Axpert King RACK 48V 5000W PF1

Měniče Axpert
Uživatelský avatar
ladaz
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 20, 2023 12:52 pm
Lokalita: Příbram
Bydliště: Příbram

Re: Axpert King RACK 48V 5000W PF1

Příspěvek od ladaz »

Přeji všem slunečné dny,
minulý týden jsem rozběhl tento Axpert King RACK 48V s bateriemi PYLONTECH US3000C. Zatím vše chodí. Skoro na první dobrou. Chci Vás zkušené požádat o radu. Podařilo se Vám nahrát log soubor na flash disk?
Koupil jsem si redukci na USB A a flash disk naformátoval na FAT32. Kouknul jsem do návodu ke klasickýmu Axpertu King a našel postup. Na RACK verzi je ale vše zřejmě jinak. Sáhl jsem po tištěném EN návodu a našel body:
41 Firmware upgrade for USB On-the-Go function
42 Re-write USB internal parameter
43 Export data log function
ty u klasického Kinga nejsou, ale nevím jak postupovat, abych ze střídače něco dostal.
Podařilo se Vám někomu udělat export na Flash disk a podělil byste se se mnou o postup?

Děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
ladaz
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 20, 2023 12:52 pm
Lokalita: Příbram
Bydliště: Příbram

Re: Axpert King RACK 48V 5000W PF1

Příspěvek od ladaz »

Ještě bych upřesnil, že jsem koupil kabel Vention USB2.0 -> microUSB OTG Cable 0.25m Black (Datový kabel USB Hi-Speed 480 Mb/s, podpora OTG, kvalitní stínění, délka 0,25 m, pro připojení flashdisku nebo jiných zařízení k telefonu či tabletu).
silverfox
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 20, 2022 6:07 am
Lokalita: u Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: u Plzně

Re: Axpert King RACK 48V 5000W PF1

Příspěvek od silverfox »

Zdravím, stáhněte si : http://www.multisibcontrol.net/, propojte přes USB s Kingem, přes převodník RS232-USB s Pylonem a uvidíte vše, co potřebujete
Uživatelský avatar
ladaz
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 20, 2023 12:52 pm
Lokalita: Příbram
Bydliště: Příbram

Re: Axpert King RACK 48V 5000W PF1

Příspěvek od ladaz »

silverfox píše:Zdravím, stáhněte si : http://www.multisibcontrol.net/, propojte přes USB s Kingem, přes převodník RS232-USB s Pylonem a uvidíte vše, co potřebujete
Děkuji za doporučení! :yes: Objednal jsem redukci RS232/USB a zítra připojím a zkusím. Program na první pohled vypadá úžasně. Pokud se mi podaří rozběhnout i nějakou automazizaci, tak budu mít velkou radost. Ale to moc předbíhám. Zatím jsem si s ničím takovým nehrál. Zatím mám na některé spotřebiče od TP linku TAPO P 110, sleduju spotřebu a dokážu ručně zapnout a vypnout. U bojleru využívám automatické spuštění pět hodin po východu slunce a vypnutí čtyři hodiny před západem.
libanec
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 11, 2024 1:20 pm
Lokalita: Kladensko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 2,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: ANO

Re: Axpert King RACK 48V 5000W PF1

Příspěvek od libanec »

Ahoj, taky se chytám pořídit měnič Axpert King. Přihodím ještě baterii Pylontech US2000C - 2,4kWh. A napadlo mě, že když baterie je racková, tak bych pořídil i měnič do racku. Akorát všechny návody mluví o verzi na stěnu. Nemáte někdo obrázek nebo popis, jak se správně montuje? Jde mi o dodržení mezer od zdí a dalších předmětů.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek