Lednice/mrazák Steca PF166

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od drama »

V souvislosti s energetickou optimalizací, zvyšující se potravinovou soběstačností, chovem králíků atd. jsem zakoupil mrazák Steca PF166. Odhadem se při teplotě 10 stupňů vně a při vnitřní teplotě -18 dostávám na 200Wh/den. Tuto spotřebu plánuji ušetřit přesunem kombinované lednice do nejstudenější místnosti s tím, že bude možné nepoužívat její mrazák.
Přílohy
steca.jpg
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od brin »

Taková drobnost, některé moderní lednice nefungují při teplotách nižších než 15 stupňů a to platí bohužel i pro mrazáky. Není to doufám i Váš případ?
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od drama »

Na trhu nelze sehnat výrobek pro teploty nižší než 10°C (klimatická třída SN). Tato konfigurace je výsledkem zkušeností provozu při nižších teplotách.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od SJM »

Náběh motoru je přes softstartér či měnič? Jaký je špičový proud při 24V?
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od drama »

Motor je elektronicky řízený, špičkový proud jsem neměřil, nemám jak. Nicméně moje baterie jsou schopny dodat špičkový výkon 96kW, tak s tím snad problém nebude ;).
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od goodbie »

já jsem to měřil lednice s mrazákem při startu vyhodí ampermetr skoro na 60A :o je to mžik ale je
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od joseff »

drama píše:...Tuto spotřebu plánuji ušetřit přesunem kombinované lednice do nejstudenější místnosti s tím, že bude možné nepoužívat její mrazák.
A jak daleko je to z te nejstudenejsi mistnosti do kuchyne? Ja jsem minulou zimu presunul lednici do spajzu hned vedle kuchyne, kde jsem planoval nechavat pres den pootevrene okno, takze by lednice ani nemusela byt strcena v zasuvce a jeji spotreba by byla v kritickych zimnich mesicich nulova. Ale nesetkalo se to u nas s uspechem, takze po nekolika hadkach, kdy mi bylo jistou osobou receno, ze nebude chodit AZ do vedlejsiho spajzu putovala lednice zpet do kuchyne s teplotou 22 stupnu a zbytecne nam pres zimu (kdy je lednice v podstate vsude kolem) zvysuje spotrebu ...
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od střídač »

drama píše:200Wh/den.
Zajásal jsem nad tipem, neb jsem v nutnosti něco obdobného koupit.

Trochu mne zarazila jen třída A++, následně cena, uf, a technické parametry. 200Wh/den mi nakonec přišly jako rada: když to nebudeš používat, neopotřebuje se to.

Škoda.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od drama »

Inu u SS spotřebičů není nabídka tak široká, ale spotřeba mrazáku docela dobře kopíruje produkci FV systému. Co přesně Vás tak zarazilo?
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od SJM »

[quote="drama"]Motor je elektronicky řízený...]quote]

A podle zvuku - dojde při sepnutí motoru k pozvolnému rozběhu nebo to naskočí jako běžná lednička?
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od drama »

Hmm, zkusím to naposlouchat, ale je to dosti tiché, tak nevím zda to půjde.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od drama »

Ještě doplním, že se jedná o A+++ mrazák. V manuálu je sice A++, ale to je dáno tím, že v době vzniku nikdo neznal nic lepšího než A++.
Pokud jde o start, možná napoví: Thanks to the latest A+++ energy efficiency class, together with optimal electronic control and an RPM control of the compressor, it is possible to ensure that the energy is used extremely efficiently. This leads to significant cost reductions.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od střídač »

drama píše:Co přesně Vás tak zarazilo?
Předně výrobci mrazu parametry svých výrobků uvádí za ideálních podmínek. To jen pro drobně obecnou skepsi.

Z technického listu:
Nominal power 40 W … 100 W, nevím jak by to bylo vhodné přeložit (Jmenovitý výkon), ale význam to bude mít asi v příkonu.
Consumption Steca PF 166 [Wh / day]
Ambient temperature 20 °C
Interior temperature -10 °C 190

Nedovedu si dost dobře představit, že po zabíjačce stádečka králíčku vložených do lednice bude spotřeba 200Wh/den, když jednomu králíčkovi bude třeba odebrat alespoň 500Wh tepla. Ono přeměnit vodu na led jak obecně známo je dosti energeticky náročná operace.
Má-li přístroj příkon 40W, pak za těchto podmínek může běžet jen 5 hodin. Z energetického hlediska a teplotních parametrů(+20, -10, A++) a deseti králíčků uvnitř, je to mírně řečeno energetický nesoulad.

Prázdná, neotvíraná, ničím neofukovaná lednice jo, jinak ta pakáž zase jen mlží.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od drama »

Tomu se říká: kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde. Neviděl jsem lépe zpracovaný datasheet k lednici/mrazáku s grafy spotřeby při různých vnitřních a vnějších teplotách. To že čekáte, že spotřeba bude zahrnovat i energii na vlastní zmrazení mi připomíná reklamace typu "mokrý pejsek po osušení v mikrovlnce neštěká"...
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od střídač »

drama píše:kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde.
Krásný zelený výsledky mi připadají jak spotřeba automobilu na volnoběh vydávaná za spotřebu auta v provozu.

Preferuji alespoň trošku objektivizovany výsledky. Opájet se krasným číslem mi přijde jako trošku si šlehnout a být tím nad věcí.
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Reputace: 12
Bydliště: Kvasice

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od jose »

Tady si asi někdo trochu šlehnul. Takto se prostě spotřeby udávají, jinak by tam museli psát, že při zamrazení průměrného stáda králíků se spotřeba zvedne o XX plus minus YY Wattů.
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
karel
Příspěvky: 113
Registrován: ned říj 07, 2012 3:30 pm
Reputace: 2

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od karel »

Přispěji svou zkušeností.
Při stěhování na ostrov jsem věnoval mnoho dní optimálnímu výběru lednice a mrazáku z hlediska spotřeby a při zachování "rozumné" ceny. Mám pouze rozvod na 230 V. Nezbytné řešení jsou dva oddělené spotřebiče.

Výsledkem je výběr značky Liebherr. Lednice Liebherr KP 3120 A++, udávaná denní spotřeba 0,297 kWh. Mrazák Liebherr GP 1486, A+++, udávaná denní spotřeba 0,297 kWh.
Oba spotřebiče klimatická třída SN, N, ST,T - rozsah teplot od 10 do 43.

Dalším parametrem byla akumulační doba - když by nebyla elektřina, aby nedošlo k znehodnocení potravin. To už jsem párkrát ocenil - například při stěhování FVE na jiné místo v domě.

Mrazák je špajzu, lednice v kuchyni - přeci jen se do ní chodí řádově častěji.
Myslím, že nelze jinak porovnávat jednotlivé typy než podle údajů výrobců než podle jejich údajů - předpokládám, že mají stejnou metodiku. Skutečná spotřeba závisí na zacházení se spotřebiči.
Při dodržování všeobecně známých zásad užívání těchto spotřebičů zatím spotřeba splňuje mé představy.
http://www.nezavislydum.cz - Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od drama »

Pokud dobře koukám do specifikace tak se jedná o lednici s digitálním řízením, která má nevýhodu v tom, že zbytečně nepustí střídač do stand-by režimu, což může člověka připravit o minimálně 100kWh ročně. Pomůže předřazení analogového termostatu, alespoň takto jsem to řešil já.
karel
Příspěvky: 113
Registrován: ned říj 07, 2012 3:30 pm
Reputace: 2

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od karel »

Aha. Tak to je nad mé síly. Ale zrovna je u mě Martin Kolařík s kolegou, tak to s nimi hned proberu. Díky ta tip.
http://www.nezavislydum.cz - Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Lednice/mrazák Steca PF166

Příspěvek od SJM »

drama píše:Pomůže předřazení analogového termostatu, alespoň takto jsem to řešil já.
Můžete prosím uvést konkrétní typ zmíněného analogového termostatu?

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek