), mel vice pobocek (Spanelsko, Nemecko ...). Jednani bylo na urovni, spolehlive, rychle. Diky nakupu stridace zde jsem oproti nakupu v CR tenkrat usetril cca 15 000,-. Ale bylo to zacatkem roku 2012, takze ted uz to muze byt jinak.
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Reputace: 0
Bydliště: Česká Skalice

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od serfar30 »

vata píše:A co se mu stalo?
po přehrání nastavení jsem ho restartoval přez PC na dálku msView má funkci PROPERTIES - RESET CONTROL .
Pak už nereagoval . Zkoušel jsem ho odpojit od panelů i barerky , ale už nenaběhl.
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím
Drobek.Petr
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2011 11:43 am
Reputace: 2

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz byla neoprávněná

Příspěvek od Drobek.Petr »

serfar30 píše:Pozor na český obchod 1alphasolar.cz (nenechá se podvézt podvodným jednáním nepoctivých klientů - tu mělo být napsané- což je správná formulace, a protože to pan zákazník hnal až na ČOJ a celkem 3x, a neuspěšně. Proto to mám i písemně potvrzené. ČOI mi 3x dala za eshop 1alphasolar.cz zapravdu v tom, že jsem doržel zákon) .

Já serfar30 Reklamuji neoprávněne TRISTAR 60A už přez měsíc a zatím bez výsledku. Divíte se eshopu 1alphasolar.cz? ze se mu to nelíbí Poslal jsem tam i neoprávněné odstoupení od smlouvy. Dále zvažuji i trestní oznámení, protože i když mi neodborným zacházením shořeli dva Tristary, mám přece právo na reklamaci. Je chyba eshopu, že Tristar nevydržel toto zákazníkovo neodborné zacházení? !!

.....Věřím tomu že u amíků by to bylo už dávno vyřízeno. (A co by amíci vyřídili, když by věděli, že stejnému člověku shořeli celkem dva kusy Tristaru? )Pak se čeští obchodníci diví že to lidi radši nakupujou v zahraničí. Pokud máte někdo podobnou zkušenost s tímto obchodem dejte vědět na SZ.
Eshop 1alphasolar.cz nerevyreklamoval druhý zničený Tristar od stejného člověka a odstoupení od smlouvy neuznal, protože nákup prvního a tedy púvodního Tristaru provedla třetí osoba a nikoli člověk s nikem serfar30. Žádný eshop se nenechá okrádat žádným uživatelem. Žádný eshop nemá povinost reklamovat uživatelsky zničenou věc, což pisatel zapoměl uvést. Proto pisatel není podvedená chudinka. Pisatel se opakovaně snaží poškodit dobré jméno eshopu 1alphasolar.cz. Těch neuvedených informací je spousta. Pisatel záměrně také neuvedl, že zmíněný Tristar zničil celkem dvakrát. (2x). A teprve třetí Tristar mu vydržel. Stejný uživatel neuvedl, že první reklamaci eshop vyřídil výměnou kus za kus. A protože se ale zboží dováželo z německého velkoskladu, reklamace trvala po vzájemné dohodě delší dobu a na překlenovací období měl klient zapůjčen nový kus, který mu již zůstal. Na všecha tvrzení má eshop 1alphasolar.cz kopie emailů včetně zpráv České obchodní inspekce a žádný zákon jsem neporušil. Každá nová stížnost byla opakovaně účelově překroucena uživatelem serfar30, jehož civilní jméno zde nezaznělo, ale eshop, vůči kterému vede kampan tu jmenuje, což mi nepřijde správné.

Za to, že jsem za eshop 1alphasolar.cz reklamoval Tristar, i když jsem nemusel, jsem byl vděčným klientem na těchto stránkách pomluven a nyní proti eshopu vede tuhle kampaň.

A protože mě podvodné jednání tohoto klienta otrávilo, výrobek Tristar přestal eshop dodávat. Obchoduji pouze s těmi klienty, kteří za svoje peníze očekávají zboží, které si objednají. Vše, co do České Republiky přivezu, musím předem zaplatit. Klient, který si zboží předem zaplatí ho chce. Proto mi posílá peníze. Já, když něco chci, také pošlu peníze a dostanu zboží. Za sebe i za firmu. Na dobírku zboží nedodávám. nelíbí se vám to? Máte právo se svobodně rozhodnout, kde si co koupíte. Já mám stejné právo. Nesolidní klienti mi komlikují život a nehodlám se jimi zabývat. A i proto píši tuhle reakci až nyní. Kampaň pana serfar 30 probíhá a tak tímto příspěvkem doplňuji informace pro všechny, kteří se se mnou někdy setkali. Otázka na závěr. Chcete obchodovat? Obchodujte. Jsem tu. Postavím vám fungující a kvalitní fotovoltaickou elektrárnu. Překvapivě - za vaše peníze. Reklamace nemám. Postavím, zapojím, odjedu a funguje to. Podvádět se nikým nenechám. Na včechna svá tvrzení mám korespondenci. Svoji, pana serfar 30 i ČOJ.
Naposledy upravil(a) Drobek.Petr dne úte lis 18, 2014 2:10 pm, celkem upraveno 4 x.
Drobek.Petr
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2011 11:43 am
Reputace: 2

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od Drobek.Petr »

střídač píše:Jen když vzpomenu na začátky onoho človíčka zde, jak chrlil své odkazy na sebe, tak mi přijde, že i kdyby bylo nejhůř, tak od něho NIKDY a NIC.
Jednoduše naskočil do FV biznysu na jeho samém konci a teď chytá již jen hejly k jejich oškubání.

Se slzou v oku jsem se zahleděl na jeho nabídku "Systémy pro dodávky energie" za drobně přesahujících 90 000,-Kč. FV panely: 135 W, 2 ks , Výstupní výkon: 500 W, Kapacita systému: 1600 Wh. Jel bych do nejzapadlejšího kouta republiky podívat se na člověka jenž si tento systém na dodávku energie 500W koupil. Určitě bych jej alespoň hodinu konejšil a na rozloučenou obdařil alespoň dvackou za statečnost. Takových by CNB potřebovala více. Nehledět, utratit, roztočit kola ekonomiky a hlavně naplnit státní rozpočet. Bibli moderní doby.
Druhá možnost je zavolat nebo napsat, co byste chtěl postavit a po vzájemném vyjasnění vám přijde nabídka na míru.

Nic o mě nevíte. Se slzou v oku se můžete proto jen podívat do zrcadla. Tam uvidíte toho, koho znáte.

Pěkný den.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od goodbie »

Pár otázek:Platbu předem považuji za adekvátní u projektu od 100tisíc Kč domluva smlouva podpis pak nevidím problém ;) Reklamační řád udává 30dní na reklamaci,a je mi jako zákazníkovi jedno odkud je věc dovezená s tím musí bohužel prodejce počítat ale vše je o domluvě.A kdo danou věc reklamuje je jedno pokud má doklad o zakoupení a záruční list.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od fugas »

prochazka85 píše:ja tam chtel objednat tristar a on ze jako chce penize predem. To je vec kterou ze zasady nedelam, nacez mi vysvetlil, ze jsem se asi zblaznil kdyz neco chci na dobirku, ze preci nemuze vsechno drzet skladem a objednava az pote co ma zaplaceno.Tak jsem mu podekoval a sel nakoupit do normalniho eshopu kde bylo zbozi odeslano druhy den od objednavky na dobirku.
Toliko k me zkusenosti s timto eshopem.
Ano.Uvažoval jsem,že si též zřídím e-shop.Nejen s fotovoltaikou,ale se VŠÍM,co lze na naší planetě sehnat.Kancelář budu mít na záchodě a vystačím s notebookem.Objednejte u mě,já objednám jinde.Vy si počkáte a zaplatíte mi marži za překup,namísto aby jste si to koupili rovnou od zdroje.Je až neuvěřitelné,že na tohle někdo přistoupí a ještě snad zaplatí dopředu.Kdo nemá sklad,nemá obchod!
To samozřejmě platí obecně.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Reklamace na 1alphasolar.cz

Příspěvek od PavelR »

Tak tak. Vzdy si overuji zda zbozi ktere objednavam maji skladem pripravene k odeslani. Pokud ne odchazim jinam. Cena neni vse. Pokud je navic moznost osobniho odberu okamzite nemam problem si priplatit.
Jediny kde halt cekat musim je ebay a free shipping ... cina je halt daleko.

Reklamace jsou vec druha. Velke shopy bud meni na miste, nebo vzdy bylo do tydne vyreseno - to je osobni zkusenost.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek