OpenFVELog

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

OpenFVELog

Příspěvek od mypower.cz »

Hoj, zakladam toto tema jako diskuzi k wiki strance, ktera popisuje OpenFVELog.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: OpenFVELog

Příspěvek od drama »

Napsal jsem dnes program na vyčítání dat z MS TSMPPT, který běží pod UNIXem, aby Tomáš mohl měřit na Raspberry, ale protože má dynamickou IP adresu, bude třeba nějakého ověření. Na wiki nevidím popis parametrů, je tam něco jako user a pass?

Admin edit: Program je tady.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: OpenFVELog

Příspěvek od mypower.cz »

http://wiki.mypower.cz/openfvelog:start#openfvelog-xml
Form variable name: src - dohodnutý název FVE
Timto se odlisuje mereni Brezniku a Marsova, data pro obe FVE jsou posilany ze stejne IP, odlisuje se pomoci POST promenne src ( $_POST["src"]="marsov" / "breznik" ), takze zde to podle IP taky nelze poznat o jakou FVE se jedna.

Pro odesilani pomoci GET me napada pridat parametr treba FVEID, cimz se FVE odlisi.Ohledne hesla, posilat ho s kazdym requestem asi nebude mit vyznam. Napada me data necim zasifrovat kdy klic pro sifrovani by byl heslo (nebo sha1 hash hesla jako klic).

Pokud je pouzita tato metoda

Kód: Vybrat vše

http://log.mypower.cz/?unix=1320192323&fv1=20.78&fv2=23.33&u16v=15.86&bat2=13.82&i1=4.3&i2=6.22&i3=2.12&i3=0.78&i4=1.35&i5=2.27
mohlo by to vypadat treba takto:

Kód: Vybrat vše

http://log.mypower.cz/?fveid=tomas&datasha=<sha1 checksum>&data=<base64>
kde v parametru data jsou zasifrovany a prevedeny na base64 puvodni URL parametry, tedy tento retezec

Kód: Vybrat vše

unix=1320192323&fv1=20.78&fv2=23.33&u16v=15.86&bat2=13.82&i1=4.3&i2=6.22&i3=2.12&i3=0.78&i4=1.35&i5=2.27
a datasha by jen za ucelem kontroly mohl obsahovat SHA1 hash pro puvodni (vyse uvedeny) retezec parametru v URL aby se vedelo, zdali jsme po desifrovani ulozenym heslem ziskali spravne data a jestli je tedy heslo spravne.

No a mozna aby to cele pri GET neslo do logu na webserveru, mohla by se pouzit metoda POST, bylo by to o neco flexibilnejsi.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: OpenFVELog

Příspěvek od drama »

OK, tak jsem do GET přidal fveid. Šifrovat to asi nemá cenu, stejně je to tu veřejně přístupné... Restrikce na IP s nejakou maskou by pomohla i na dynamické IP.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: OpenFVELog

Příspěvek od mypower.cz »

drama píše:OK, tak jsem do GET přidal fveid. Šifrovat to asi nemá cenu, stejně je to tu veřejně přístupné...
pripravuji v brzke dobe i mereni, ktera bude moznost omezit tak, aby byla k dispozici jen pokud je uzivatel prihlaseny na forum a bude moznost vlastni mereni povolit dalsim uzivatelum. Nejaky privatni klic a zabezpeceni dat by bylo uzitecne i kvuli bezpecnosti, aby treba nejaky vtipalek neposilal data pro stejnou FVE z nekama jinama (ve stejnem rozsahu IP/24 - treba vtipny soused :D ).
drama píše:Restrikce na IP s nejakou maskou by pomohla i na dynamické IP.
jj, jiste zabezpeceni by to bylo...
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: OpenFVELog

Příspěvek od drama »

mypower.cz píše: pripravuji v brzke dobe i mereni, ktera bude moznost omezit tak, aby byla k dispozici jen pokud je uzivatel prihlaseny na forum a bude moznost vlastni mereni povolit dalsim uzivatelum. Nejaky privatni klic a zabezpeceni dat by bylo uzitecne i kvuli bezpecnosti, aby treba nejaky vtipalek neposilal data pro stejnou FVE z nekama jinama (ve stejnem rozsahu IP/24 - treba vtipny soused :D ).
Pokud bude fveid netriviální, tak to je docela spolehlivé zabezpečení proti vtipálkům...
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: OpenFVELog

Příspěvek od drama »

Jinak prosím o přiřazení aktuálně odmítaného GET požadavku k FVE Lúky...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: OpenFVELog

Příspěvek od mypower.cz »

drama píše:Jinak prosím o přiřazení aktuálně odmítaného GET požadavku k FVE Lúky...
hotovo.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: OpenFVELog

Příspěvek od drama »

Díky. Ještě dotaz k výrobě, šlo by to u mě, Lúky a případně i dalších Tristarů vyrobenou energii nepočítat, ale jen zobrazovat na základě zasílaných dat?
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Reputace: 1
Bydliště: SK

Re: OpenFVELog

Příspěvek od jarík »

Hlásim sa do ksupiny uživateľov MikroLogu a prosím o zaradenie k už celkom slušne rozrastenej skupine "logerov" :write:
ďakujem, cením si a chválim admina ako aj všetkých, vďaka ktorým mám FVE a všetko čo s tým súvisí :yes:
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: OpenFVELog

Příspěvek od Frenky »

Vítám ve skupině micrologerů :yes: :cheers: :handshake: :handshake2:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Reputace: 1
Bydliště: SK

Re: OpenFVELog

Příspěvek od jarík »

Ďakujem Frenky :cheers: , škoda že to programovanie ani ja neovládam tak ako by som chcel. :dontknow: Bol by to beh na dlhú trať kým by som sa aspoň priblížil na úroveň Filipa.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: OpenFVELog

Příspěvek od goodbie »

taky vítám.jo programování to je problém i můj tak,že nejste sám :cry:
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: OpenFVELog

Příspěvek od Frenky »

Programování mi taky nejde tak jak bych chtěl, ale zase mě to baví a tady na fóru vždy najdu někoho kdo mně nakopne správným směrem (pomůže nepo poradí). Na Filipovou úroveň se asi nikdy nedostanu, ale zase nezoufám. vydělávat programovánám si nehodlám a když něco velkého nebudu umět, tak rád utratím pár penízků a poskytnu je někomu kdo to umí. Rohlíky a chleba taky nebudu péct doma sám a raději jdu do dobré pekárny. (Ale buchty stejně nejlépe uměla moje babička :-). )
Jinak jsem chtěl pochválit měření proudu. vypadá to, že to měří velmi pěkně. Je pěkně vidět jak stoupá a klesá odběr. :yes:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Reputace: 1
Bydliště: SK

Re: OpenFVELog

Příspěvek od jarík »

Frenky píše:... vydělávat programovánám si nehodlám a když něco velkého nebudu umět, tak rád utratím pár penízků a poskytnu je někomu kdo to umí.
:yes:
V tomto úplne súhlasím, niečo malé s pomosou netu si doprogramovať viem, aj tomu sa teším ked sa podarí :celebrate2:
Frenky píše:...Rohlíky a chleba taky nebudu péct doma sám a raději jdu do dobré pekárny. :yes:
Tak ten chleba veru pečiem minimálne 2x do týždňa, je to 1€ na jeden chleba, suma sumárom minimálne 104 € do roka, to som tak na okraj len pre tých čo rátajú návratnosť FVE. :write: :)
Frenky píše:Jinak jsem chtěl pochválit měření proudu. vypadá to, že to měří velmi pěkně. Je pěkně vidět jak stoupá a klesá odběr. :yes:
Myslíš meranie MikroLogu čo naprogramoval Filip ? Ja sa zakaždým poteším ked si môžem zistiť čo sa doma deje, stačí ked vidím ako si tie číselká behajú, presnosť je vysoko nad úroveň ktorú by som vedel akceptovať. :yes:
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Reputace: 14
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenFVELog

Příspěvek od lwq »

admin: Ahoj Filipe, mam konecne jednu FVE, jenz bych rad pripojil k zdejsim logum/grafum, presn HTTP_GET - ozvi se mi, abychom se domluvili, pokud to jde :-) diky !
dequeue
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 21, 2017 11:29 pm
Reputace: 1

Re: OpenFVELog

Příspěvek od dequeue »

Ahoj,

chel by som posielat data zo svojej FVE, mam len dynamicku IP takze asi budem potrebovat fveid.
Naivne som pouzil fveid vygenerovane pre mirolog ale to asi takto nefunguje :)

Peter
3120Wp + 100Ah 48V Pb + PIP-4048MS

Odpovědět