Solax X3 hybrid G4 a full backup

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
venca
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 05, 2024 1:49 pm
Lokalita: Domažlicko
Chci/Mám dotaci: ANO

Solax X3 hybrid G4 a full backup

Příspěvek od venca »

Zdravím,
přemýšlím o pořízení FVE s hybridním střídačem Solax. Mám ale trochu odlišný přívod elektřiny do rodinného domu - přívod jde ze sloupu na venkovní stěnu stodoly. Tam je elektroměrový rozvaděč a z toho jde kabel dovnitř stodoly. Ve stodole je kabel rozdělen v podružném rozvaděči - pro elektřinu ve stodole a dále pak je nasvorkován kabel 4x10, který vede přes silnici do rodinného domu. Asi to popisuji dost krkolomně, přikládám náčrtek vedení.
Rád bych všechny FVE komponenty měl na stodole (má lepší orientaci střechy a na barák to dávat nechci). Myslel jsem, že s tím nebude problém, ale zatím se všichni prodejci tváří, že je to nestandardní a kabel 4x10 je málo (žil, ne průřez). Zároveň bych potřeboval, aby byl zálohovaný celý RD, tzn. celý RD napojen na EPS výstup, ne jen nějaké okruhy (těžko můžu selektovat, když mám pouze jeden přívodní kabel), nebo dokonce mít vyvedeno pár zásuvek ve stodole. Má někdo z vás podobné řešení, případně lze to takto realizovat?
Přílohy
IMG_20240205_080149765.jpg
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Solax X3 hybrid G4 a full backup

Příspěvek od cipis »

Vsak si to udelej sam, presne na miru svych potreb. Potrebujes v baraku 3 faze? Nemuzes mit "velke tocive stroje" jen ve stodole?
Barak bych prepl na 1f, tim se uvolni jeden drat pro vytezovani (bojler, zebrik, nevim, co tam mas). A do stodoly narves i baterky.
Proc se omezovat na nejake prefabrikovane reseni, ktere je ti stejne naprd.
Victrony jsou ted vyrazne levnejsi, tak ti nic nebrani to realizovat jejich zarizenimi.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
dusanmsk
Příspěvky: 315
Registrován: pát říj 15, 2021 10:41 am
Lokalita: Stredocesky kraj
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11250
Kapacita baterie [kWh]: 9.6
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solax X3 hybrid G4 a full backup

Příspěvek od dusanmsk »

Co je na 4x10 malo? Normalne 3f TN-C. Pokial solax nevie TN-C, vymenit menic/dodavatela.
30*375 Wp JJZ, 2xXTM4000, 2xVT-80, 2xUS5000
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Solax X3 hybrid G4 a full backup

Příspěvek od tomas »

Všechny hybridní elektrárny připojujeme na přívod od elektroměru tedy do TN-C sítě, není žádný problém. A když je to na "poli" - bez spotřeby, tak je to také do TN-C. Pokud nejde o ostrov tak je vše připojeno do TN-C sítě, jen někdy je blíže a jinde zase o kus dál.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek