2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...

Na fóru bych nejvíce uvítal

stromovou strukturu příspěvků
10
50%
hodnocení příspěvků
4
20%
označení stavu tématu
6
30%
 
Celkem hlasů: 20

Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od mypower.cz »

Hoj, další z průzkumných anket ohledně požadavků zdejších uživatelů, viz anketa.

Význam odpovědí:

stromovou strukturu příspěvků - je vidět kdo komu na co odpovídá, offtopic větve a slepé cesty k vyřešení problému samy od sebe umírají a dají se skrýt s možností rozbalení. Zachování původní struktury a zpětné kompatibility s původním PHPBB.

hodnocení příspěvků - ve stylu užitečnosti, tedy bodové hodnocení, i ve stylu Like/Dislike se zobrazením kdo (dis)like-oval. Psychologicky to možná pomůže k lepšímu provázání lidí s podobnými názory.

označení stavu tématu - možno změnit kýmkoliv registrovaným, nutno udat důvod změny stavu a příspěvek, který ke změně stavu vedl. Výchozí stavy: Nezodpovězeno / Diskuze / Vyřešeno / Neřešitelné / OffTopic / Uzavřeno / .... ? možnost přidat libovolný další stav v případě že žádný z výchozích nevyhovuje.

:idea:
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od PavelR »

Hoj. Forum bych nemenil. Nechat tak jak je.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od střídač »

Vždy, když je nastolena otázka "vývoji fóra" svědčí to o jistém ustrnutí.

Spíš než otázka změn je třeba se pídit po onom zdroji. Připusťme si, že se témata vyčerpala. Panely panelují, regulátory regulují, akumulátory akumulují, střídače střídají.

Bude třeba se vydat do jiných směrů.
Jiné metody provozu FVE, vývoj a výroba komponent atd.

Probůh jen nic neměnit.
Uživatelský avatar
ixo
Příspěvky: 489
Registrován: stř říj 10, 2012 6:11 pm
Reputace: 22
Bydliště: Bratislava

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od ixo »

Mne tu občas chýba možnosť hodnotiť príspevky - už som aj zahlasoval. A ak by potom pribudla možnosť "Zobraziť len kvalitné", bolo by to veľmi šikovné.
1900 Wp, LiFePo 8x200Ah + 123\SmartBMS, Tristar MPPT 60A, Meanwell 1 kW, PowerJack 5kW, Bratislava
Monitoring systému: https://panel.homeinfo.sk/?id_objekt=15 ... elektraren
(Ne)návratnosť systému: https://tinyurl.com/cx74hkv
Zdieľaná databáza meničov: https://tinyurl.com/mx6gvsj
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od střídač »

ixo píše:chýba možnosť hodnotiť príspevky
Cesta hodnocení se navzájem je cesta do pekel. Hodnocení je vždy ideologicky, tudíž neobjektivní.

Probůh jen ne hodnocení. Vidím tu smršť jak jedna skupina hodnotí přirozeně správně a kladně toho jistě i správného soudruha. Druhá soudružská skupina hodnotí nepřátelského soudruha zcela určitě nepříznivě, neb je to soudruh jiného ideologického tábora.

Zkusme zachovat nadhled a nehodnoťme. Stačí, že se občas svezeme na Regerovi.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od mypower.cz »

střídač píše:Vždy, když je nastolena otázka "vývoji fóra" svědčí to o jistém ustrnutí.
Ustrnuti ani ne.. spise jsou to 3 veci ktere napriklad me osobne by prisly zajimave a vzhledem k casu je tohle spise pruzkum, kterou z tech veci delat prioritne a zbyle zatim nechat spat. V tomto pripade nejde o zasadni zmeny, spise vylepseni. Treba ona stromova struktura by mohla skutecne docela dobre eliminovat vznikajici off topic temata. Na druhou stranu tema oznacene jako VYRESENO by mohlo elegantne resit temata, ktera nyni maji 15 stran, nikdo to uz cele nebude cist a nekolikrat dokola se tam resi totez, co uz je davno drive vyreseno. Hodnocenim se zavadi neco jako autodetekce kvality prispevku. Kvalitni prispevky se daji napriklad prioritizovat ve vyhledavani a forum tak muze byt zdrojem jeste relevantnejsich informaci a balast byt potlacen ...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od vata »

Taky jsem skeptická vůči změnám: stromová struktura - nejsou problém dlouhá témata, je akorát problém v nich hledat, protože se tu vznikající KB neindexuje. Uzavírat? Občas se téma samo od sebe oživí, to je hezké na těchto fórech. A že si občas nová generace nepřečte začátek a odsuzuje se tak k objevování kola - to uzavírání stejně nevyřeší. A hodnocení? Populární nemusí být nutně kvalitní...
Já osobně bych uvítala spíše zavedení nějakých alternativních přístupových modelů k online datům připojených FVE.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Felix

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od Felix »

Ahoj ,

Můj názor je , že toto forum je velice dobře udělané a přehledné . Tudíž bych nic neměnil .

Snad jen pro nováčky udělat nějaké základní vlákno aby se omezily neustále se opakující dotazy .
shirty
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 11, 2013 8:01 pm
Reputace: 0

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od shirty »

Já jsem ráda tomu jak je forum uděláno, a pro nás nováčky je stále možnost hledat. Je sice pravda, že někdy to vyplivne staré témata ale celkově se mi to líbí. V každém případu jsem ráda, že se mohu dovědět něco víc o soběstačnosti
Uživatelský avatar
ixo
Příspěvky: 489
Registrován: stř říj 10, 2012 6:11 pm
Reputace: 22
Bydliště: Bratislava

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od ixo »

Aby nemohli vzájomne necestne súperiť skupiny ľudí, stačí, aby sa dalo hodnotiť iba pozitivne, nie aj negativne. ;-)
1900 Wp, LiFePo 8x200Ah + 123\SmartBMS, Tristar MPPT 60A, Meanwell 1 kW, PowerJack 5kW, Bratislava
Monitoring systému: https://panel.homeinfo.sk/?id_objekt=15 ... elektraren
(Ne)návratnosť systému: https://tinyurl.com/cx74hkv
Zdieľaná databáza meničov: https://tinyurl.com/mx6gvsj
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od mypower.cz »

Koncept plovoucího panelu se stromovou strukturou příspěvků.
Přílohy
forum-tree-preview.jpg
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od dracekvo »

Podle mě je to vhodné tak pro nějaké diskuze pod článek, ale né na forum. Lidi jsou zvyklý, že nejnovější příspěvky jsou na konci.
Pokud někomu odpovídám, tak tu je quote a pokud odpovídám více lidem, tak můžu v jednom příspěvku.
Troufám si tvrdit, že takto by v jednom tématu vzniklo několik diskuzí a byl by v tom nehorázný bordel.

Když už hodnocení, tak stylem karmy uživatele a né jednotlivých příspěvků.

Stavy dovolit měnit jedině zakladatelem tématu.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od PavelR »

dracekvo: V tomto mas pravdu. Admin navrhoval v jednom prispevku prioritu nekterych prispevku. Toho bych se bal. Obavam se ze by to pak vypadalo jak na tzb-info. Tam je mnohdy nemozne najit kontinuitu prispevku coz podle me degraduje cele forum kdyz mnohdy nemohu dohledat kdo na koho a na co reaguje.
karel
Příspěvky: 113
Registrován: ned říj 07, 2012 3:30 pm
Reputace: 2

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od karel »

Já bych neměnil nic. Jako nováček jsem velice ocenil a oceňuji, že se žádná témata nezavírají. Občas některé obživne, mohu pěkně listovat všemi příspěvky a i těmi, které směřují do slepých uliček. I to je pro začátečníka užitečné - nejen informace, ale i způsob uvažování zkušenějších. Toto fórum se totiž nevyznačuje jen mimořádně přátelskou atmosférou a absencí osočování a ponižování (co o jiných fórech říci nelze), ale i jednoduchou strukturou všech vláken a příspěvků - pěkně chronologicky za sebou, pokud chci na někoho reagovat, je zde funkce citace,... no prostě i svým nováčkovských hlasem hlasuji pro to NIC něměnit. Nechte jak je.
http://www.nezavislydum.cz - Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Reputace: 1
Bydliště: SK

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od jarík »

vata píše:Taky jsem skeptická vůči změnám: stromová struktura - nejsou problém dlouhá témata, je akorát problém v nich hledat, protože se tu vznikající KB neindexuje. Uzavírat? Občas se téma samo od sebe oživí, to je hezké na těchto fórech. A že si občas nová generace nepřečte začátek a odsuzuje se tak k objevování kola - to uzavírání stejně nevyřeší. A hodnocení? Populární nemusí být nutně kvalitní...
Já osobně bych uvítala spíše zavedení nějakých alternativních přístupových modelů k online datům připojených FVE.
Úplne súhlasím, vždy niekomu niečo bude chýbať, niekto niečo nepotrebuje. A preto ak je možnosť, treba ju sprístupniť aby si mohol každý upraviť čo potrebuje.
Fórum je super. Môj názor je, že aj ked sa niekedy odbočí od prioritnej témy nie je to na škodu. Je na každom z nás ako toto fórum bude vypadať a aký bude v ňom poriadok. Ked sa na to pozriem z nadhľadom, fórum odzrkadľuje do určitej miery charakter užívateľov a celej komunity ako celku. Pochvalne reakcie len potvrdzjú jeho kvalitu. Čas ukáže čo bude potrebné upraviť. :yes:
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od brumlaj »

střídač píše:Probůh jen nic neměnit.
Také hlasuji pro tento názor, ale pokud měnit, pak spíš přidat možnost jiného pohledu pokud si to někdo kliknutím vyžádá. Fórum v základu nechat tak jak je. Možná patřím do středověku, ale pokud si již na nějaký systém zvyknu, tak mi vadí zjišťovat jak se ku... dostat k tomu co jsem měl "tady" ;-)
vata píše:Já osobně bych uvítala spíše zavedení nějakých alternativních přístupových modelů k online datům připojených FVE.
A já bych dodal - decentralizace - třeba já nemám rád veškerá svá data někde jinde, než na svém PC. Třeba dát možnost odkazu na můj jednoduchoučký web na základě třeba poměru aktuální denní nebo měsíční výroby/instalovaného výkonu, či jakkoli jinak, třeba seznam odkazů bez porovnávání pindíků..... náhodný výběr odkazu.......
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od mypower.cz »

brumlaj píše:... ale pokud měnit, pak spíš přidat možnost jiného pohledu pokud si to někdo kliknutím vyžádá. Fórum v základu nechat tak jak je. Možná patřím do středověku, ale pokud si již na nějaký systém zvyknu, tak mi vadí zjišťovat jak se ku... dostat k tomu co jsem měl "tady" ;-)
Zadny stredovek. Do takove skupiny uzivatelu patrim i ja. Proto jsem napriklad zdrhl z Ubuntu k Debianu, protoze nemam rad, kdyz se mi veci meni pod rukama. Bohuzel na Debianu se to stava ted obcas taky (napriklad Gnome3). Pro nezasvecene: jedna se o dve linuxove distribuce (operacni system) a Gnome je spravce oken, ktery ted mezi verzi 2 a 3 udelal tak drsne zmeny, ze to totalne polarizovalo uzivatele a nekteri (vcetne me) zdrhaji k jinym alternativam (napr.: MATE atd.). Nechci mit na pocitaci mobilni telefon, ale pocitac.. ku.... :) Takze tomuhle rozumim...

Ja bych tyhle zmeny (napriklad stromovou strukturu) pridal v kazdem pripade tak, aby nebylo vubec nutno to pouzit. Nicmene stejne by casem prisel kde kdo na to, ze mit to zaple je vlastne uzitecne, protoze se v danem vlakne proste jde lip a rychleji vyznat :) No a v tento okamzik je pak dobre to uz nechat jako default (cca za 2 - 3 roky) a v tu chvili bude ale forum uz zase uplne jinde.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od mypower.cz »

Mno .. tak tedy prvni kousek by mozna byl na svete, mozna to leccemus pomuze, kdo vi .. uvidime ...

Obrázek

powered by http://pico88.github.io/phpBB-Reputation-System/


:comp:
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od Pan Taum »

Chybí palce
Bez názvu.png
Opera 12.16, Windows 7 x64
useragent Opera/9.80 (Windows NT 6.1; Win64; x64) Presto/2.12.388 Version/12.16
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: 2013/11 - Anketa k vývoji fóra

Příspěvek od mypower.cz »

Pan Taum píše:Chybí palce

Opera 12.16, Windows 7 x64
useragent Opera/9.80 (Windows NT 6.1; Win64; x64) Presto/2.12.388 Version/12.16
Tento soubor je videt ? https://forum.mypower.cz/styles/mypower ... e_good.gif

nebo primo IMG: Obrázek

?

Pokud ano, nemuze byt pricinou nakesovany CSS styl? I kdyz pravda jeho URL se zmenila protoze se zmenilo ID sablony pro PHPBB, takze tohle by melo byt malo pravdepodobne, otazka tedy proc to necte ty obrazky ikonek.

Napada me, ty ikonky se nezobrazuji vice lidem? Pak me napada, ze by opravneni?

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek